• Nareszcie wakacje!!! 2017 zdjęcie
          • Nareszcie wakacje!!!

          • 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

            Przed szkołą, punktualnie o godzinie 9.00 zebrała się cała społeczność uczniowska. Dyrektor Rozalia Machnicka powitała przybyłych gości, a wśród nich Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Dyrektor Rozalia Machnicka podsumowała rok szkolny 2016/2017. Przedstawiła dane statystyczne oraz odczytała nazwiska wyróżnionych uczniów. Wraz z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim nagrodziła uczniów, którzy zostali laureatami konkursów wojewódzkich.

            Pan Prezydent pogratulował wszystkim uczniom sukcesów i osiągnięć, życzył miłych, słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji. Nauczycielom zaś złożył wyrazy uznania za trud oraz serce włożone w nauczanie dzieci i młodzieży.

            W trakcie uroczystości głos zabrali również uczniowie klasy 2c. Zaapelowali do zgromadzonych o głosowanie w konkursie Nivea, w którym do wygrania jest plac zabaw, a do którego przystąpiła nasza szkoła. Pan Prezydent okazał wielką życzliwość i w swoim imieniu także poprosił o głosy, ale również złożył obietnicę, że jeśli nie uda nam się wygrać konkursu, to dołoży wszelkich starań, aby taki plac zabaw powstał na terenie szkoły. Galeria zdjęć

            Panie Prezydencie trzymamy za słowo i również życzymy radosnych i słonecznych wakacji!!!

            mw/jk

          • Uroczyste zakończenie klas trzecich 2017 zdjęcie
          • Uroczyste zakończenie klas trzecich

          • 22 czerwca uczniowie klas trzecich zakończyli swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną. Odbiegając od standardów akademii uczniowie pożegnali I etap edukacyjny troszkę inaczej, na wesoło.

            Pod czujnym okiem Jolanty Ścibisz-Glibowskiej oraz wychowawczyń klas trzecich wystąpili w nietypowej inscenizacji pod tytułem „Jak to się stało, że ja do tej szkoły trafiłem?". A wszystko zaczęło się od tego, gdy tata poznał mamę w przedszkolu. Program artystyczny przygotowany przez trzecioklasistów był ciekawy, piękny, ale chwilami także bardzo wzruszający. Po wystąpieniu uczniów głos zabrała dyrektor Rozalia Machnicka.

            Szczególne słowa uznania skierowała do uczniów wyróżniających się w nauce, a także do ich rodziców, którzy w dowód uznania otrzymali Listy Gratulacyjne, jako podziękowanie za wkład włożony w edukację i wychowanie dzieci. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz szkoły.

            Oprawę plastyczną przygotowała Ewa Zakowana, a muzyczną Beata Dunajska. Galeria zdjęć

            J. Ścbisz-Glibowska/mw/jk

          • 5c świętowała zakończenie roku w plenerze 2017 zdjęcie
          • 5c świętowała zakończenie roku w plenerze

          • W środę 21 czerwca uczniowie, rodzice i wychowawca klasy 5c, Julita Klepacz wybrali się na ognisko klasowe, które odbyło się w Dębowej Woli.

            Podczas spotkania tradycyjnie został rozegrany mecz uczniowie kontra rodzice. Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem, a zmęczeni zawodnicy i kibice chętnie zjedli przygotowane kiełbaski. Kolejnym punktem programu było przejażdżka bryczką po lesie. Wszyscy w świetnych humorach wrócili do domu, a następne ognisko dopiero za rok! Galeria zdjęć

            mw/jk

          • II semestr nauki podsumowany 2017 zdjęcie
          • II semestr nauki podsumowany

          • Koniec roku szkolnego skłania do podsumowań i nagrodzenia wszystkich uczniów, którzy aktywnie brali udział w licznych konkursach, życiu szkoły oraz zdobyli wysokie osiągnięcia w nauce.

            Na apelach grup wiekowych klas I-III oraz IV-VI, 21 czerwca uroczyście wręczono dyplomy i podsumowano II semestr nauki. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła także prezentację dotyczącą bezpiecznego spędzania czasu wolnego w wakacje. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Uczniowie Roku 2017 nagrodzeni! zdjęcie
          • Uczniowie Roku 2017 nagrodzeni!

          • W środę, 14 czerwca w sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI finału Plebiscytu Uczeń Roku organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz Gazetę Ostrowiecką. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjów.

            – Nasi uczniowie mają olbrzymi potencjał, który dzięki zaangażowaniu ich pedagogów zaprocentuje w przyszłości. Jestem przekonany, że będziecie błyszczeć na scenach życia gospodarczego, naukowego, politycznego, czy kulturalnego rozsławiając Ostrowiec Świętokrzyski. Inwestując w Was, inwestujemy w przyszłość. – tymi słowami prezydent Jarosław Górczyński uroczyście rozpoczął spotkanie. Galeria zdjęć

            Na scenie jako pierwsi pojawili się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali wybrani finalistami plebiscytu Uczeń Roku w swoich szkołach. Publiczną Szkołę Podstawową godnie reprezentował podwójny laureat konkursów wojewódzkich: IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz I Wojewódzkiego Konkursu MatematycznegoBartosz Wieczorek. Miło nam poinformować, że Bartek otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Ucznia Roku PSP nr 7 docenił i nagrodził również senator Jarosław Rusiecki.

            Laureaci konkurów przedmiotowych odebrali nagrody z rąk Wiceprezydent Marzeny Dębniak oraz przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy-Dudek. Bartosz Wieczorek (podwójny laureat – konkursu języka angielskiego i matematyki), Iga Dziekan oraz Joanna Partyka (laureatki konkursu humanistycznego).

            Wyróżniono i nagrodzono również trzech uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie ci wyróżnili się nie tylko wiedzą, ale także zainteresowaniami takimi jak sport, muzyka i sztuka. W gronie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów „Siódemki”. Nagrody powędrowały do: Aleksandry Wiączek, Martyny Klubińskiej i Amelii Grabowskiej.

            – Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom i składam słowa podziękowania ich rodzicom oraz nauczycielom. Ogromnie się cieszę, że mamy tak zdolną młodzież, której talenty możemy doskonalić. Mam nadzieję, że nasi młodzi mistrzowie nie spoczną na laurach i w dalszym ciągu będą rozwijać swoje pasje. – powiedziała Dyrektor Szkoły Rozalia Machnicka.

            mw/jk

          • Majsterkowanie jest łatwe 2017 zdjęcie
          • Majsterkowanie jest łatwe

          • 14 czerwca uczniowie klasy 2c wybrali się z wizytą do Castoramy, aby wziąć udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo". Myślą przewodnią zajęć było hasło: majsterkowanie jest łatwe. Dzieci wykazały się zdolnościami manualnymi i pod czujnym okiem specjalisty wykonały prezent na Dzień Ojca.

            Była to zmontowana z drewnianych elementów ciężarówka. Następnie przyszedł czas puścić wodze fantazji i korzystając z przygotowanych materiałów dekoracyjnych ozdabiały swoje doniczki.

            Uczniowie bawili się doskonale, czego odzwierciedleniem były ich uśmiechnięte twarze. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Omnibus 2017 zdjęcie
          • Omnibus 2017

          • W dniu 7 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się Turniej Wiedzy ”Omnibus 2017”dla klas piątych. Do konkursu wychowawcy zgłosili po dwie osoby z klasy. Byli to: Martyna Klubińska, Maja Opala (5a), Martyna Kropielnicka, Wiktoria Hejn (5b), Natalia Cymerys, Jakub Osuch (5c) Wytypowani uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki. Były też zagadki filmowe, muzyczne i znajomość mapy Polski.

            Wszyscy znakomicie odpowiadali na pytania a różnice w punktacji były niewielkie. Komisja w składzie: Bożena Borowska i Marcin Bartnik jednogłośnie przyznała tytuł „Omnibusa 2017” Wiktorii Hejn z klasy 5b.

            Wszystkim uczestnikom należą się duże brawa za wiedzę. Galeria zdjęć

            E.Szymanowicz/R.Warda/mw/jk

          • Tajemnice przyrody nieobce piątoklasistom 2017 zdjęcie
          • Tajemnice przyrody nieobce piątoklasistom

          • 7 czerwca 2017 odbył się szkolny konkurs „Tajemnice przyrody" dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Celem konkursu jest: popularyzacja wiedzy przyrodniczej, zainteresowanie uczniów różnorodnością, bogactwem i pięknem świata przyrody, zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz stwarzanie uczniom możliwości do współzawodnictwa.

            W I etapie konkursu wzięło udział 20 uczniów z klas 5a, 5b, 5c. Do II etapu zakwalifikowało się 6 uczniów z klasy 5b i 5c.

            • I miejsce i tytuł Mistrza Przyrody zdobyła Martyna Kropielnicka – 5b
            • II miejsce Wiktoria Hejn – 5b
            • III miejsce Maciej Kuziemka – 5c

            Zwycięzcom gratulujemy. Galeria zdjęć

            E. Pocheć/mw/jk

          • Spotkanie z policjantem – profilaktyka agresji 2017 zdjęcie
          • Spotkanie z policjantem – profilaktyka agresji

          • 7 czerwca na specjalne zaproszenie dyrektor Rozalii Machnickiej odwiedziła naszą szkołę policjantka Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy policji -st. asp. Anna Wasilewska.

            Pani aspirant przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dotyczące agresji i przemocy wobec rówieśników oraz odpowiednich zachowań obowiązujących w szkole i poza nią. Poinformowała również uczniów o odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Najciekawszym elementem spotkania była informacja o postawie, jaką powinni przyjmować uczniowie, gdy namawia się ich do czynu zabronionego przez prawo.

            St. asp. Anna Wasilewska uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc nauczycieli, rodziców i organizacji, które są do tego powołane. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Gorączka złota zakończona 2017 zdjęcie
          • Gorączka złota zakończona

          • Szkolny Samorząd Uczniowski podsumował akcję organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż „Godne dzieciństwo” realizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.

            Jednym z działań PCK, do którego włączyła się nasza szkoła była akcja pod hasłem „Gorączka złota”. Polegała ona na zbiórce monet 1,2 i 5 groszowych.

            Opiekunki SU – Małgorzta Soboń oraz Monika Wiączek przekazały 55,100 kg złotych monet uzyskanych w ramach akcji „Gorączka Złota 2017” na rzecz Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim. W związku z akcją ogłoszony został również konkurs na Największego Zbieracz Złota. Miło jest nam poinformować, że tytuł ten przypadł klasie 2c wraz z wychowawcą Joanną Grudzień. Uczniowie zebrali w swojej klasie ponad 8 kilogramów złotych monet.

            Klasa 2c odbierze statuetkę 12 czerwca w Parku Miejskim podczas „Zlotu Zbieraczy Złota”. Klasa weźmie także udział w grze terenowej „Poszukiwacze czerwonokrzyskich skarbów”.

            Zebrane środki przez PCK przeznaczone będą na finansowanie dożywiania i działalności świetlic środowiskowych. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Najmłodsi na podium 2017 zdjęcie
          • Najmłodsi na podium

          • W dniu 1 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizował po raz drugi Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III z terenu miasta. Zawody w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO zostały przeprowadzone w ramach współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

            W turnieju wzięło udział około 300 uczniów z klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodnicy stoczyli rywalizację sportową w czterech konkurencjach.

            Miło nam poinformować, że nasi najmłodsi sportowcy: Nikola Deroń, Kalina Kosmacińska, Nadia Chorób, Wiktoria Iskra, Oliwia Żak, Kaja Celary, Krystian Mazur, Krzysztof Kwiatkowski, Filip Kurek, Jan Kucharczyk, Gracjan Król, Mikołaj Goraj, Zuzanna Sewruk, Antonina Pisarek, Julia Pokrzywa, Alicja Nowocień, Natalia Ciba, Maja Podleśko, Paweł Rogoziński, Igor Dąbrowski, Konrad Adamski, Miłosz Popek, Filip Godzina, Filip Bąk, Katarzyna Machula, Liwia Delegiewicz, Maria Kłonica, Rozalia Glibowska, Zuzanna Kopeć, Michał Walas, Michał Wiączek, Kamil Żelazowski, Krzysztof Tobisz, Oliwier Sroka, Oliwier Pakuła zdobyli III miejsce w tym turnieju

            Dyrektor Szkoły Rozalia Machnicka kibicowała najmłodszym i z dumą patrzyła na młodych sportowców na podium.

            Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy uczniom i opiekunom. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej 2017 zdjęcie
          • Finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

          • 31 maja 2017 w Sandomierzu odbył się finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”. Etap diecezjalny składał się z części pisemnej, w której finaliści musieli odpowiedzieć na 25 pytań konkursowych. Po sprawdzeniu testów jury wyłoniło osoby które osiągnęły największą liczbę punktów.

            Publiczną Szkołę Podstawową reprezentowała uczennica klasy 6c – Joanna Partyka. Asia odebrała dyplom i nagrodę z rąk bp Krzysztofa Nitkiewicza. Uczennicę przygotowała Małgorzata Łabuz. Serdecznie gratulujemy Joannie i opiekunowi. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Oceanika, to jest to! 2017 zdjęcie
          • Oceanika, to jest to!

          • Dzień Dziecka w klasie 2c i 3a rozpoczął się w tym roku nieco wcześniej, bo już 30 maja. Tego dnia wraz ze swoimi wychowawczyniami Joanną Grudzień oraz Jolantą Ścibisz-Glibowską odwiedziliśmy Kompleks Wypoczynkowy Świętokrzyska Polana.

            Celem wycieczki, oprócz wspaniałej zabawy było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu. Pierwsza atrakcja to wizyta w królestwie zwierząt, czyli w „Brzozowej Zagrodzie". Tutaj powitały nas puszyste króliki, małe świnki wietnamskie, owce miniaturki i dostojne pawie. Pogoda zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, toteż z brzozowego lasku, przenieśliśmy się do Krainy Zabawy z wielkimi dmuchańcami utrzymanymi w charakterze podwodnego świata. Po obiedzie, ale jednak głodni wrażeń zwiedzaliśmy Oceanikę, czyli ogromne zbiorniki z najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.

            Każdy miłośnik wodnego świata znalazł coś interesującego i zobaczył stworzenia, na co dzień niedostępne. Następnie kapsuła czasu przeniosła nas do ery paleozoicznej. W czasie warsztatów przyrodniczych poznawaliśmy ramienionogi, amonity i trylobity. Na chwilę zamieniliśmy się w archeologów poszukujących skamieniałych zwierząt.

            Na trasie naszej wycieczki podziwialiśmy również pomnik przyrody Nadleśnictwa Zagnańsk najstarszy dąb w Polsce „Bartek". Zachwycił nas jego wiek i imponujący rozmiar.

