• Covid-19

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i powrotem uczniów do szkół zwracam się z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które stworzyliśmy w trosce o zdrowie i życie naszych podopiecznych. Szczegółowe Procedury Bezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim w stanie epidemii, wprowadzonym w związku z Covid-19 na rok szkolny 20202/2021 znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

W związku z dynamiczną sytuacją rozprzestrzeniania się wirusa oraz zmianami wprowadzanymi przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny, procedury mogą ulegać zmianom!

Proszę o przestrzeganie i stosowanie wszelkich wytycznych, a w szczególności:

1. Do szkoły może uczęszczać tylko zdrowy uczeń.

2. Dzieci chore, zakatarzone, mające temperaturę nie będą przyjmowane do szkoły.

3. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk.

4. Dzieci nie przynoszą z domu zabawek i innych przedmiotów.

5. Zakaz przebywania na terenie placówki rodziców i „osób trzecich”. W wyjątkowych sytuacjach spotkanie jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, z zachowaniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa (dystans społeczny, maseczka, dezynfekcja).

6. W szkole uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi obowiązuje do odwołania nakaz noszenia maseczek. Uczniowie noszą maseczki w częściach wspólnych szkoły (np. korytarze, szatnie). Rodzic jest zobowiązany zapewnić dziecku maseczkę.

7. Uczeń korzysta wyłącznie ze swoich książek, zeszytów, nie pożycza pomocy i przyborów dydaktycznych.

8. Jeżeli uczeń czuje się źle lub zauważa u siebie objawy chorobowe, natychmiast informuje o tym nauczyciela.

9. Rodzice zobowiązani są do podania lub uaktualnienia numerów telefonów, adresów e-mailowych w celu szybkiego kontaktu.

Monika Wiączek

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące