Uczniowie klasy 2a spędzili czwartkowe popołudnie kreatywnie, ciekawie i wesoło przygotowując pod okiem gospodarzy Renowatorni śnieżne kule.
M. Krawczyk/jk
Uczniowie klasy 2a spędzili czwartkowe popołudnie kreatywnie, ciekawie i wesoło przygotowując pod okiem gospodarzy Renowatorni śnieżne kule.
M. Krawczyk/jk
6 grudnia odbyło się długo oczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem zorganizowane przez Mały Samorząd Uczniowski. Wydarzenie, zorganizowane w świątecznej i ciepłej atmosferze, dostarczyło uczniom klas 1 oraz grupom z Przedszkola Montessori First Step i Publicznego Przedszkola nr 16 niezapomnianych wrażeń. Dzieci z entuzjazmem powitały Świętego Mikołaja, który z radością witał dzieci i rozmawiał z nimi.
Każde dziecko miało okazję podejść do Mikołaja, opowiedzieć o swoich marzeniach i otrzymać upominek. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu, tańca, co dodatkowo podkreśliło świąteczny nastrój wydarzenia. Radości nie brakowało, a uśmiechy na twarzach maluchów były najlepszym dowodem na świetnie spędzony czas. Święty Mikołaj odwiedził również starszych uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły.
K. Dunin-Borkowska/jk
Halo! Tu Aktywna Świetlica! Jesteśmy po realizacji kolejnych zadań w projekcie „Polska od A do Z”. Były to: C jak cebularz, Dolina Pięciu Stawów Polskich, symbole polskich miast. W ramach projektu przewidziana jest wymiana pocztówkowa ze świetlicami z całej Polski i oczywiście włączyliśmy się w tę akcję.
Uczniowie poznali również Lublin, jego atrakcje i symbolikę herbu miasta. Wysłuchali wielu ciekawostek i legend związanych z Lublinem, a także skosztowali pysznych cebularzy. W kolejnym zadaniu dzieci udały się na wirtualną wycieczkę po górach i zapakowały do plecaka wszystko. co niezbędne na górską wyprawę. Ostatnie zrealizowane zadanie dotyczyło różnych polskich miast i charakterystycznych ich symboli, takich jak: krasnale wrocławskie, poznańskie koziołki, czy smok wawelski.
Przed nami kolejne wyzwania i kolejne podróże, a efekty naszych działań można podziwiać w świetlicy szkolnej.
E. Kozłowska/jk
3 grudnia klasa 1b wybrała się do kina w Ostrowieckim Browarze Kultury na film „Niko i zaginione sanie Mikołaja.” Bajka, którą dzieci obejrzały wraz z wychowawcą miała piękne przesłanie – aby nigdy nie poddawać się w dążeniu do swoich marzeń i wierzyć w swoje możliwości.
Była to bardzo przyjemna forma integracji klasy.
I. Rębacz/jk
Rozpoczęliśmy z przytupem przygotowania do świąt. Na początek spotkanie z pomocnikiem Mikołaja w Ostrowieckim Browarze Kultury. Teraz już wiemy wszystko o najbardziej lubianym przez dzieci świętym.
Pozdrawiamy uczniowie z klas: 1a, 2a, 3b wraz z wychowawczyniami.
M. Krawczyk/jk
Andrzejki to wyjątkowy czas wróżb i zabawy, który dzieci w klasach I-III obchodzą z radością. Podczas tego dnia uczniowie mają okazję poznać tradycje ludowe, takie jak lanie wosku, wróżenie z butów czy losowanie symbolicznych przedmiotów. Wspólne wróżby i gry uczą współpracy, rozwijają wyobraźnię i wprowadzają magiczną atmosferę. Andrzejki to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do integracji i poznania polskiego folkloru w przyjaznej, dziecięcej formie.
K. Dunin-Borkowska/jk
Klasa 1b realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Literki w akcji” wykonała kolejne zadanie listopadowe utrwalając przy tym poznane już litery. Dzieci tworzyły z zakrętek, plasteliny oraz ziaren kukurydzy poznane literki, następnie ułożyły hasło. Całemu zajęciu towarzyszyła bardzo miła atmosfera.
I. Rębacz/jk
Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im Henryka Sienkiewicza już po raz szósty zaprosili swoich uczniów do udziału w „Andrzejkowej Nocy Cudów”.
Impreza odbyła się 22 listopada w godzinach 20:00-24:00. Głównym celem spotkania była integracja społeczności szkolnej oraz podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanych z obchodami świąt. W trakcie kilku godzin w „Siódemce” działy się magiczne rzeczy.