            To był naprawdę udany Dzień Dziecka, za który uczniowie klasy 2c i 3a serdecznie dziękują swoim rodzicom. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Tytuł Mistrz Scrabble Ostrowca Świętokrzyskiego dla Igi i Weroniki 2017 zdjęcie
          • Tytuł Mistrz Scrabble Ostrowca Świętokrzyskiego dla Igi i Weroniki

          • We wtorek, 30 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs o tytuł Mistrza Scrabble Ostrowca Świętokrzyskiego.

            Celem konkursu było wspieranie uczniów szkół podstawowych w rozwijaniu i sprawdzeniu swoich kompetencji językowych, promowanie nauki języka angielskiego w szkole podstawowej i zachęcenie do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów anglojęzycznych

            Miło nam poinformować, że Iga Dziekan i Weronika Pukos z klasy 6b zdobyły drużynowo tytuł Mistrza Scrabble Ostrowca Świętokrzyskiego 2017r. W konkursie wzięło udział sześć szkół podstawowych. W pierwszej rundzie nasi uczniowie zagrali z drużyną z PSP nr 1. Po wyrównanej walce w tej rundzie cztery szkoły (w tym nasza) dostały się do ścisłego finału. W finale Iga i Weronika po losowaniu miejsc zmierzyli się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Częstocicach i zdobyły tytuł Mistrza Scrabble, zdobywając 117 punktów.

            Uczennice przygotowała Julita Klepacz.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Coś dla duszy, coś dla ciała, zdrowo żyje szkoła cała 2017 zdjęcie
          • Coś dla duszy, coś dla ciała, zdrowo żyje szkoła cała

          • „Coś dla duszy, coś dla ciała,  zdrowo żyje szkoła cała” to tytuł imprezy dla uczniów klas 0-VI, która odbyła się w naszej szkole 30 maja i była podsumowaniem projektu edukacyjnego „Jem drugie śniadanie”. Zadania projektowe były realizowane  przez cały rok szkolny. Piątkowa uroczystość miała na celu zintegrować społeczność szkolną przy wspólnym posiłku, podczas którego uczniowie wykazywali się zdobytą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania, równocześnie miło i aktywnie spędzając czas. Impreza podzielona została na trzy części. Pierwsza przebiegała pod hasłem:

            Coś dla duszy…

            W tej części uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Słodkie grzeszki Marlenki”, które opowiadało w humorystyczny sposób o najczęściej popełnianych „grzeszkach żywieniowych”. Bohaterowie przedstawienia zachęcali do zdrowego odżywiania podkreślając rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Wspólnie z aktorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy gościnnie wystąpili na naszej scenie, zachęcali do aktywnego wypoczynku. W role rodziców oraz ekspedientki wcieliły się: Mirosława Duda, Anna Karczewska, Jadwiga Chodorek, które przygotowywały się do przedstawienia pod okiem Krystyny Borys.

            Wszystkie klasy IV-VI wzięły udział w konkursie polegającym na prezentacji haseł prozdrowotnych wykazując się przy tym ogromną pomysłowością. Wyróżnienie za pomysł i interpretację otrzymała klasa 4a.

            Drugą część uroczystości zatytułowano:

            Coś dla ciała…

            Tu uczniowie z klas IV-VI rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach sportowych: „sadzenie ziemniaków”, „spacer z sałatą na głowie”, „bieg z cytryną do herbaty”. W tych zawodach niezwyciężona okazała się klasa 6a, która otrzymała tytuł „Mistrza zdrowej diety”. Kulminacją zajęć był piknik „pod chmurką”, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Na piknik uczniowie przygotowali jedzenie wykorzystując tylko zdrowe produkty spożywcze. Najokazalszy stół i najbardziej wymyślne potrawy przygotowała klasa 6b.

            Organizatorami imprezy były: Małgorzata Szymańska i Ewa Pocheć, a autorką tekstów prozdrowotnych Małgorzata Iwańska. Galeria zdjęć

            M. Szymańska/E. Pocheć/mw/jk

          • Czy wiemy, co jemy? 2017 zdjęcie
          • Czy wiemy, co jemy?

          • Od tego, co i ile jemy, zależy nie tylko zdrowie, ale również dobre samopoczucie, kondycja fizyczna i sprawność intelektualna. Świadomość tego mają uczniowie klas trzecich, którzy 29 maja brali udział w szkolnym konkursie wiedzy o zdrowym odżywianiu pod hasłem „Czy wiemy, co jemy?"

            Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe zespoły: Antonina Pisarek i Julia Pokrzywa z klasy 3a, Natalia Ciba i Oliwia Rak z klasy 3b, Patryk Kuszewski i Adam Pater z klasy 3c oraz Jan Kucharczyk i Szymon Małkiewicz z klasy 3d. Test zawierał 12 pytań, wśród których były zadania zamknięte i otwarte. Uczniowie wykazali się min. wiedzą na temat witamin, znajomością budowy nowej piramidy zdrowia, wskazywali zdrowe zastępniki cukru czy soli.

            Miło nam zawiadomić, że zaszczytne I miejsce zajęła klasa 3b, II miejsce klasa 3a, III miejsce klasa 3c, IV miejsce klasa 3d. Galeria zdjęć

            Gratulujmy wiedzy i wyrównanych wyników.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Bezpieczny Internet 2017 zdjęcie
          • Bezpieczny Internet

          • W poniedziałek, 29 maja Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 odwiedził pracownik ostrowieckiej Straży Miejskiej – Michał Sitarski.

            Temat spotkania brzmiał: „Internet to zabawa! A może zagrożenie?”. Na pogadance zebrali się uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli. Pracownik Straży Miejskiej podkreślił, że Internet jest przydatnym do nauki, pracy i zabawy narzędziem.

            Niestety, jak każde narzędzie może być używane do dobrych jak i złych działań. Warto wiedzieć, jakie występują w nim zagrożenia i jak się zachować, kiedy na nie natrafimy. Michał Sitarski omówił wiele pojęć związanych z Internetem między innymi: hate, grooming, sexting, cyberbulling. Spotkanie zorganizowała Bożena Borowska. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Rodzinnie, wystrzałowo i piknikowo… 2017 zdjęcie
          • Rodzinnie, wystrzałowo i piknikowo…

          • 26 maja odbył się już czwarty „Piknik z siódemką”, który uroczyście otworzyła dyrektor szkoły, Rozalia Machnicka. Nadrzędnym celem naszego wspólnego świętowania jest co roku integracja rodziców, dzieci, nauczycieli, współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz prezentacja dorobku artystycznego szkoły.

            Zaproszenie na piknik przyjęli kolejny już raz pracownicy Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Akademii Nauki, Przychodnia „ Rodzina”.

            Patronat nad naszym piknikiem objął po raz kolejny Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Komendant Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Zbigniew Wilk. Patronat Medialny – „Gazeta Ostrowiecka” i „Echo Dnia".

            -Aby „Piknik z siódemką” mógł się odbyć pracowała na to cała społeczność szkolna. Uczniowie czynnie wzięli udział w zbiórce makulatury, dzięki czemu mogliśmy urozmaicić i zaoferować naszym uczniom i mieszkańcom osiedla wiele atrakcji.- powiedziała dyrektor Rozalia Machnicka. Dodatkowo otrzymaliśmy pomoc od Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Andrzeja Kryja posła na Sejm, Senatora Jarosława Rusieckiego, Związków Zawodowych ZNP oraz „Solidarność”Radnej Rady Powiatu Ostrowieckiego Agnieszki Rogalińskiej, Radnego Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artura Głąb,  Agencji Rozwoju Lokalnego, Spółdzielni Mleczarskiej „ARGO”, Pizzerii „Da Grasso”, Rady Osiedla Pułanki, Samorządu Uczniowskiego.

            Tradycyjnie odbyły się konkursy rodzinne, zatańczyła młodzież ze Szkoły Tańca „Progres”, zaprezentował się także Fitness „Black and White”.

            Szkolny zespół piosenki anglojęzycznej ”Blue Sapphire of Seven”: Gabriela Klepacz, Zuzanna Walas, Natalia Cymerys, Oliwia Podkowa, Martyna Wyrzykowska, Iga Dziekan, Weronika Pukos, Aleksandra Wiączek wykonał kilka piosenek, nie obyło się bez pokazów tanecznych, gimnastycznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły: dzieci ze świetlicy​ szkolnej, klasa 2b i 3c. Z klasy 2a zaśpiewał Filip Miłek, a klasa 5c wystawiła fragment przedstawienia teatralnego pt. „Przygody z bogami i boginkami”. Mogliśmy też podziwiać grę na perkusji w wykonaniu ucznia klasy 2c, Michała Walasa.

            Nauczyciele przygotowali wiele atrakcyjnych stanowisk, dzieci mogły tworzyć origami, rozwiązywać łamigłówki matematyczne, malować, czy też skorzystać bezpłatnie z dmuchanych zamków, trampoliny. Na uczniów naszej szkoły czekała również niespodzianka: darmowa godzina Paintballa. Przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu znakowali rowery oraz w ramach profilaktyki zapobiegawczej przedstawiali jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków wykorzystując do tego specjalnie skonstruowane alkohologogle i narkogogle.

            Odbyły się konkursy sportowe – finały rozgrywek w piłce nożnej dla klas III-IV oraz pasjonujący mecz siatkówki – uczniowie kontra nauczyciele, nagrodą był Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W kategorii klas trzecich i czwartych zwyciężyła klasa 4b a w kategorii uczniowie kontra nauczyciele – lepsi okazali się nauczyciele. Przyznano również nagrody indywidualne – najlepszym piłkarzem został Michał Niedbała, a tytuł najlepszego siatkarza przypadł Jakubowi Kurkowi.

            Rozstrzygnęliśmy również konkurs na zbiórkę makulatury – I nagroda powędrowała do klasy 4a, zostały również przyznane nagrody indywidualne: I miejsceWiktoria Foremniak, II miejsceAnna Wójcicka, miejsce IIIJakub Jabłoński. Rada Osiedla rozstrzygnęła konkurs plastyczny, a uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w wielu innych konkursach organizowanych w czasie trwania imprezy.

            Głównymi organizatorkami „Pikniku z siódemką” były: Monika Wiączek, Julita Klepacz, Mariola Krawczyk i Ewa Zakowana.

            Mamy nadzieję, że uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy osiedla spędzili miłe, piątkowe popołudnie z „siódemką”. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Indywidualne Zawody  2017 zdjęcie
          • Indywidualne Zawody LA

          • W dniu 26 maja 2017 roku odbyły się Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne, w których uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

            W kategorii dziewcząt w biegu na 60 metrów II miejsce zajęła Amelia Grabowska (6a); w biegu na 300 metrów I miejsce przypadło Weronice Zienkowskiej (5b), a II miejsce Hannie Cichoń (6a); na 600 metrów najlepiej pobiegła Aleksandra Jędrzejczyk (6c) zajmując I miejsce, III miejsce w tym biegu wywalczyła Weronika Pukos (6b).

            Rzut piłeczką palantową zakończył się dla naszych dziewcząt II miejscem​ Martyna Klubińska (5a) oraz III miejscemKarolina Myśliwiec (6b).

            W skoku w dal bezkonkurencyjna okazała się Martyna Klubińska zdobywając I miejsce, III miejsce przypadło Weronice Zienkowskiej.

            Skok wzwyż wygrała Amelia Grabowska (6a) – I miejsce, III miejsce przypadało Julii Kozieł (6a).

            W kategorii chłopców w biegu na 60 metrów II miejsce powędrowało do Bartosza Wieczorka (6b), w biegu na 1000 metrów II miejsce​ wywalczył Maciej Kuziemka (5c), a Jakub Kowalski (4b) zdobył III miejsce w skoku wzwyż,

            W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 wywalczyły I miejsce, a chłopcy sięgneli po miejsce II.

            Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunom. Galeria zdjeć

            mw/jk

          • Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej 2017 zdjęcie
          • Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

          • W maju biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę do biblioteki Miejskiej w Ostrowcu dla klasy 2b, która osiągnęła w szkole najwyższe notowania w czytelnictwie.

            Uczniowie razem z wychowawczynią Bożeną Cholewińską i Ewą Szymanowicz uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Edytę Wojtiuk-Wolotkiewicz, która zapoznała dzieci z zasadami funkcjonowania Biblioteki Publicznej oraz swoimi zbiorami literatury dla najmłodszych. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego korzystania z biblioteki i rozbudzanie zainteresowań książką, która nie tylko służy do nauki ale może również miło wypełnić czas.

            Słodki poczęstunek dla czytelników i wypożyczenie fantastycznych książek radośnie zakończył wycieczkę. Galeria zdjęć

            E. Szymanowicz/B. Cholewińska/mw/jk

          • Bóg, Honor, Ojczyzna 2017 zdjęcie
          • Bóg, Honor, Ojczyzna

          • 22 maja 2017 odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna". Konkurs odbył się w Zespole Szkól i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu. Celem konkursu było: promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce religijno-patriotycznej.

            Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: wiersz religijno-patriotyczny i piosenka religijno-patriotyczna. Wśród występujących nie mogło zabraknąć uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, Aleksandra Wiączek i Weronika Machula reprezentowały naszą szkołę.

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6b, Aleksandra Wiączek wyśpiewała sobie I miejsce w kategorii piosenka religijno-patriotyczna, a Weronika Machula zdobyła II miejsce w kategorii wiersz religijno-patriotyczny. Dziewczynki przygotowała Małgorzata Łabuz i Bożena Dąbrowska.

            Gratulujemy uczennicom i opiekunowi. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Zwycięstwo PSP 7 w konkursie „Przestrzenna budowla z surowców wtórnych” 2017 zdjęcie
          • Zwycięstwo PSP 7 w konkursie „Przestrzenna budowla z surowców wtórnych”

          • Wielkie klasowe przedsięwzięcie i praca, którą włożyli uczniowie klasy 4b ich rodzice w skonstruowanie budowli przestrzennej zakończyło się wielkim sukcesem. Wykonany przez dzieci „Średniowieczny zamek z fosą” podobał się wszystkim uczestnikom happeningu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasto z klimatem”.

            W nagrodę dzieci otrzymały torby podróżne ufundowane przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo za zajęcie I miejsca uczniowie klasy 4b pojadą na wycieczkę edukacyjną do Łodzi. Galeria zdjęć

            Gratulujemy sukcesu!

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • „Siódemka” na pikniku ekologicznym „Miasto z klimatem” 2017 zdjęcie
          • „Siódemka” na pikniku ekologicznym „Miasto z klimatem”

          • W piątek 19 maja, w godzinach 1100-1800, na ostrowieckim Rynku było gwarno, kolorowo, wesoło i ekologicznie, a to za sprawą zorganizowanego przez władze miasta happeningu „Ostrowiec Świętokrzyski – Miasto z klimatem”.

            W ramach imprezy nasza placówka zaprezentowała niesamowitą, dopracowaną w szczegółach budowlę zamku (I miejsce w konkursie!) oraz przygotowała stoisko edukacyjno-promocyjne, na którym zaprezentowaliśmy nasz dorobek artystyczny i edukacyjny w zakresie podwyższania stanu świadomości ekologicznej wśród uczniów.

            Poprzez grę ekologiczną, puzzle, zgadywanki, quizy i filmy edukacyjne na temat recyklingu i prawidłowej segregacji odpadów zachęcaliśmy zwiedzających nasz eko-pawilon do uczestnictwa w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska naturalnego oraz uwrażliwialiśmy mieszkańców miasta na problemy ochrony najbliższego otoczenia w zakresie segregacji odpadów.

            Natomiast poprzez prezentację prac plastycznych i prac stworzonych z przedmiotów zdawałoby się już nieużytecznych, bo zużytych, pokazaliśmy się jako szkoła, w której dbamy o wzrost i upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania powstawaniu odpadów i recyklingu.

            Dopełnieniem naszej prezentacji stały się aktywne działania uczniów i nauczycieli, którzy zaprezentowali swoje talenty i kreatywność organizując pokaz mody ekologicznej, malowanie przyrodniczych ornamentów na buziach odwiedzających nas dzieciaków czy też grę z mistrzem szachowym w ekologiczne szachy, które wzbudzały zachwyt i zdumienie wśród zwiedzających.

            Prezentacjom stoisk ze szkół i przedszkoli z terenu miasta towarzyszyły pokazy kuglarzy i występy artystyczne na scenie. „Siódemkę” reprezentował solista Filip Miłek z klasy 2a i zespół taneczny z klasy 2b.

            Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom z klas: 2d, 3a, 3b, 4a, 4b, 6a, 6b, 6c, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i aktywny udział w przygotowaniu i organizacji przedsięwzięcia. Galeria zdjęć

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej 2017 zdjęcie
          • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

          • W dniu 19 maja 2017, w PSP nr 4, odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań nauką języka angielskiego, doskonalenie umiejętności językowych uczniów szkół podstawowych oraz propagowanie autorskiej twórczości młodzieży uzdolnionej muzycznie.

            W konkursie wzięło udział wielu uczestników ostrowieckich szkół, którzy wystąpili w kategorii: solista oraz zespół. Każdy w swojej kategorii zaprezentował po jednym dowolnym utworze.

            Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Cymerys, uczennica klasy 5c i Aleksandra Wiączek, uczennica klasy 6b. Dziewczynki przygotowała Julita Klepacz. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Na tropie zdrowego posiłku 2017 zdjęcie
          • Na tropie zdrowego posiłku

          • Jak połączyć zdrowe odżywianie, ruch i aktywność fizyczną z ortografią? To nic trudnego! Wiedzą o tym uczniowie klas drugich, którzy 19 maja uczestniczyli w zabawie na świeżym powietrzu pod hasłem „Na tropie zdrowego posiłku, czyli biegające dyktando”.

            Dzieci miały za zadanie odszukać na terenie przyszkolnym hasła o tematyce prozdrowotnej, a następnie bezbłędnie je napisać. Zabawa aktywizowała spostrzegawczość, czujność ortograficzną, wymagała czytania ze zrozumieniem i przede wszystkim odbywała się w ruchu.

            „Biegane dyktando” dostarczyło drugoklasistom mnóstwa pozytywnej energii i radości oraz dało szansę na nagrodę w postaci oceny celującej! Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Ostrowiec widziany oczami uczniów 2017 zdjęcie
          • Ostrowiec widziany oczami uczniów

          • W dniu 17 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji 420-lecia Ostrowca Świętokrzyskiego „Moje Miasto”. Konkurs ten odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

            Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowali: Małgorzata Gajowik (2a), Marcelina Głąb (3a), Zuzanna Komorniczak (4a), Natalia Cymerys i Olaf Stawiński (5c). Miło nam poinformować, że Zuzanna Komorniczak zdobyła III miejsce w konkursie, wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Gajowik i Marcelina Głąb, a prace Natalii Cymerys i Olafa Stawińskiego zostały zakwalifikowane na wystawę prac. Opiekunami były: Iwona Majewska, Jolanta Ścibisz-Gllibowska i Ewa Zakowana. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Wycieczka krajoznawcza do Świętokrzyskiej Polany i Zagnańska 2017 zdjęcie
          • Wycieczka krajoznawcza do Świętokrzyskiej Polany i Zagnańska

          • 16 maja 2017 uczniowie klasy 4b i 4c byli na wycieczce w Świętokrzyskiej Polanie. Chrusty to nowa miejscowość na mapie turystycznej Polski. To właśnie tu, w miejscu położonym na polanie, w głębi lasu, aktywnie spędzali czas czwartoklasiści ze swoimi opiekunami: Bożeną Dąbrowską, Małgorzata Soboń i Ewą Pocheć.

            Dzieci zwiedzały Oceanikę, w której mieściły się wielkoformatowe akwaria z różnymi gatunkami flory i fauny rzek, mórz i oceanów z całego świata. Podziwiały Park Miniatur z najciekawszymi obiektami regionu świętokrzyskiego. Tu mogły wysłuchać ciekawych opowieści i legend związanych z zabytkami regionu.

            Każdy uczestnik słuchał ich indywidualnie, swobodnie poruszając się po dowolnych ścieżkach tematycznych. Miłym akcentem wycieczki były zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, a potem ognisko z kiełbaskami. W Zagnańsku dzieci zobaczyły najstarsze i największe znane w Polsce drzewo. To właśnie dąb „Bartek” robi tu największe wrażenie. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Zakopane, Zakopane... 2017 zdjęcie
          • Zakopane, Zakopane...

          • W dniach 10-12 maja klasa 5c oraz 6a wybrały się na wycieczkę do Zakopanego. Celem wyjazdu było zapoznanie się z dziedzictwem regionalnym, tradycjami góralskimi oraz aktywne spędzanie czasu poprzez pieszą wędrówkę tatrzańskimi szlakami.

            W ciągu trzech dni uczniowie zwiedzali Zakopane i najsłynniejszą ulicę Krupówki. Wjeżdżali kolejką na Gubałówkę skąd nastąpiło przejście do stacji Butorowy Wierch i zjazd kolejką krzesełkową. Kolejnego dnia, z przewodnikiem tatrzańskim, wybrali się na Morskie Oko. Po ponad pięciogodzinnej wędrówce i przepysznym obiedzie zrelaksowali się na termach „Bania” w Białce Tatrzańskiej. Ten  niezwykle wyczerpujący dzień zakończył się grillem. Trzeciego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli do Krakowa gdzie zwiedzali Rynek i Wzgórze Wawelskie. Galeria zdjęć

            Piękna pogoda, dobre humory i moc atrakcji wpłynęły na to, że wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.

            Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Julita Klepacz, Monika Wiączek i Wojciech Lis.

            mw/jk

          • Ekologiczna gra terenowa klas trzecich 2017 zdjęcie
          • Ekologiczna gra terenowa klas trzecich

          • Wreszcie nastała wiosna i piękna słoneczna pogoda, więc w Dzień bez Śmiecenia – 11 maja 2017r. mogliśmy przeprowadzić ekologiczną zabawę na świeżym powietrzu.

            Osiem zadań do gry przygotowali sami uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami. Wśród konkurencji sprawnościowych nie zabrakło skoków w workach na śmieci, eko kręgli z zużytych butelek PET i segregowania śmieci na czas. Czteroosobowe drużyny z każdej klasy stanęły również w szranki  do zadań ze znajomości zasad prawidłowego gospodarowania odpadami: rozwiązali rebusy, rozsypanki i rozwikłali tajemnicze słowo „sozologia”. Przy wszystkich konkurencjach wykorzystano oczywiście surowce wtórne by również w praktyce pokazać znaczenie recyklingu.

            Wszystkie klasy znakomicie poradziły sobie z zadaniami a o zwycięstwie zadecydowały sekundy w konkurencjach sprawnościowych. Oto wyniki:

            • I miejsce – klasa 3d
            • II miejsce – klasa 3a
            • III miejsce – klasa 3b
            • IV miejsce – klasa 3c

            Dwie zwycięskie klasy w nagrodę wezmą udział w warsztatach ekologicznych na terenie ostrowieckiego wysypiska śmieci ZUO „Janik”, a wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom i dziękujemy za wspaniałą zabawę. Galeria zdjęć

            M. Krawczyk/mw/jk

          • I miejsce dla Asi 2017 zdjęcie
          • I miejsce dla Asi

          • 11 maja 2017 w Katolickim Zespole Edukacyjnym odbył się XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”.

            W tym konkursie Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowała uczennica klasy 6c, Joanna Partyka. Z ogromną radością informujemy, że Asia zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie diecezjalnym.

            Serdecznie gratulujemy uczennicy i opiekunowi. Galeria zdjeć

            mw/jk

          • Piłkarki z „Siódemki” u prezydenta 2017 zdjęcie
          • Piłkarki z „Siódemki” u prezydenta

          • W dniach 29.04-02.05.2017r. odbył się Finał Ogólnopolski „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. W popularnym turnieju wystartowały 74 drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U10 i U12. Województwo świętokrzyskie reprezentowała drużyna dziewcząt U12 „PSP7 Siódemka” z Ostrowca Świętokrzyskiego, która ostatecznie zajęła piąte miejsce w kraju. Galeria zdjęć

            Drużyna z „Siódemki” na specjalne zaproszenie odwiedziła prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Prezydent pogratulował nauczycielom i trenerom, którzy na co dzień pracują i szlifują ostrowieckie talenty. Dziewczęta pochwaliły się okazałym pucharem i medalami, a pan prezydent odwdzięczył się upominkami. Na pytanie Jarosława Górczyńskiego, jakiej nagrody spodziewałyby się za osiągnięcie tak wysokiego miejsca w Polsce, zgodnie odpowiedział, że większość ilość godzin wychowania fizycznego. 

            Mamy nadzieję, że marzenie piłkarek z „siódemki” niebawem się spełni.

            mw/jk

          • III Majówka Ostrowiecka 2017 zdjęcia
          • III Majówka Ostrowiecka

          • Uczennice naszej szkoły, śpiewające w zespole „Kazimierzanki”, brały udział w „III Majówce Ostrowieckiej z okazji Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz Święta Konstytucji 3 Maja”. Do tej uroczystości przygotowywały się wraz z uczniami innych ostrowieckich szkół podstawowych.

            W „Rodzinnym​ quizie wiedzy o Polsce” naszą szkołę i parafię reprezentowali: państwo Glibowscy z dziećmi i państwo Nowakowie z synem. Gratulujemy odwagi i zdobycia I miejsca. Dziękujemy rodzicom za pomoc i obecność na majówce. Galeria zdjęć

            M. Łaubz/mw/jk

          • Sukces ostrowieckich piłkarek z „Siódemki” 2017 zdjęcie
          • Sukces ostrowieckich piłkarek z „Siódemki”

          • W dniach 29.04-02.05.2017r. odbył się Finał Ogólnopolski „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. W popularnym turnieju wystartowały 74 drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U10 i U12. Województwo świętokrzyskie reprezentowała drużyna dziewcząt U12 „PSP7 siódemka” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Młodzi piłkarze i piłkarki przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

            W skład reprezentacji PSP 7 „Siódemka” weszły: Patrycja Szymańska – PSP7, Zuzanna Zawadzka – PSP7, Aleksandra Wiączek – PSP7, Martyna Klubińska – PSP7, Joanna Stachula – PSP7, Amelia Bień – PSP 14, Maja Kowalska – PSP14, Maja Zawolik – PSP5, Magdalena Sternik – PSP Ćmielów, Marta Burda – PSP1. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik i Wojciech Lis.

            Drużyna rozegrała 6 spotkań, w tym trzy mecze w fazie grupowej, gdzie zajęła drugie miejsce. O wejście do pierwszej czwórki grała z drużyną z Wielkopolski, przegrywając 4:1. W batalii o miejsca od 5 do 8, ostrowczanki wygrały oba swoje mecze. Ostatecznie dziewczęta uplasowały się na piątym miejscu w Polsce.

            Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują bardzo za pomoc w przygotowaniach i organizacji turnieju: trenerom – Tadeuszowi Krawiec, Radosławowi Ćwik, kierownikowi drużyny – Andrzejowi Szymańskiemu, Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz dyrektor Rozalii MachnickiejGaleria zdjęć

            Gratulujemy dziewczętom i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

            mw/jk

          • Więcej wiemy, zdrowiej jemy! 2017 zdjęcie
          • Więcej wiemy, zdrowiej jemy!

          • „Jem Drugie Śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno- edukacyjna, której celem jest wyrobienie zwłaszcza wśród najmłodszych nawyku jedzenia drugiego śniadania. Realizując te założenia klasy 0-III podejmowały działania promujące racjonalne odżywianie oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

            Uczniowie własnoręcznie wykonywali lub ozdabiali logo programu „JDŚ” oraz owocowymi wycinankami śniadaniówki codziennego użytku. Z tak przygotowanymi pojemnikami odwiedzali stołówkę szkolną, gdzie wspólnie z kolegami i z wychowawcami spożywali drugie śniadanie. Klasy wykazywały się również wiedzą teoretyczną wykonując lapbooki, czyli interaktywne "książki na kolana". Informacje na temat zdrowego odżywiania umieszczali w teczkach wypełnionych kolorowymi kieszonkami, książeczkami, kopertami. Każdy lapbook był niepowtarzalny, pokazywał kreatywność i pomysłowość dzieci oraz – co najważniejsze – zawierał walory edukacyjne.

            Przekonajcie się sami! Wystawa prac znajduje się na korytarzu w pawilonie D. Zachęcamy do czytania i oglądania naszych lapbooków. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Smacznie i zdrowo 2017 zdjęcie
          • Smacznie i zdrowo

          • Ważną rolę w żywieniu człowieka pełnią owoce i warzywa. Są bardzo dobrym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Wiedzą o tym doskonale uczniowie z klasy 3b, którzy chcąc podzielić się swoją wiedzą przygotowali dla swoich bliskich program artystyczny pt. „Witaminowa rodzinka”. Były krótkie wierszyki mówiące o walorach zdrowotnych warzyw i owoców, wesoła „owocowa" piosenka oraz dobre rady Doktora Zdrówko.

            Na zakończenie uczniowie zaprosili swoich rodziców i dziadków na degustację smacznych i zdrowych posiłków. Galeria zdjęć

            Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać wszystkich obecnych, iż naturalne witaminy są bardzo ważne dla utrzymania zdrowia.