Na uczestników zabawy czekały zagadki, quizy, karaoke, wspólny taniec, konkursy plastyczne oraz wspólne oglądanie filmu. Świetną zabawę dla uczestników „Andrzejkowej Nocy Cudów” zapewnili: Julita Klepacz, Kamila Kozłowska, Jolanta Ścibisz-Glibowska, Magdalena Skwara, Agnieszka Kandyba, Marcin Bartnik, Łukasz Lewandowski, Małgorzata Łabuz razem z wolontariuszami działającymi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7.
Dyrektor Monika Wiączek oraz wicedyrektor Małgorzata Olech odwiedziły bawiącą się młodzież i przygotowały słodką niespodziankę, a Stowarzyszenie „Szczęśliwa Siódemka” zapewniło nagrody dla uczestników imprezy.
jk
Tym razem wspólnie z małpką Iwoną zgłębialiśmy temat higieny rąk. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest ich mycie, ile bakterii i niebezpieczeństw czyha na naszych brudnych dłoniach. Wspólnie z małpką Iwoną wykonaliśmy doświadczenie z farbą i gumowymi rękawiczkami, które doskonale pokazało nam, które miejsca często są przez nas pomijane podczas mycia.
Dużo rozmawialiśmy o tym, jak prawidłowo zadbać o czystość naszych rączek - teraz wiemy już, jak to robić. Czytaliśmy opowiadanie, wiersz i kolorowaliśmy plakaty związane z tematem. Wykonane zadania bardzo pomogły nam w zapamiętaniu tych ważnych informacji. Teraz jesteśmy prawdziwymi „rączkowymi czyściochami”!
I. Koperska/jk
W naszej szkole Dzień Życzliwości upłynął w wyjątkowo ciepłej i radosnej atmosferze. Korytarze ozdobiono motywującymi hasłami, które przypominały o sile uśmiechu, dobrego słowa i wzajemnej życzliwości. Uczniowie chętnie włączali się w różne aktywności – pisali, za co kochają swoją szkołę, wyrażając wdzięczność i pozytywne emocje.
Największą popularnością cieszyło się Drzewo Życzliwości, na którym każdy mógł zawiesić serce z miłym słowem, dedykacją lub podziękowaniem. Dzięki takim inicjatywom dzień ten stał się prawdziwym świętem dobroci i inspiracji dla całej społeczności szkolnej.
K. Dunin-Borkowska/jk
15 listopada 2024 r. obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole wszyscy uczniowie klas IV-VIII sprawdzali swoje umiejętności w tej dziedzinie, walcząc o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Pod okiem nauczycieli matematyki, dzieci na czas rozwiązywały przykłady rachunkowe z mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Tytuł mistrzowski i oceny celujące zdobyło aż 53 uczniów.
Zwycięzcom gratulujemy.
E. Czerwonka/jk
20 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w I Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym „Teatralia”. Celem konkursu była prezentacja artystycznych dokonań uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, pogłębianie edukacji teatralnej oraz doskonalenie kultury żywego słowa.
W kategorii wiekowej I-IV naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1a: Borys Chmielewski i Zuzanna Romanowska, przygotowani pod kierunkiem Joanny Grudzień, w kategorii klas V-VIII talent recytatorski prezentowała Katarzyna Walczyk, uczennica klasy 8a, której opiekunem była Bożena Dąbrowska.
Mamy zaszczyt poinformować, iż wyróżnienie zdobył Borys Chmielewski, który za swoją interpretację wiersza został uhonorowany dyplomem i nagrodą pieniężną.
Serdecznie gratulujemy Borysowi, Zuzannie i Katarzynie pięknych występów scenicznych!
J. Grudzień/jk
Klasa 3a uczestniczyła w dwóch lekcjach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w OBK. Pierwsze spotkanie miało miejsce 25 października. Podczas zajęć dzieci wyruszyły w niesamowicie ciekawy świat Muminków, zapoznały się z Mamą Muminka, Muminkiem, Panną Migotką, Małą Mi i innymi postaciami. Wszystkim bardzo podobała się lekcja, dlatego z niecierpliwością czekali na kolejną.
15 listopada uczniowie ponownie odwiedzili bibliotekę. Tym razem poznawały sposoby komunikowania się bez słów, co nie było łatwym zadaniem dla pełnych życia dzieci. Uczniowie zapoznali się z przeżyciami niewidomego chłopca, bohatera książki pt. „Cudowne lata”. Ciekawostką było to, że książka również była napisana Alfabetem Braille'a. Wyzwaniem dla wszystkich była zabawa w „pokazywany głuchy telefon”.
Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy i obiecały, że będą częściej wypożyczać i czytać książki.
I. Majewska/jk
15 listopada odbył się konkurs pt. „Znawca Baśni”. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczniowie klas drugich i trzecich sprawdzili swoją wiedzę na temat klasycznych baśni. Drużyny reprezentujące swoje klasy rywalizowali w serii różnorodnych zadań. Wśród nich znalazły się pytania typu prawda/fałsz, rozpoznawanie postaci na podstawie cytatów, zagadki dotyczące szczegółów fabuły oraz zadania interaktywne.