            M. Kalita/mw/jk

          • Mały Mistrz Pióra 2017 zdjęcie
          • Mały Mistrz Pióra

          • 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pt. „Mały Mistrz Pióra”. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Gdybym miał czarodziejską różdżkę...". Jak poinformowali organizatorzy na konkurs napłynęło ponad 30 prac z ostrowieckich placówek. Komisja oceniała oryginalność tekstu, zgodność z tematem, poprawność stylistyczną i ortograficzną oraz estetykę pisma.

            Z ogromną radością dzielimy się informacją, iż wyróżnienie w kategorii klas drugich zdobył Michał Wiączek z klasy 2c. Michał napisał wiersz, a jury nie miało wątpliwości, że jest fanem piłki nożnej. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy Michałkowi i zachęcamy do pisania.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Bartek Wieczorek podwójnym laureatem 2017 zdjęcie
          • Bartek Wieczorek podwójnym laureatem

          • Bartosz Wieczorek, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył podwójny tytuł laureata jako jedyny w powiecie ostrowieckim. Bartek legitymuje się tytułem laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

            Matematyką interesował się od najmłodszych lat i lubił rozwiązywać zadania matematyczne. - Cieszę się, że mogę pracować z uczniem, który tak chętnie rozwiązuje trudne łamigłówki matematyczne - mówi Urszula Pastuszka, nauczyciel matematyki. - Przygotowanie do tego konkursu to głównie ćwiczenie poprzez rozwiązywanie zadań, a z tym Bartek świetnie sobie radzi.

            Język angielski stał się jego pasję trochę później, a zdecydowanie uwierzył w siebie po przejściu do III etapu konkursu, w którym finalnie uplasował się na III miejscu. - Z wielką przyjemnością pracowałam z uczniem tak zdolnym językowo i z ogromną pasją realizującym postawione przez nauczyciela i siebie cele - podkreśla Julita Klepacz, nauczyciel języka angielskiego.

            Zapytany co pochłonęło mu najwięcej czasu, mówi: - Najwięcej czasu spędziłem nad nauką języka angielskiego, a zwłaszcza kultury, historii oraz geografii państw anglojęzycznych. Musiałem też przeczytać lekturę w języku angielskim i przygotować się do omówienia i jej analizy w części ustnej konkursu.

            W szkole jest lubiany przez rówieśników i lubi spędzać z nimi wolny czas, grać w piłkę nożną oraz pływać. Lubi też czytać książki – ostatnią książkę jaką przeczytał to „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, w wakacje zamierza przeczytać ją w oryginale. Wakacje najczęściej spędza z rodzicami w górach gdzie wspólnie zdobywają szczyty i świetnie się bawią. Rodzice Bartka wspierają go w jego pasjach i z ogromną dumą uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursów w Kielcach. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Przygoda z bogami i boginiami 2017 zdjęcie
          • Przygoda z bogami i boginiami

          • W ubiegłym tygodniu, na deskach szkolnej sali teatralnej zaprezentowała się klasa 5c w przedstawieniu pt. „Przygoda z bogami i boginiami”. Temat przedstawienia nawiązywał do mitologii oraz hucznego życia na Olimpie.

            Aktorów podziwiali rodzice, dyrektor Rozalia Machnicka, nauczyciele oraz uczniowie klas piątych.

            Przedstawienie przygotowała nauczycielka języka polskiego – Monika Wiączek.

            Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałego występu. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Czytanie książek i poezji jest bezcenne 2017 zdjęcie
          • Czytanie książek i poezji jest bezcenne

          • 28 kwietnia 2017 roku w Domu Kultury na osiedlu Słonecznym odbył się XXXI Dziecięcy Konkurs Recytatorski. W konkursie organizowanym od lat przez tę instytucję nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.

            Reprezentowało ją dwoje uczniów, Mateusz Kasprowicz z klasy 4b i Aleksandra Wiączek z klasy 6b. I jak to zwykle podczas zmagań bywa, na brawa zasłużyli wszyscy, ale tylko niektórzy zostali nagrodzeni. Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów konkursu znalazła się Aleksandra Wiączek. Zajęła III miejsce.

            Oli gratulujemy zwycięstwa, Mateuszowi odwagi, a polonistce, Bożenie Dąbrowskiej, kolejnych sukcesów swoich uczniów. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Zdrowie w poezji dziecięcej 2017 zdjęcie
          • Zdrowie w poezji dziecięcej

          • O tym, że zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka wiemy wszyscy, i żeby cieszyć się nim jak najdłużej, musimy o nie zadbać już od najmłodszych lat.

            Pod hasłem: „Zdrowie w poezji dziecięcej", dnia 27 kwietnia w PSP nr 5 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Katarzyna Machula z klasy 2c i Małgorzata Dróżdż z klasy 3c, przygotowane przez wychowawczynie – Joannę Grudzień oraz Teresę Lisińską.

            Uczestnicy konkursu recytowali utwory poetyckie o tematyce zdrowotnej. Po wysłuchaniu wierszy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice zdobywając: III miejsceKatarzyna Machula oraz wyróżnienieMałgorzata Dróżdż.

            Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            T. Lisińska/mw/jk

          • Adaś Mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych 2017 zdjęcie
          • Adaś Mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych

          • W dniu 26 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych”.

            W konkursie wzięli udział trzecioklasiści z ostrowieckich szkół podstawowych, którzy w ciągu godziny musieli rozwiązać dziesięć zadań z treścią.

            Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza w rozwiązywaniu zadań tekstowych zdobył Adam Pater, uczeń klas 3c. Ucznia do konkursu przygotowała Teresa Lisińska. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy Adasiowi i opiekunowi.

            mw/jk

          • Pewnego razu w teatrze… 2017 zdjęcie
          • Pewnego razu w teatrze…

          • 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Częstocicach odbył się konkurs literacko-teatralny „Pewnego razu w teatrze…”. Miło nam jest poinformować, że uczennica naszej szkoły Amelia Grabowska (6a) w kategorii – recytacja zajęła I miejsce.

            Opiekunem Amelki jest Monika WiączekGaleria zdjęć

            Gratulujemy uczennicy jak i nauczycielowi.

            mw/jk

          • Poetycki laur zwycięstwa 2017 zdjęcie
          • Poetycki laur zwycięstwa

          • Z radością informujemy, że 26 kwietnia 2017 dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w XIV Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim, który w tym roku odbywał się pod hasłem „W baśniowym ogrodzie”. Jego organizatorem była PSP 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            Maja Opala z klasy 5a zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas piątych oraz Aleksandra  Zając z klasy 6c – I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Podczas uroczystości wręczenia dyplomów i nagród zostały zaprezentowane utwory naszych laureatek. „Jestem pod ogromnym wrażeniem nadesłanych wierszy. Wszystkie były oryginalne i niezwykle dojrzałe” – powiedziała podczas spotkania z młodymi twórcami poetka, członek jury – Zofia Walas.

            Mai i Oli gratulujemy zwycięstwa, a polonistkom, Monice Wiączek i Bożenie Dąbrowskiej, życzymy radości z sukcesów swoich uczennic. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Medale dla laureatów 2017 zdjęcie
          • Medale dla laureatów

          • „Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry
            I tak wysoko postawił, że z góry
            Wszytek świat widzę, a sam, jako trzeba,
            Tykam się nieba?”

            Słowami poety Jana Kochanowskiego w dniu 25 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Omega na terenie Targów Kielce rozpoczęło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim. Organizatorzy serdecznie pogratulowali zwycięzcom, nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół sukcesów oraz wręczyli laureatom okolicznościowe medale laureata i dyplomy. Całość imprezy uświetniły dziewczęta z Centrum Muzyki Empire.

            Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 może poszczycić się 4 laureatami, co jest najwyższym wynikiem w powiecie ostrowieckim.

            IV Konkurs Języka Angielskiego:

            • Bartosz Wieczorek – nauczyciel przygotowujący: Julita Klepacz

            I Konkurs Matematyczny:

            • Bartosz Wieczorek – nauczyciel przygotowujący: Urszula Pastuszka

            XIV Konkurs Humanistyczny:

            • Joanna Partyka – nauczyciele przygotowujący: Bożena Dąbrowska, Beata Dunajska, Ewa Zakowana
            • Iga Dziekan – nauczyciele przygotowujący: Bożena Dąbrowska, Ewa Zakowana

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Primary School Tournament 2017 zdjęcie
          • Primary School Tournament

          • W dniu 25 kwietnia 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się konkurs języka angielskiego Primary School Tournament.

            Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego, podniesieni umiejętności językowych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną.

            Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Pisarek (3a), Oliwia Rak (3b), Martyna Kropielnicka (5b) oraz Bartosz Wieczorek (6b).

            Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI II miejsce powędrowało do Bartka Wieczorka, a w kategorii klas I-III Tosia Pisarek zdobyła III miejsce. Bartka przygotowała Julita Klepacz, a Tosię Agnieszka Kępczyk.

            Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Jedz zdrowo i kolorowo 2017 zdjęcie
          • Jedz zdrowo i kolorowo

          • Od lutego 2017 świetlica szkolna w porozumieniu z wychowawcą klasy 2b promuje tematykę zdrowego stylu życia. Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w cyklu zajęć na temat „Jedz zdrowo i kolorowo”.

            Głównym celem spotkań było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa żywność oraz w jaki sposób uczniowie sami mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych. Ponadto dzieci brały udział w różnego zajęciach plastycznych i ruchowych przybliżających ową tematykę. Galeria zdjęć

            Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia komputerowe, w trakcie których uczniowie projektowali i wymyślali hasła promujące zdrowy styl życia. Dużo radości sprawiały również podchody i quizy podsumowujące zebrane dotychczas informacje.

            K. Strzępska/J. Stawińska/M. Bartnik/mw/jk

          • Starsi dla młodszych matematycznie 2017 zdjęcie
          • Starsi dla młodszych matematycznie

          • Na lekcji matematyki klasy szóste realizowały temat „Droga, prędkość, czas". Po zapoznaniu się z teorią, zajęli się praktyką. Najpierw zmierzyli swoje prędkości w biegu i marszu, następnie wyciągnęli słuszny wniosek, że bieganie jest niebezpieczne. W związku z tym ustalili dozwoloną prędkość w szkole – 4 km/h.

            Swoje wnioski przekazali swoim młodszym kolegom i w ramach dbania o bezpieczeństwo w szkole ostrzegli ich przed skutkami biegania po szkolnych korytarzach z nadmierną prędkością. Każda z klas otrzymała plakat informujący o dozwolone prędkości na korytarzach szkolnych. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach uczniowie dostosują swoją prędkość do dozwolonej i nie otrzymają mandatu ani punktów karnych. Galeria zdjęć

            U. Pastuszka/mw/jk

          • Wyjątkowe śniadanie 2017 zdjęcie
          • Wyjątkowe śniadanie

          • 20 kwietnia Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprosił do Urzędu Miasta szkoły biorące udział w projekcie „Jem drugie śniadanie".

            Wśród czterech ostrowieckich placówek była również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7. Reprezentowały nas uczennice: Katarzyna Machula z klasy 2c oraz Amelia Grabowska z klasy 6a, które relacjonowały działania naszej szkoły w dziedzinie kształtowania prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania. Podczas spotkania dzieci przygotowywały pełnowartościowe, pyszne kanapki, które skonsumowały wspólnie z pracownikami ratusza.

            Kasia Machula została zaproszona do stołu prezydialnego, jako autorka kanapki, która szczególnie spodobała się Panu Prezydentowi. Gratulujemy!

            Koordynatorkami akcji „Jem drugie śniadanie" w klasach IV-VI są: Małgorzata Szymańska i Ewa Pocheć, w klasach 0-III Joanna GrudzieńGaleria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Wiosennie i świątecznie 2017 zdjęcie
          • Wiosennie i świątecznie

          • Okres Świąt Wielkanocnych to czas budzącej się do życia przyrody, głębokich przeżyć religijnych oraz okazja do rodzinnych i towarzyskich spotkań. W związku z tym 12 kwietnia uczniowie klasy 3a zaprosili swoich bliskich do obejrzenia mini spektaklu teatralnego w ich wykonaniu, pt. „Brzydkie Kaczątko” oraz programu artystycznego o tematyce wiosennej i świątecznej.

            Trzecioklasiści pięknie interpretując i wcielając się w role ukazali nam morał towarzyszący baśni: „Kto szydzi z drugiego wykpiony sam będzie, gdy z brzydkich kaczątek wyrosną łabędzie”. Pamiętając  o tradycjach Świąt Wielkanocnych wszyscy dzielili się jajeczkami – dla odmiany czekoladowymi. Dzieci nie zapomniały również oblać wodą swoich biskich, jak nakazuje tradycja śmigusa-dyngusa. Galeria zdjęć

            Przyjemna atmosfera spotkania sprzyjała integrowaniu się rodziny klasowej a piękne, żywe stroiki dodatkowo podkreślały wyjątkowy charakter uroczystości.

            J. Ścibisz-Glibowska/mw/jk

          • Wielkanocnie w 2d 2017 zdjęcie
          • Wielkanocnie w 2d

          • 12 kwietnia 2017 klasa 2d zaprezentowała swoim bliskim część artystyczną związaną z tradycjami zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Były wesołe piosenki i wierszyki. A jak stary zwyczaj każe „dyngusiarze” pokropili wszystkich gości wodą.

            Wspólnie spędzony czas minął w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie dzieci wręczyły najbliższym wykonane przez siebie stroiki, składając im życzenia. Nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia się jajkiem. Galeria zdjęć

            A. Kandyba/mw/jk

          • Święta tuż, tuż... 2017 zdjęcie
          • Święta tuż, tuż...

          • „Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas...”

            12 kwietnia zgodnie z wielkanocną tradycją uczniowie klasy 2c zaprosili do świątecznego stołu rodziców i dziadków. Wiosenne dekoracje i smaczne dania zachęcały do świętowania. Spotkanie rozpoczęto programem artystycznym, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Były świąteczne piosenki, wierszyki, teatrzyk, inscenizacje muzyczno-ruchowe i oczywiście serdeczne życzenia. Uczniowie akompaniowali utwory muzyczne grając na dzwonkach oraz na łyżkach i nożach.

            Aby tradycji stało się zadość uczniowie z fasonem pokropili gości perfumami. Rodzice jednak nie pozostali dłużni i wyposażeni w „psikawki” zrobili dzieciom śmigusa-dyngusa. Galeria zdjęć

            Wielkanocne spotkanie sprzyjało rozdawaniu uśmiechów, życzeń oraz własnoręcznie wykonanych baranków i stroików.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Misterium Wielkanocne 2017 zdjęcie
          • Misterium Wielkanocne

          • 11 kwietnia uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły wystawili Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez Małgorzatę Łabuz.

            Misterium w skupieniu obejrzeli: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie na tle dekoracji przygotowanej przez Ewę Zakowaną i nagrodzili artystów gromkimi brawami. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Świątecznie i mistycznie 2017 zdjęcie
          • Świątecznie i mistycznie

          • W miniony weekend Rynek Ostrowca Świętokrzyskiego tętnił życiem. Można było posłuchać koncertów muzycznych i wziąć udział w warsztatach plastycznych.

            „Wielkanocny Ryneczek” to impreza ciesząca się ogromną popularnością, zorganizowana pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego połączona z programem artystycznym przygotowanym przez Miejskie Centrum Kultury. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły wystawili Misterium Męki Pańskiej wyreżyserowane przez Małgorzatę Łabuz.

            Misterium obejrzało wielu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego zgromadzonych na Rynku naszego miasta i nagrodziło artystów gromkimi brawami. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Jem zdrowo i kolorowo 2017 zdjęcie
          • Jem zdrowo i kolorowo

          • Przypadający na 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia upłynął wśród najmłodszej społeczności szkolnej pod hasłem zdrowego drugiego śniadania. W tym dniu uczniowie klas 0-III mieli szansę wykazać się zdolnościami kulinarnymi i w praktyce wykorzystać wiedzę na temat racjonalnego odżywiania. Samodzielnie przygotowywali, a następnie degustowali smaczne i wartościowe posiłki. Były wśród nich: kolorowe, wiosenne kanapki, sałatki owocowe, surówki, świeżo wyciskane soki. Galeria zdjęć

            Działania te wpisywały się w realizację projektu „Jem drugie śniadanie" i promowały zdrowy styl odżywiania.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Mini Piłka Ręczna Dziewcząt 2017 zdjęcie
          • Mini Piłka Ręczna Dziewcząt

          • Od 3 do 6 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbywały się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w roku szkolnym 2016/2017.

            Dziewczęta: Natalia Brzyska, Hanna Cichoń, Amelia Grabowska, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka (6a), Dominika Bogdańska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Wiączek (6b), Aleksandra Jędrzejczyk, Marta Niezgoda (6c) wywalczyły I miejsce, a drużyna: Martyna Klubińska (5a), Sandra Celary, Wiktora Hejn, Weronika Zienkowska (5b), Patrycja Szymańska, Martyna Wyrzykowska, Zuzanna Zawadzka (5c), Maja Kamińska, Wiktoria Strojna (6a), Anna Kurzyńska (6b), Zuzanna Kowalska (6c) – III miejsce. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy.

            mw/jk

          • Lekcja w plenerze 2017 zdjęcie
          • Lekcja w plenerze

          • Wychowawca klasy 2a, Iwona Majewska przeprowadziła niecodzienne zajęcia plastyczne w plenerze. Dzieci zainspirowane nadejściem wiosny w świetnych humorach rysowały wiosenne kwiaty i otaczającą przyrodę.

            Wszystkim bardzo podobała się niecodzienna lekcja plastyki. Galeria zdjęć

            I. Majewska/mw/jk

          • Zdrowe nawyki żywieniowe 2017 zdjęcie
          • Zdrowe nawyki żywieniowe

          • 4 kwietnia w ramach kampanii informacyjnej projektu „Jem drugie śniadanie" gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia, dietetyk Emilię Żelazowską, prywatnie mamę Karola z klasy 2c. Uczestnicy spotkania, uczniowie klas drugich, otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania.

            Najważniejsze wśród nich to: spożywanie pięciu pełnowartościowych posiłków dziennie, picie wody i zastępowanie słodkich przekąsek owocami i sokami. Przygotowanej prezentacji multimedialnej towarzyszył śpiew piosenek oraz recytacja wierszy w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół Nr 1.

            Akcja informacyjna na temat zdrowych nawyków żywieniowych skierowana była również do rodziców uczniów klas I-III. 5 kwietnia odbyło się spotkanie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Genowefą Russek. Temat dotyczył zasad prawidłowego żywienia oraz znaczenia drugiego śniadania w szkole.

            Mamy nadzieję, że teoria zdrowego żywienia będzie szła w parze z praktyką i przyczyni się do stosowania prawidłowej diety w codziennym jadłospisie naszych uczniów. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Szkolny Mistrz i Wicemistrz Scrabble 2017 zdjęcie
          • Szkolny Mistrz i Wicemistrz Scrabble 2017

          • 3 kwietnia uczniowie klas szóstych: Iga Dziekan, Matyna Kaczmarska, Weronika Pukos, Bartosz Wieczorek (6b), Kacper Kalita, Patryk Krowiński (6c) walczyli o tytuł Szkolnego Mistrza i Wicemistrza Scrabble w języku angielskim.

            Celem konkursu było wspieranie uczniów szkół podstawowych w rozwijaniu i sprawdzeniu swoich kompetencji językowych, promowanie nauki języka angielskiego w szkole podstawowej i zachęcenie do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów anglojęzycznych

            Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Iga Dziekan, Weronika Pukos, oraz Bartosz Wieczorek (6b). Po wyrównanych zmaganiach tytuł Szkolnego Mistrza Scrabble zdobyła Iga Dziekan uczennica klasy 6b, a tytuł Szkolnego Wicemistrza powędrował do Weroniki Pukos, uczennicy tej samej klasy. Dziewczęta będą reprezentować naszą szkołę w zmaganiach o tytuł Mistrza Scrabble Ostrowca Św.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Julita Klepacz, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali: przewodnicząca szkoły Amelia Grabowska oraz wiceprzewodniczący Wiktor Kłonica.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za zwycięzców trzymamy kciuki! Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Joanna i Iga laureatkami XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego! 2017 zdjęcie
          • Joanna i Iga laureatkami XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego!

          • W dniu 1 kwietnia 2017 odbył się III etap XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych.

            Miło nam poinformować, że uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, Joanna Partyka i Iga Dziekan uzyskały zaszczytny tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Dziewczęta do konkursu przygotował Bożena Dąbrowska, Beata Dunajska, Ewa Zakowana.

            Stosowne zaświadczenie oraz pamiątkowy medal Laureata Konkursu zostanie wręczony na uroczystym podsumowaniu konkursów dla szkół podstawowych.

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom i opiekunom. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Podwójne srebro i  brąz dla „Siódemki" 2017 zdjęcie
          • Podwójne srebro i  brąz dla „Siódemki"

          • 1 kwietnia 2017 odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych Ostrowiecka Volleymania Dziewcząt w roku szkolnym 2016/2017.

            Dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 wywalczyły dwa II oraz dwa III miejsca. W kategorii klas piątych drużyna w składzie: Martyna Klubińska, Marta Niezgoda i Aleksandra Wiączek zdobyła II miejsce, a zespół: Zuzanna Kowalska, Patrycja Szymańska, Zuzanna ZawadzkaIII miejsce. W kategorii klas szóstych II miejsce przypadło drużynie w składzie: Dominika Bogdańska, Amelia Grabowska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, a miejsce III zespołowi dziewcząt: Aleksandra Jędrzejczyk, Julia Rak, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka.

            Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego.

            Serdecznie gratulujemy! Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Kolorowy Tydzień Zdrowia 2017 zdjęcie
          • Kolorowy Tydzień Zdrowia

          • Ostatni tydzień marca upłynął wśród uczniów klas 0-III pod hasłem zdrowego odżywiania. Akcja związana była z udziałem w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Jem drugie śniadanie".

            Wszyscy uczniowie dbali o to, aby w Kolorowym Tygodniu Zdrowia nie zabrakło na śniadanie świeżych warzyw i owoców. Poszczególne dni przebiegały pod hasłem: „Kolor żółty i pomarańczowy to źródło zdrowia i urody”; „Kolor czerwony – dla serca ochrony”; „Kolor biały – dla odporności doskonały”; „Gdy zielone warzywa jesz, niegroźny Ci żaden stres”. Dzieci i nauczyciele dodatkowo podkreślali hasło dnia odpowiednim kolorem ubrania.

            Zachęcamy wszystkich do spożywania zdrowych i bogatych w witaminy produktów! Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czytanie jest przygodą" 2017 zdjęcie
          • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czytanie jest przygodą"

          • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6c Joanna Partyka zajęła II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Joasia napisała oryginalny wiersz o współczesnych przygodach Koziołka Matołka  – jednej  najbardziej rozpoznawalnych postaci w twórczości Makuszyńskiego.

            Na konkurs wpłynęło ponad 313 prac z wszystkich województw całej Polski. Jury podjęło decyzję o przyznaniu naszej uczennicy II Nagrody w tym konkursie.

            Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu Joasi i jej nauczycielce języka polskiego, Bożenie Dąbrowskiej. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Face to Face with English 2017 zdjęcie
          • Face to Face with English

          • W dniu 30 marca 2017 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ”Face to Face with English” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego w ZSP nr 2.

            Celem konkursu było zachęcenie uczniów do ciągłego pogłębiania znajomości słownictwa i zagadnień gramatycznych; doskonalenie znajomości języka angielskiego; motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego a zarazem sprawdzenie swoich dotychczasowych umiejętności i wiedzy językowej oraz nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między szkołami podstawowymi w mieście Ostrowiec.

            Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kropielnicka i Bartosz Wieczorek przygotowani przez Agnieszkę Kępczyk i Julitę Klepacz.

            Martyna i Bartek otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Recykling w praktyce uczniowskiej 2017 zdjęcie
          • Recykling w praktyce uczniowskiej

          • W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Szkolny Dzień Recyklingu (29 marca 2017r.) organizowany w ramach gminnego programu Eko Ostrowiec.

            W tym dniu, na zajęciach edukacyjnych, dzieci z klas 0-III wykonały piękne i kolorowe, ulubione postaci z bajek i filmów dla najmłodszych używając do tego celu wyłącznie surowców wtórnych. Bajkowych bohaterów każda klasa zaprezentowała na scenie szczegółowo objaśniając użyte materiały. Dzięki wspólnym działaniom twórczym uczniowie w praktyce pojęli zasadę recyklingu.

            Teoretyczną część zajęć poprowadziła Dominika Kamińska – pracownik firmy Remondis, wyjaśniając znaczenie takich pojęć jak: odpady, recykling, składowanie, kompostowanie, utylizacja oraz prowadząc rozmowę z uczniami klas drugich na temat tego, co należy robić, by zmniejszyć ilość odpadów wokół nas.

            Swoje praktyczne umiejętności recyklingu, a także nieograniczoną pomysłowość uczniowie klas 4-6 zaprezentowali, biorąc udział w drugiej edycji konkursowego pokazu mody odpadowej - „Project trashion czyli modne śmieci”. Najciekawsze kreacje zaprezentowały klasy: 4a, 4b i 6c zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Kolejna grupa to klasy: 4c, 5c i 6a – zdobywcy drugiego miejsca. Pozostałym projektom z klas: 5a, 5b i 6b przyznano wyróżnienieGaleria zdjęć

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

            M. Krawczyk/mw/jk

          • TKJ w bibliotece szkolnej 2017 zdjęcie
          • TKJ w bibliotece szkolnej

          • W marcu 2017 roku w ramach XXVII Tygodnia Kultury Języka biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacki dla klas drugich pod hasłem „Znam Zaczarowaną Zagrodę” oraz konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Dzieci wykazały się znajomością zawiłości ortograficznych i ogromną wiedzą dotyczącą Antarktydy i przeczytanej lektury. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki.

            Oto rezultaty rywalizacji w klasach drugich:

            • I miejsce ex aequo Rozalia Glibowska z klasy 2c i Zuzanna Kopeć z klasy 2c
            • II miejsce Kalina Kosmacińska z klasy 2b
            • III miejsce Krystian Mazur z klasy 2a
            • Wyróżnienia Nikola Kuśmierz, Ola Kołat (2d), Maja Sulicka (2a), Liwia Delegiewicz (3b)

            Oto rezultaty rywalizacji w klasach trzecich:

            • I miejsce Julia Bielecka z klasy 3c
            • II miejsce Bartek Berner z klasy 3a
            • III miejsce Oliwia Rak z klasy 3b
            • Wyróżnienie Natalia Wróblewska 3b

            Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            E. Szymanowicz/R. Warda/mw/jk

          • Mistrzynie Województwa 2017 zdjęcie
          • Mistrzynie Województwa

          • W dniu 24 marca 2017 w Nowinach odbyły się finały wojewódzkie XVII Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12.

            Dziewczęta PSP 7 rewelacyjnie zagrały sześć meczy z których wszystkie zakończyły się wysoką wygraną co w rezultacie dało im to zwycięstwo w turnieju. Pierwsze miejsce w województwie zagwarantowało też udział w finałach krajowych , które odbędą się w dniach 30 kwietnia, 1, 2 maja w Warszawie. Zawodniczki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 to: Joanna Stachula (4b), Martyna Klubińska (5a), Patrycja Szymańska, kapitan, Zuzanna Zawadzka (5c), Aleksandra Wiączek (6b).

            Miło nam poinformować, że kapitan drużyny Patrycja Szymańska została indywidualnie wyróżniona za strzelenie największej ilości bramek. Patrycja strzeliła aż 16 bramek.

            Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Ambasadorem Turnieju jest Arkadiusz Milik.

            Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Galeria zdjęć

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach krajowych!

            P. Szymańska/mw/jk

          • Sam robię drugie śniadanie 2017 zdjęcie
          • Sam robię drugie śniadanie

          • Uczniowie naszej szkoły sami potrafią przygotować sobie kanapki na drugie śniadanie zgodnie z zasadami  prawidłowego bilansowania posiłku. Mogli się o tym przekonać rodzice uczniów podczas zajęć otwartych przeprowadzonych w klasach czwartych i piątych przez nauczyciela zajęć technicznych – Małgorzatę Szymańską i nauczyciela przyrody – Ewę Pocheć.

            Podczas lekcji uczniowie poznali pięć podstawowych zasad prawidłowego odżywiania, z zawiązanymi oczami rozpoznawali smaki warzyw, owoców oraz innych wybranych produktów spożywczych, rozmawiali o ulubionych potrawach i co najważniejsze, sami przygotowali smaczne kanapki, które spożyli podczas wspólnego posiłku. Galeria zdjęć

            M. Szymańska/E. Pocheć/mw/jk

          • II miejsca dla Jasia 2017 zdjęcie
          • II miejsca dla Jasia

          • 23 marca 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się VII Turniej Szachowy pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca  Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Wzięło w nim udział 111 uczniów z 10 szkół podstawowych z powiatu ostrowieckiego.