Rywalizacja przebiegła w atmosferze dobrej zabawy, a celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale także zachęcenie dzieci do odkrywania piękna literatury baśniowej. Na koniec drużyna z największą liczbą punktów została uhonorowana tytułem „Znawców Baśni”. Do konkursu przystąpili również uczniowie klas pierwszych wykonując prace plastyczne do wybranej baśni. Wszyscy bawili się wyśmienicie i oczekują kolejnych wyzwań.
K. Dunin-Borkowska/jk
Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa „Odblaskowa Dyskoteka”.
Podczas tego wydarzenia uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami ruchu drogowego oraz dowiedzieć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły.
W ramach dyskoteki uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który pozwolił im sprawdzić swoją wiedzę i nauczyć się nowych rzeczy. Swoim kolorowym i odblaskowym ubiorem uczniowie pokazali, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze i szybciej zapada zmrok.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa na drodze!
R. Wiecha/jk
W ramach działań konkursowych „Odblaskowa Szkoła” uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem przygotowali ulotki informacyjne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym. Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa pieszych. Bezpieczeństwo pieszych jest niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drogach są trudniejsze. Uczniowie przypomnieli w swoich ulotkach o konieczności noszenia odblasków oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Dzięki ich zaangażowaniu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zyskali cenne informacje, które mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy naszym uczniom za ich inicjatywę i troskę o innych.
R. Wiecha/jk
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” edycja 2024 organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Konkurs ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów – zwłaszcza w drodze do i ze szkoły – w elementy odblaskowe, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa także popularyzowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego.
W ramach działań „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas I-VIII przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego pt.: "Bądź bezpieczny na drodze. Noś odblaski!". Szkolnymi koordynatorami konkursu były: Lidia Szeląg – nauczyciel techniki oraz Roksana Wiecha – pedagog specjalny.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele prac konkursowych, które oprócz walorów artystycznych posiadały także wartość edukacyjną. Zwracały szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i konieczność noszenia elementów odblaskowych. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!
Pamiętaj! Bądź bezpieczny na drodze! Noś odblaski!
R. Wiecha/jk
Jak połączyć aktywność czytelniczą z wiedzą o emocjach? Odpowiedź na to pytanie znają uczniowie klasy 1a, którzy realizują Międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. W ramach I modułu Radość i Szczęście pierwszoklasiści przeczytali książkę Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.
Wydarzenia w lekturze były podstawą do rozmów na temat tego, gdzie schowało się szczęście i jak go szukać. Uczniowie dzielili się wiadomościami o przygodach skarpetek, uzupełniali lekturniki, wykonywalni graficzne notatki. Po zapoznaniu się z „Rozchmurzonym opowiadaniem”, puścili wodze wyobraźni twórczej, i tak powstała chmurka Tosia, która bardzo lubi słuchać, jak dzieci czytają.
Kolejnym zrealizowanym zadaniem był klasowy Konkurs Pięknego Czytania o tytuł „Najlepszego Pożeracza Liter”, który odbył się w bibliotece szkolnej. Na zakończenie I modułu powstał Album Radości, wykonany przez wszystkich uczniów pn. „Gdzie w naszej klasie schowało się szczęście?”. Warto dostrzegać szczęście w codziennych sytuacjach, trzeba tylko być uważnym i chcieć je odkrywać.
J. Grudzień/jk
10 listopada 2024 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach ogólnopolskich LNO. Blanka Skwarlińska, Ksenia Brzozowska, Krzysztof Lazurek, Aleksander Kosno oraz Mikołaj Petroczynik walczyli z rówieśnikami z całej Polski o jak najlepszy wynik.
Młodzi sportowcy pozostali mnóstwo serca i zaangażowania. Występowi towarzyszyło mnóstwo zabawy i radości. Podziękowania dla rodziców.
W. Lis/jk
9 listopada 2024 odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Spale. W zmaganiach sportowych brało udział ponad 600 zawodników. Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowało 3 zawodniczki: Amelia Klepacz, Zuzanna Kitowska oraz Gabriela Marzec i 6 zawodników Julian Cieślak, Jakub Rogaliński, David Yurkevych, Wojciech Majcher, Piotr Kaźmierak i Kornel Wojtas.
Wszyscy zdobyli punktowane miejsca od szóstego do czternastego. Województwo świętokrzyskie uplasowało się na VIII pozycji. Dziękuję za ogromne zaangażowanie i serce pozostawione na bieżni. Zawodnicy spotkali wielu mistrzów sportu z którymi mogli porozmawiać i zrobić wspaniałe zdjęcia. Wszystkim należą się słowa uznania. za wspaniały występ.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!
W. Lis/jk
Powered by aSc EduPage