            W kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI II miejsce zdobył Jan Choina uczeń klasy 4a, a w kategorii klas I–III – Miłosz Ronduda uczeń klasy 4c uplasował się na XI miejscu. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy!

            A. Prokop/mw/jk

             

          • Otwarte drzwi w „Siódemce” dla przyszłych uczniów 2017 zdjęcie
          • Otwarte drzwi w „Siódemce” dla przyszłych uczniów

          • Czwartek, 23 marca 2017r., na długo zapadnie w pamięci dzieci i ich rodziców – gości Dnia Otwartego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim. To za sprawą niecodziennych poszukiwań w szkole spotkała się grupa kandydatów na przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziału „0”. Galeria zdjęć

            Zanim przyszli uczniowie przystąpili do wspólnej zabawy oficjalne spotkanie rozpoczęła serdecznym powitaniem dyrektor Rozalia Machnicka, która zapoznała rodziców z misją szkoły, ofertą edukacyjną placówki przygotowaną dla ich dzieci, podzieliła się z gośćmi sukcesami uczniów i zaprezentowała potencjał infrastruktury szkolnej. Część oficjalną spotkania umiliły występy uczniów: Filipa Miłka z klasy 2a i Gabrieli Klepacz z klasy 4a. Sceniczne popisy artystów widownia nagrodziła gromkimi brawami.

            Dla najmłodszych gości organizatorki spotkania: Mariola Krawczyk, Teresa Lisińska i Joanna Sałapa przygotowały nietypowe zwiedzanie szkoły pod hasłem „Poszukiwacze zaginionego tornistra”. Dzięki brawurowej akcji poszukiwawczej milusińscy spędzili wesoło i atrakcyjnie czas uczestnicząc w zabawach tanecznych na sali gimnastycznej, zajęciach plastycznych w świetlicy, w quizach przygotowanych przez panią bibliotekarkę, ćwiczeniach interaktywnych w sali edukacji zintegrowanej na terenie bloku adaptacyjnego dla klas pierwszych i oddziału „0”, rozwiązując szkolne rozterki roztargnionej Gabrysi, ratując z opresji królewicza i odczarowując królewnę oraz uczestnicząc w samodzielnie przygotowanym poczęstunku. Poszukiwania zakończyły się spektakularnym odnalezieniem tornistra i odkryciem jego magicznej zawartości, której tajemną moc dzieci odkryją dopiero w domu.

            W przygotowanej grze poszukiwawczej przyszli uczniowie wykazali się znakomitą spostrzegawczością, samodzielnością, dokładnością, znajomością baśni i bajek oraz intuicją godną prawdziwego detektywa. Gratulujemy dzieciakom tak wspaniałych umiejętności. W czasie wspólnej zabawy z uczniami i nauczycielami „Szczęśliwej Siódemki” dzieci i ich  rodzice mieli możliwość obejrzeć klasopracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Bartek laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego! 2017 zdjęcie
          • Bartek laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego!

          • W dniach 15 i 22 marca 2017 odbył się III etap IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. W dniu 15 marca uczestnicy konkursu przystąpili do części pisemnej, a 22 marca prezentowali swoje umiejętności językowe w części ustnej.

            Z ogromną radością informujemy, że uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, Bartosz Wieczorek wykazał się świetną znajomością języka angielskiego, uzyskał zaszczytny tytuł laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych i uplasował się na III miejscu (ex aequo) w województwie. Bartka do konkursu przygotowała Julita Klepacz.

            Stosowne zaświadczenie oraz pamiątkowy medal Laureata Konkursu zostanie wręczony na uroczystym podsumowaniu konkursów dla szkół podstawowych.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i opiekunowi! Galeria zdjęć

            mw/jk

             

          • Szóstoklasiści na policyjnych „Dniach Otwartych” 2017 zdjęcie
          • Szóstoklasiści na policyjnych „Dniach Otwartych”

          • 21 marca uczniowie klasy 6a z wychowawcą Moniką Wiączek wzięli udział w kampanii społecznej pod hasłem „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”.

            W ramach kampanii w ostrowieckiej policji odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby policjantów różnych pionów w tym: wydziału prewencji i ruchu drogowego. Technik kryminalistyki pokazał specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

            Przewodnicy policyjnych psów służbowych prezentowali pokazy tresury swoich podopiecznych, zaś policjanci z wydziału ruchu drogowego zaznajomili odwiedzających ze specjalistycznym radiowozem – ambulansem pogotowia ruchu drogowego oraz zapoznali uczestników ze specyfiką swojej pracy.

            Z uczniami naszej szkoły spotkał się osobiście Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podinsp. Krzysztof Panaszewski, który chętnie odpowiadał na pytania dotyczące policyjnej służby. Policjanci w celu uświadomienia uczestnikom jak ważne jest dla wszystkich podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, omawiali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Każdy mógł sprawdzić ich działanie w sposób praktyczny. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Pierwszy Dzień Wiosny 2017 zdjęcie
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca w naszej szkole tradycyjnie już obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku po raz kolejny Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem Moniki Wiączek oraz Małgorzaty Soboń zorganizował Talent Show pod hasłem: „Jestem mądry, jestem zdolny”.

            Jak co roku do prezentacji swoich umiejętności zgłosiło się wielu uczniów. Cieszymy się bardzo, że w szkole mamy wielu uzdolnionych uczniów pod względem wokalnym, muzycznym czy akrobatycznym.

            Jury w składzie: dyrektor Rozalia Machnicka, Urszula Pastuszka oraz przewodnicząca szkołyAmelia Grabowska przyznały następujące wyróżnienia: Aleksandra Wiączek klasa 6b – wokal, Gabriela Klepacz klasa 4a – gimnastyka akrobatyczna oraz Martyna Wyrzykowska klasa 5c – saksofon. Galeria zdjęć

            Klasy 0-3 również świętowały nadejście wiosny i każda klasa przygotowała eko-gaik oraz strój dla Pani Wiosny z surowców wtórnych. Wszystkie dzieci ubrane w piękne wiosenne kolory wyruszyły na spacer po osiedlu z wiosenną piosenką. W ten sposób uczniowie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Mamy nadzieję, że wiosna zostanie z nami na dobre. Galeria zdjęć

            Pierwszego Dnia Wiosny naszą szkołę odwiedziły również uczennice klasy licealnej Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu wraz ze swoją trenerką – Iwoną Kosiorowską. Dziewczęta rozegrały towarzyski mecz z szóstoklasistami.

            mw/jk

          • Bartek laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego! 2017 zdjęcie
          • Bartek laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego!

          • W dniu 18 marca 2017 odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych.

            Miło nam poinformować, że uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, Bartosz Wieczorek wspaniale poradzilł sobie z zawiłościami matematycznymi i uzyskał zaszczytny tytuł laureata I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Bartka do konkursu przygotowała Urszula Pastuszka.

            Stosowne zaświadczenie oraz pamiątkowy medal Laureata Konkursu zostanie wręczony na uroczystym podsumowaniu konkursów dla szkół podstawowych.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i opiekunowi! Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Tydzień Kultury Języka w „Siódemce” 2017 zdjęcie
          • Tydzień Kultury Języka w „Siódemce”

          • W dniach od 13 do 18 marca obchodziliśmy XXV Jubileuszowy Tydzień  Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

            W tym roku mottem TKJ było hasło „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”. Celem organizowania obchodów święta języka na terenie województwa jest uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych.

            Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Kultury Języka. We wszystkich klasach odbyły się lekcje dotyczące kultury języka. Uczniowie tworzyli gazetki klasowe, albumy oraz uczestniczyli w konkursach organizowanych przez ostrowieckie placówki jak i naszą szkołę.

            Dla klas czwartych zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania, w którym I miejsce zdobyła Gabriela Klepacz, uczennica klasy 4a, II miejsce otrzymała Natalia Kowalska z klasy 4c, a III miejsce zdobył Jakub Mendyk z klasy 4b.

            Dla klas piątych odbył się konkurs recytatorski: I miejsce przypadło Martynie Klubińskiej z klasy 5a, II miejsce Natalii Cymerys z klasy 5c, a na III miejscu znaleźli się ex aequo Martyna Kropielnicka z klasy 5b oraz Alan Majewski z klasy 5c.

            Dla klas szóstych nauczyciele zorganizowali konkurs językowy:

            • I miejsce zajęły uczennice klasy 6a – Amelia Grabowska oraz Julia Kozieł.
            • II miejsce przypadło Wiktorii Nowak z klasy 6a.
            • III miejsce otrzymały: Aleksandra Zając z klasy 6c oraz Iga Dziekan z klasy 6b.

            Za organizację, przebieg i przygotowanie uczniów do konkursów odpowiedzialni byli nauczyciele języka polskiego. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Mały Mistrz Pióra 2017 zdjęcie
          • Mały Mistrz Pióra

          • W ramach Tygodnia Kultury Języka uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w szkolnym etapie Konkursu Literackiego "Mały Mistrz Pióra". Młodzi autorzy prezentowali swoje zdolności literackie pisząc na temat: „Gdybym miał/miała czarodziejską różdżkę...". 

            Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować naszą placówkę w etapie międzyszkolnym. Miło nam poinformować, że wyróżnieni zostali: Rozalia Glibowska (klasa 2c), Michał Wiączek (klasa 2c), Julia Pokrzywa (klasa 3a) oraz Julia Bielecka (klasa 3c).

            Prace uczniów oceniały polonistki: Bożena Dąbrowska – klasy drugie, Monika Wiączek – klasy trzecie.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Rekolekcje w Fatimie 2017 zdjęcie
          • Rekolekcje w Fatimie

          • W dniach 16 i 17 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Uczniowie wysłuchali nauk rekolekcyjnych w sali teatralnej przeprowadzonych przez księdza rekolekcjonistę. W drugim dniu rekolekcji mogliśmy obejrzeć inscenizację przygotowaną przez Małgorzatę Łabuz.

            Młodzi aktorzy przenieśli dzieci do Fatimy, gdzie wspólnie z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem odbyli rekolekcje. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Wizyta przedszkolaków w „Siódemce” 2017 zdjęcie
          • Wizyta przedszkolaków w „Siódemce”

          • W dniach 14, 15 i 16 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Św. gościły dzieci z ostrowieckich przedszkoli: PP7, PP 12, PP16. Celem wizyty była wspólna zabawa i integracja w „Szczęśliwej 7”.

            Przyszli uczniowie wraz ze starszymi kolegami z klas trzecich wyruszyli w podróż pociągiem po Polsce: przez Warszawę, Kraków, Zakopane dotarli do swojego rodzinnego miasta. W każdej miejscowości doskonalili wiele umiejętności, wykazali się sprawnością ruchową, talentem tanecznym i pokazali ducha walki w konkurencjach sportowych.

            Przygotowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Teresę Lisińską, Mariolę Krawczyk i Joannę Sałapę gry i zabawy sportowe dostarczyły milusińskim wiele radości i możliwości do wspólnego spędzania czasu w ruchu. Za zaangażowanie, wolę walki i wytrwałość w zabawie każdy uczestnik zajęć otrzymał od gospodarzy mistrzowski medal, a siły utracone w czasie zabawy zregenerował poczęstunkiem.

            Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas dzieciakom i ich wychowawczyniom  oraz opiekunkom za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas. Galeria zdjęć

            Z myślą o przyszłych uczniach klas 0 i 1 zorganizowano w szkole cykl zajęć dla dzieci i rodziców pod hasłem „Z Siódemką po przygodę”, których pierwsza odsłona odbyła się w godzinach popołudniowych 14 marca. Uczniowie klasy 3a wraz z paniami: Jolantą Ścibisz–Glibowską i Mariolą Krawczyk odkryli przed maluchami tajemnice nadchodzącej wiosny – deszcz i tęczę.

            mw/jk

          • Co słychać na Olimpie? 2017 zdjęcie
          • Co słychać na Olimpie?

          • We wtorek – 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie mitologicznym „Co słychać na Olimpie?”.

            Celem konkursy było propagowanie wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej oraz budzenie szacunku dla dziedzictwa kultury antycznej.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5c: Maciej Kuziemka, Jakub Osuch, Martyna Wyrzykowska oraz uczennica klasy 5b – Martyna Kropielnicka. Uczniów do konkursu przygotowywała wicedyrektor Małgorzata Iwańska oraz Monika Wiączek. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Koncert dla wszystkich Pań! 2017 zdjęcie
          • Koncert dla wszystkich Pań!

          • Klasa 3d nie bała się pecha i 13 marca zaprosiła do szkoły panie na program rozrywkowy i koncert życzeń pod nazwą „Prezent dla Dam”. Inscenizacja miała charakter kabaretowy i nawiązywała do znanych programów telewizyjnych takich jak: Teleexpress, Pogoda, Wiadomości Sportowe.

            Życzeniom dla mam, sióstr, babć, cioć towarzyszył koncert życzeń, w którym drodzy goście usłyszeli dziecięce przeboje, dawne szlagiery i hity obecne na najnowszych listach przebojów – oczywiście w wykonaniu uczniów. Na zakończenie dzieci obdarowały wszystkie Panie kwiatami i pachnącymi samodzielnie wykonanymi mydełkami. Galeria zdjęć

            Dziękujemy szanownym Paniom za przybycie i gromkie brawa.

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Co dwie głowy, to nie jedna 2017 zdjęcie
          • Co dwie głowy, to nie jedna

          • 13 marca w Publicznym Gimnazjum nr 3 w ramach „Tygodnia Kultury Języka” odbył się II Międzyszkolny Konkurs Językowy „Co dwie głowy, to nie jedna”. Celem konkursu było rozwijanie pasji językowych i bogacenie słownictwa w zakresie związków frazeologicznych. Galeria zdjęć

            Miło nam jest poinformować, że uczennice: Amelia Grabowska, Wiktoria Nowak oraz Emilia Świątek z klasy 6a zajęły w tym konkursie II miejsce. Do konkursu przygotowała je nauczycielka języka polskiego Monika Wiączek.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i opiekunowi.

            mw/jk

          • Srebro dla siatkarek 2017 zdjęcie
          • Srebro dla siatkarek

          • W dniu 9 marca 2017 zostały rozegrane Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

            Miło nam poinformować, że drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7: Martyna Klubińska (5a), Weronika Zienkowska (5b), Maria Rogozińska, Martyna Śliwka, Amelia Wilk (6a), Dominika Bogdańska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Wiączek (6b), Marta Niezgoda (6c) zdobyła II miejsce. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego.

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom o opiekunom. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Dzień Kobiet w „Siódemce" 2017 zdjęcie
          • Dzień Kobiet w „Siódemce"

          • Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami zorganizował dla wszystkich kobiet i dziewcząt z „Siódemki” koncert życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

            Szkolny kabaret „Szalone kefiry”: Wiktoria Nowak, Marek Popek, Jakub Strzelec, Emilia Świątek (6a) przedstawił scenkę pt. „Narwana baba”, a zespół piosenki anglojęzycznej ”Blue Sapphire of Seven”: Gabriela Klepacz, Zuzanna Walas (4a), Natalia Cymerys, Oliwia Podkowa, Martyna Wyrzykowska (5c), Wiktoria Nowak, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka (6a), Weronika Pukos, Roksana Różalska, Aleksandra Wiączek (6b) zaprezentował znane przeboje Anny Jantar i zespołu Abba.

            Wielką niespodzianką dla pań oraz uczennic był specjalnie dla nich przygotowany pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klasy 5c: Kamil Budzeń, Eryk Chałupczak, Alan Majewski, Piotr Skalmierski, Dawid Stawiarski oraz 6a: Kacper Borowski, Jakub Kucharczyk, Mateusz Nowak, Marek Popek, Jakub Strzelec. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Uczczono Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2017 zdjęcie
          • Uczczono Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • W dniu 1 marca uczniowie klasy 6a, pod opieką dyrektor Rozalii Machnickiej oraz nauczyciela historii –  Beaty Dunajskiej wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

            Uczestniczyli we Mszy Świętej w Kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła w intencji Żołnierzy Niezłomnych, złożyli kwiaty przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej Ostrowca Świętokrzyskiego i Ziemi Opatowskiej.

            Następnie udali się na wernisaż wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948", który miał miejsce na Rynku Miejskim. Galeria zdjęć

            B. Dunajska/mw/jk

          • Zdrowym być! 2017 zdjęcie
          • Zdrowym być!

          • 1 marca klasę 2c odwiedziła doktor Elżbieta Wesołowska, prywatnie babcia Marysi Kłonicy. W związku z realizowanym blokiem tematycznym „Zdrowym być!" pani doktor opowiadała, jak prowadzić higieniczny tryb życia, jak dbać o zdrowie oraz na czym polega praca lekarza. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu, posłuchania bicia serca, niektórzy zdecydowali się na pomiar ciśnienia krwi.

            Uczniowie zadawali również pytania na interesujące ich tematy. Pani doktor wręczyła dzieciom odznaki „Dzielnego pacjenta", a uczniowie odwzajemnili się piosenką „Zatańczyły witaminy" oraz dyplomem przyznającym naszemu gościowi tytuł „Wspaniałego Lekarza i Przyjaciela Klasy". Galeria zdjęć

            Pani Elu, dziękujemy za wizytę.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Stypendia dla prymusów z „Siódemki” 2017 zdjęcie
          • Stypendia dla prymusów z „Siódemki”

          • We wtorek, w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów z gratulacjami za wyniki w nauce. Stypendia w wysokości 200 zł otrzymało dwudziestu najzdolniejszych uczniów „siódemki”.

            Wysokimi wynikami w nauce w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 mogą się pochwalić: Zuzanna Komorniczak, Zuzanna Walas (klasa 4a), Michał Niedbała, Joanna Stachula, Jakub Kowalski (klasa 4b), Martyna Klubińska, Maja Opala, Maja Pastuszko (klasa 5a), Wiktoria Hejn, Martyna Kropielnicka (klasa5b), Jakub Osuch, Maciej Kuziemka, Olaf Stawiński (klasa 5c), Amelia Grabowska, Julia Kozieł (klasa 5a), Aleksandra Wiączek, Iga Dziekan, Weronika Machula (klasa 6b), Joanna Partyka, Zuzanna Kowalska (klasa 6c). Stypendia naukowe zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Galeria zdjęć

            Dyrektor Rozalia Machnicka wręczyła również stypendia za sukcesy we współzawodnictwie sportowym. Stypendium otrzymali Karolina Myśliwiec oraz Wiktor Kłonica, uczniowie klasy 6b.

            Dyrektor Rozalia Machnicka oraz wicedyrektor Małgorzata Iwańska złożyły również gratulacje uczniom, którzy dostali się do III etapu Konkursów Wojewódzkich.

            Miło jest nam poinformować, że do III etapu I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dostał się Bartek Wieczorek z klasy 6b, do XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowała się Iga Dziekan z klasy 6b oraz Joanna Partyka z klasy 6c.

            mw/jk

          • Amelka i Bartek laureatami „Rachmistrza” 2017 zdjęcie
          • Amelka i Bartek laureatami „Rachmistrza”

          • 27 lutego w PSP 14 odbył się finał VII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz". W finale wzięło udział 65 uczniów ze wszystkich ostrowieckich szkół.

            Miło nam poinformować, że zaszczytny tytuł laureata uzyskało dwóch uczniów z naszej szkoły: Amelia Grabowska z klasy 6a oraz Bartosz Wieczorek z klasy 6b. Tytuł laureata w tym konkursie powędrował jedynie do trzech ostrowieckich uczniów, w tym dwóch uczniów naszej szkoły. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali kalkulatory naukowe.

            Uczniów przygotowała Urszula Pastuszka.

            Serdecznie gratulujemy Amelce, Bartkowi i opiekunowi. Galeria zdjęć

            U. Pastuszka/mw/jk

          • Iga Mistrzem Ortografii 2017 zdjęcie
          • Iga Mistrzem Ortografii

          • W dniu 21 lutego 2017 Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Konkurs Ortograficzny 2017 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

            Naszą szkołę reprezentowali i zmagali się z zadaniami konkursowymi: Iga Dziekan i Mateusz Nowak. Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 okazała się bezonkurencyjna i zajęła I miejsce​ w Konkursie Ortografii 2017. Uczniów przygotowały: Bożena Dąbrowska i Monika Wiączek. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy!

            mw/jk

          • Złoto i brąz dla „Siódemki”

          • W dniu 18 lutego 2017 zostały rozegrane Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych Ostrowiecka Volleymania Dziewcząt 2017.

            Miło nam poinformować, że w kategorii klasy piątych I miejsce wywalczyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7: Martyna Klubińska, Marta Niezgoda, Aleksandra Wiączek.

            W kategorii klas szóstych III miejsce przypadło drużynie: Aleksandra Jędrzejczyk, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciel wychowania fizycznego.

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Iga i Joanna w III etapie Konkursu Humanistycznego 2017 zdjęcie
          • Iga i Joanna w III etapie Konkursu Humanistycznego

          • W czwartek 16.02.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II etap XIV Konkursu​ Humanistycznego dla szkół podstawowych.

            Do III etapu tego konkursu zakwalifikowały się: Iga Dziekan87,5, Joanna Partyka83 na 100 możliwych punktów. Opiekunami uczennic były: Bożena Dąbrowska, Beata Dunajska oraz Ewa Zakowana. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • 3d pożegnała zimę kuligiem 2017 zdjęcie
          • 3d pożegnała zimę kuligiem

          • Uczniowie klasy 3d na długo zapamiętają środę 15 lutego. Był to ostatni mroźny i śnieżny dzień zimy a oni spędzili go na wspaniałym kuligu w Nowej Dębowej Woli. Pogoda i humory dopisywały – były jak na zamówienie! Atrakcje przygotowane przez gospodarzy: przejazd po lesie saniami, zjazdy na workach z górki i pieczenie kiełbasy nad ogniskiem sprawiły, że każde dziecko wracało do miasta z niechęcią.

            Uśmiechy od ucha do ucha, zaróżowione policzki to jednoznaczne dowody, że zimowa atrakcja była strzałem w dziesiątkę. Wychowawczyni Mariola Krawczyk i uczniowie serdecznie dziękują rodzicom za przygotowanie tak miłej niespodzianki na początek semestru. Galeria zdjęć

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty 2017 zdjęcie
          • Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

          • 15 lutego w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs czytelniczy dla klas czwartych ze znajomości życia i twórczości Hansa Chrystiana Andersena. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a zwycięzcy nagrody książkowe. Oto wyniki konkursu:

            • I miejsceWiktor Otoliński z klasy 4b
            • II miejsceNikodem Wojciechowski z klasy 4c
            • III miejsceMateusz Kasprowicz z klasy 4b
            • Wyróżnienie Zuzanna Komorniczak z klasy 4a

            Gratulujemy zwycięzcom! Galeria zdjęć

            E.Szymanowicz/R.Warda/mw/jk

          • Walentynki w „Siódemce” 2017 zdjęcie
          • Walentynki w „Siódemce”

          • 14 lutego w naszej szkole odbyły się szkolne walentynki. Inicjatorem obchodów Święta Zakochanych był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: Małgorzatą Soboń i Moniką Wiączek.

            W tym dniu odbył się kiermasz między innymi z wróżbami i przepowiedniami oraz była roznoszona poczta walentynkowa. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Posumowaliśmy I semestr nauki 2017 zdjęcie
          • Posumowaliśmy I semestr nauki

          • W piątek, na apelach grup wiekowych klas I-III oraz IV-VI nasza szkoła podsumowała osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze nauki. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego, Małgorzata Soboń, Monika Wiączek oraz Teresa Lisińska przedstawiły klasyfikację w poszczególnych klasach.

            W trakcie apeli uczniowie zaprezentowali swe umiejętności wokalne i taneczne. Podczas spotkania przedstawiono zasady bezpiecznego spędzania zimowych ferii. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Zabawa choinkowa 2017 zdjęcie
          • Zabawa choinkowa

          • 26 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Czas karnawału to, czas dla całej społeczności szkolnej na wspólne spotkania i radosną zabawę. Klasy młodsze bawiły się w godzinach dopołudniowych. W pięknie przystrojonej sali, specjalnie na tę okazję przygrywał „na żywo” zespół muzyczny. Nie obyło się bez konkursów np. tanecznych.

            W godzinach popołudniowych na salę wkroczyli uczniowie klas IV-VI. Za muzykę odpowiedzialny był profesjonalny DJ.

            W trakcie zabawy karnawałowej uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami przeprowadziły liczne konkursy i zabawy.

            W konkursie na „najfajniejszy taniec nowoczesny” I miejsce przypadło Erwinowi Guzalowi z klasy 4a. Wyróżnienia w tej konkurencji przypadły: Joannie Stachuli z klasy 4b, Natalii Kowalskiej z klasy 4c oraz Annie Kurzyńskiiej z klasy 6b.

            Wiele emocji wzbudził konkurs na najszybsze wydobycie jabłka z miski z wodą za pomocą wyłącznie ust. Mistrzem w najszybszym wydobyciu jabłka bez pomocy rąk został Jakub Kurek z klasy 6a.

            Zorganizowano również konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową. Ocenie podlegał sposób wykonania maski, kreatywność, samodzielność oraz estetyka. Jury w składzie: wicedyrektor Małgorzata Iwańska, Ewa Zakowana i Beata Dunajska przyznały następujące miejsca: I miejsce zdobyła Daria Wójcik z klasy 4c, wyróżnienia otrzyamli: Karolina Kończak z klasy 5a, Anna Wójcicka z klasy 4a oraz Brajan Dybiec z klasy 4b.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Dzień Babci i Dziadka w 2a 2017 zdjęcie
          • Dzień Babci i Dziadka w 2a

          • We wtorek 24.01.2017 w klasie 2a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały specjalny program dla babć i dziadków i przedstawiły inscenizację pt. ”Proszę państwa, oto rok", deklamowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Zagrały też na dzwonkach „Sto lat".

            Na uroczystość przybyli bardzo licznie goście, dla których dzieci własnoręcznie przygotowały poczęstunek. Wszystkim bardzo podobała się tak przygotowana uroczystość. Galeria zdjęć

            I. Majewska/mw/jk

          • Dzień Babci i Dziadka w 2d 2017 zdjęcie
          • Dzień Babci i Dziadka w 2d

          • Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez młodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. 24 stycznia 2017  roku, dzieci z klasy 2d , przedstawiły piękną inscenizację pt. „Stołek i rosołek” dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków.

            Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki, tańczyły tango. W dalszej części uroczystości mili goście zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.

            Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu. Galeria zdjęć

            A. Kandyba/mw/jk

          • Aktywni zimą 2017 zdjęcie
          • Aktywni zimą

          • 23 stycznia w przepięknej zimowej scenerii lasów i pól Starej Dębowej Woli uczniowie klasy 2c przebywali na klasowym kuligu. Wśród atrakcji była przejażdżka sankami, zjazdy z górki na workach z asekuracją rodziców oraz wspaniałe ognisko.

            Dzieci tropiły również zwierzęta po śladach pozostawionych na śniegu i rozwiązywały zagadki na ich temat. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców drugoklasiści mogli skorzystać z tej wspaniałej, zimowej atrakcji. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Koncert Kolęd 2017 zdjęcie
          • Koncert Kolęd

          • Czas Bożego Narodzenia to czas radości pokoju i miłości. Jest  to również czas kolędowania. Galeria zdjęć

            W kościele p/w św. Kazimierza Królewicza dnia 22 stycznia 2017 roku odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów z naszej szkoły oraz młodzieży z Gimnazjum Katolickiego. Kościół napełnił się pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek w różnych aranżacjach muzycznych. Koncert zgromadził wiele osób. Gorące przyjęcie i oklaski wynagrodziły trudy przygotowań do koncertu.

            Dziękujemy Elizie i Marcinowi Walasom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie koncertu i panu Szymonowi za wspaniały akompaniament oraz Dyrekcji i nauczycielom za ich obecność.

            Dzieci otrzymały upominki ufundowane przez ks. Proboszcza Marka Dzióbę.

            M. Łabuz/mw/jk

          • Babciu, dziadku dziękujemy! 2017 zdjęcie
          • Babciu, dziadku dziękujemy!

          • W styczniu obchodzimy dwa, piękne i wyjątkowe dni – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Mimo tego, że przypadają w zimowym, chłodnym miesiącu, to niosą ze sobą wiele ciepła i radości.

            20 stycznia uczniowie klasy 2c zaprosili swoje babcie i dziadków na show pt. Mam talent". Wspaniałymi konferansjerami programu byli: Katarzyna Machula i Karol Żelazowski. Jury w składzie: Matylda Chałupczak, Marysia Kłonica, Michał Walas oraz Michał Wiączek stanęło przed trudnym zadaniem oceny klasowych talentów.

            Uczniowie prezentowali scenki teatralne, przeprowadzali wywiady z babcią i dziadkiem, przedstawiali tańce towarzyskie oraz zespołowe układy ruchowe, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Jak w każdym prawdziwym show telewizyjnym nie zabrakło również reklam. Program zawierał dużą dawkę dobrego humoru, czego wyrazem był gromki śmiech zgromadzanych gości. Na zakończenie części artystycznej Michał Walas zagrał na perkusji swój nowy utwór pt. „Imagine".

            Po wręczeniu upominków, złożeniu życzeń oraz otarciu łez wzruszenia przez dziadków, część integracyjna odbyła się już w sali lekcyjnej. Babcie i dziadkowie musieli wykazać się dobrym słuchem i odgadnąć nagrane na swój temat wypowiedzi wnucząt. Kontynuacją koncertu talentów był śpiew melodyjnych piosenek z czasów babci i dziadka, toteż nasi goście z dużą chęcią ruszyli do wspólnej zabawy. Galeria zdjęć

            Kochani Dziadkowie dziękujemy!

            J. Grudzień/mw/jk

          • Mistrzynie Mini Piłki Koszykowej 2017 zdjęcie
          • Mistrzynie Mini Piłki Koszykowej

          • W dniach 19.01.2017-20.01.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt.

            Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Hanna Cichoń, Amelia Grabowska, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka, Amelia Wilk (6a), Dominika Bogdańska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Wiączek (6b), Aleksandra Jędrzejczyk, Marta Niezgoda, Julia Rak (6c) zdobyła I miejsce. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

            mw/jk

          • Bartek w III etapie Konkursu Języka Angielskiego 2017 zdjęcie
          • Bartek w III etapie Konkursu Języka Angielskiego

          • We wtorek 17.01.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II etap IV Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.

            Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Bartosz Wieczorek, zdobywając 63 punkty na 84 możliwe do uzyskania zakwalifikował się do III etapu konkursu. Bartka przygotowała Julita Klepacz.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i opiekunowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Galeria zdjeć

            mw/jk

          • Kulig w Dębowej Woli 2017 zdjęcie
          • Kulig w Dębowej Woli

          • 16 stycznia, w poniedziałek klasy 5c oraz 6a wybrały się na kulig. W programie wyjazdu była przejażdżka saniami po lesie, ognisko z pieczonymi kiełbaskami, ciepła herbata i oczywiście jazda z górki na sankach. 

            Kulig odbył się w Dębowej Woli w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Lasem”. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie: Julita Klepacz, Monika Wiączek oraz jeden z rodziców – Justyna ŚwiątekGaleria zdjęć

            mw/jik

          • Bartek w III etapie Konkursu Matematycznego 2017 zdjęcie
          • Bartek w III etapie Konkursu Matematycznego

          • W czwartek 12.01.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II etap I Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych.

            Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Bartosz Wieczorek, zdobywając 25 punktów na 30 możliwych zakwalifikował się do III etapu konkursu. Bartka przygotowała Urszula Pastuszka.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i opiekunowi i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Bartek i Martyna w Winter Camp 2017 zdjęcie
          • Bartek i Martyna w Winter Camp 2017

          • We wtorek 10.01.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II etap Konkursu Winter Camp 2017 - wyniki ogłoszono 19 stycznia 2017..

            Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, podniesienie poziomu umiejętności językowych, pomoc w przełamaniu bariery językowej w posługiwaniu się językiem obcym, inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym oraz nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między ostrowieckimi szkołami podstawowymi.

            Nagrodą jest udział w zimowych półkoloniach językowo-sportowych WINTER CAMP2017 w trakcie trwania ferii zimowych w godzinach 900 – 1430 w dniach 06.02.2017- 10.02.2017. WINTER CAMP 2017 będzie odbywał się na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy uczestnicy zakończą Winter Camp certyfikatem udziału w zajęciach z języka angielskiego. Miło nam poinformować, że nagrodę główną zdobyli: Bartosz Wieczorek (57p.) oraz Martyna Kropielnicka (51p.). Uczniów przygotowały: Julita Klepacz oraz Agnieszka Kępczyk.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej zabawy w czasie ferii. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Uczniowie „Siódemki" w teatrze 2017 zdjęcie
          • Uczniowie „Siódemki" w teatrze

          • 10 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina „Etiuda”. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie pt. „Tacy jak my”, a klasy młodsze „Polak Mały”. Spektakle zostały przygotowane przez teatr „Artenes” z Wrocławia.

            Tematem pierwszego zatytułowanego „Tacy ja my” jest szeroko pojętą tolerancją i potrzeba akceptacji.

            Bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznawaną religię czy stan zdrowia, żyjąc wśród innych ludzi, chcemy być przez nich traktowani co najmniej równorzędnie. Mimo tego, akceptacja zarezerwowana jest wyłącznie dla siebie, względnie dla elitarnej grupy ludzi, uznanych za „swoich”.

            Wynosimy ją z domu, uczymy się w szkole, czasem dochodzimy do niej na drodze własnych doświadczeń i głębszych przemyśleń jak główny bohater sztuki – Mirek. Najlepszy gracz komputerowy – odrzuca wartości nadrzędne, jak przyjaźń, odpowiedzialność, dobroć i szacunek. Człowieka ocenia po wyglądzie i zachowaniu, nie akceptuje inności – kalectwa, słabości, wad. Nie stara się więc pomóc napotkanym ludziom, „oswoić się” z nimi, czyli zaprzyjaźnić, dostrzec w nich wartości.

            Takie egoistyczne spostrzeganie świata doprowadza go w końcu do rozpaczy, samotności i wyrzutów sumienie. Życie jest wędrówką, podczas której spotykamy ludzi, a oni – choć różnią się płcią, kolorem skóry, wiekiem, czy stanem zdrowia – są TACY JAK MY!

            Młodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie „Polak Mały”. Aktorzy poprzez liczne przykłady ukazali podstawowe treści patriotyczne. W humorystyczny sposób przedstawione zostały znane legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Syrence Warszawskiej”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz „O Lajkoniku”.

            Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na pytania z wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały”. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Jasełka w „Siódemce” 2016 zdjęcie
          • Jasełka w „Siódemce”

          • Boże Narodzenie to niezwykły czas związany mocno z długoletnią tradycją i pewnymi zwyczajami. W naszej szkole tuż przed Świętami Bożego Narodzenia każdego roku odbywają się jasełka. W tym roku również wśród bajkowej scenerii przygotowanej przez Ewę Zakowaną młodzi aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Galeria zdjęć

            Z przesłaniem narodzenia Dzieciątka Jezus na scenie prezentowali się uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Jasełka dla klas młodszych przygotowała Teresa Lisińska, a dla klas IV-VI Małgorzata Łabuz.

            Dyrektor Rozalia Machnicka i wicedyrektor Małgorzata Iwańska złożyły świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

            mw/jk

          • Wizyta na Zielonym Wzgórzu 2016 zdjęcie
          • Wizyta na Zielonym Wzgórzu

          • 16 grudnia klasa 5a i 5c wybrały się na wycieczkę do teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. W związku z tym, że w kanonie lektur szkolnych znajduje się wspaniała powieść pióra Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” nie sposób było nie wybrać się na przedstawienie.

            „Ania z Zielonego Wzgórza” miała premierę na deskach kieleckiej sceny dziesięć lat temu. Powieść o rudowłosej dziewczynce pióra Lucy Maud Montgomery ma ponadczasowe cechy, które mimo upływu czasu zachowują świeżość, bawią i wzruszają. Kolejne pokolenia, zwłaszcza dziewcząt, przeżywają przygody Ani razem z nią. „Kielecka Ania z Zielonego Wzgórza” ma dodatkowe atuty: jest rozśpiewana, roztańczona, barwna. Kochają ją i dorośli, i dzieci.

            Wyjazd uczniów do teatru poprzedziła lekcja języka polskiego związana z magią teatru. Dzieci poznały główne hasła związane z teatrem, rozmawiały o języku teatralnym, a także o osobach, które tam pracują.

            Wycieczkę zorganizowała Monika Wiączek – nauczyciel języka polskiego wraz z wychowawcami: Julitą Klepacz i Beatą Dunajską. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Zakwalifikowani do II etapu Konkursu Humanistycznego 2016 zdjęcie
          • Zakwalifikowani do II etapu Konkursu Humanistycznego

          • W dniu 16 grudnia na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach ukazała się lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu XIV Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych.

            Z naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się: Aleksandra Wiączek65 punktów, Amelia Grabowska64 punkty, Iga Dziekan61 punktów, Mateusz Łukawski56 punktów i Joanna Partyka54 punkty. Uczniów przygotowały: Bożena Dąbrowska, Beata Dunajska, Monika Wiączek i Ewa Zakowana.

            Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom życzymy sukcesów w następnym etapie. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Pierwsze w województwie 2016 zdjęcie
          • Pierwsze w województwie

          • 16 grudnia, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych (rocznik 2014 i młodsi) o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

            Finały uroczyście otworzył Wiceprezydent Miasta Krzysztof Myszka.

            W finałach wzięło udział osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny w grupach zagrały systemem "każdy z każdym", zwycięzcy grup zagrali w finale, drużyny z drugich miejsc zmierzył się o trzecie miejsce. Spotkania sędziowali Dariusz Frydryk i Albert Bińkowski.

            Dryżyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowca Świętokrzyskiego w składzie: Patrycja Szymańska, Zuzanna Zawadzka (5c), Hanna Cichoń, Amelia Grabowska, Martyna Śliwka, Maria Rogozińska (6a), Dominika Bogdańska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Wiączek (6b) została zwycięzcą finału wojewódzkiego.

            Najskuteczniejszą zawodniczką finału została Patrycja Szymańska uczennica klasy 5c. Opiekunami dziewcząt byli nauczyciele wychowania fizycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Świat wartości oczami dziecka 2016 zdjęcie
          • Świat wartości oczami dziecka

          • W dniu 16 grudnia w Katolickim Zespole Edukacyjnym został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Świat wartości oczami dziecka”.

            Miło nam poinformować, że uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 – Oliwia Grządziel z klasy 3a zdobyła III miejsce. Opiekunem Oliwii była Jolanta Ścibisz-Glibowska.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • II Międzyszkolny Konkurs „List do świętego Mikołaja" 2016 zdjęcie
          • II Międzyszkolny Konkurs „List do świętego Mikołaja"

          • W czwartek 15 grudnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu „List do świętego Mikołaja”.

            Komisja w składzie: Bożena Dąbrowska, Monika Wiączek oraz Ewa Zakowana dokonała oceny prac według następujących kryteriów zgodność z tematem, poprawność językowa, forma pracy (elementy listu), poprawne zaadresowanie koperty, oryginalność, pomysłowość.

            Wyróżnionym nagrody wręczyła dyrektor Rozalia Machnicka, która pogratulowała wszystkim pięknych prac, wspaniałej wyobraźni, a także życzyła wymarzonych prezentów pod choinką.

            • I miejsce zdobyła Inga Surowiec z PSP nr 1
            • II miejsce przypadło Oliwii Kubik z PSP nr 5
            • III miejsce otrzymała Julia Dzierżyńska z PSP nr 10

            Wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie „List do świętego Mikołaja” otrzymała Daria Pastuszka z Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Bartosz Kotkowski z PSP nr 3. Szczególne wyróżnienie otrzymał uczeń PSP nr 7 – Jakub Walczyk.

            Spotkanie umilił występ zespół piosenki anglojęzycznej ”Blue Sapphire of Seven”, którego opiekunem jest Julita Klepacz Zespół wystąpił w składzie: Kinga Cupriak, Natalia Cymerys, Oliwia Podkowa, Patrycja Szymańska, Martyna Wyrzykowska (5c), Maria Rogozińska, Martyna Śliwka (6a), Iga Dziekan, Weronika Pukos, Aleksandra Wiączek (6b).

            Nasza szkoła po raz drugi była organizatorem  Międzyszkolnego Konkursu „List do świętego Mikołaja” Głównym jego celem było rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów,  inspirowanie  do aktywności twórczej oraz  kształcenie umiejętności i tradycji redagowania listów. Warunkiem przystąpienia do konkursu było własnoręczne napisanie listu do Świętego Mikołaja oraz odpowiednie zaadresowanie koperty. W liście uczniowie mieliście umieścić  informacje o sobie, o swojej rodzinie oraz o tym, co chcieliby dostać od Świętego Mikołaja i dlaczego? Listy oraz koperty mogły być ozdobione, aby przyciągały uwagę i były ciekawe wizualnie, a technika zdobienia i wykonania  listu była dowolna. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • W szkole pachnie świętami 2016 zdjęcie
          • W szkole pachnie świętami

          • Już od samego rana w czwartek w naszej szkole zapachniało świętami! A to za sprawą małych skrzatów z 3d, które wraz z wychowawczynią postanowiły upiec świąteczne pierniki. Zapach pieczonego korzennego ciasta z miodem rozchodził się długo po szkolnych korytarzach i zwabiał do sali coraz to nowych dużych i małych łakomczuszków.

            Następnego dnia małe raczki trzecioklasistów precyzyjnie ozdabiały ciasteczka lukrem, czekoladą i cukierniczymi dekoracjami. Nie znalazł się ani jeden taki sam pierniczek! Słodkie specjały ozdobią uczniowskie choinki albo staną się najwspanialszym przysmakiem w świąteczne dni. Smacznego! Galeria zdjęć

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Świetlicowy teatrzyk 2016 zdjęcie
          • Świetlicowy teatrzyk

          • Dnia 15 grudnia 2016 r. uczniowie klas II-IV po kierunkiem wychowawców świetlicy wystawili i przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. "Czerwony Kapturek" i "Trzy świnki".

            Na wydarzenie zaproszeni zostali uczniowie klasy 1a i klasy „0”. Dodatkową atrakcją okazała się wspólna gimnastyka, którą poprowadziła uczennica klasy 3a. Inscenizację dopełniły także występy grupy tanecznej.

            Aktorzy bardzo poważnie potraktowali zadanie, przez ostatni miesiąc regularnie ćwiczyli swoje role. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane przez koleżanki i kolegów widowisko. Występy wprowadziły wszystkich w bajkowy świat i dostarczyły wiele radości. Galeria zdjęć

            E. Kozłowska/K. Strzępska/M. Bartnik/mw/jk

          • Majsterkowo 2016 zdjęcie
          • Majsterkowo

          • 14 grudnia 2016r klasa 2d wybrała się na wycieczkę do Castoramy środkami komunikacji miejskiej. Ideą warsztatów „Majsterkowo” jest rozwijanie u dzieci zainteresowań w kierunku majsterkowania.

            Uczniowie z pomocą wykwalifikowanego pracownika Castoramy wykonali samochód ciężarowy z przygotowanych drewnianych elementów. Następnie przygotowali i ozdobili świąteczne choinki. Była to bardzo fajna zabawa, a przede wszystkim praktyczna lekcja majsterkowania. Galeria zdjęć

            A. Kandyba/mw/jk

          • Międzynarodowy Festiwal 2016 zdjęcie
          • Międzynarodowy Festiwal

          • 13 i 14 grudnia w kinie „Etiuda” odbywały się eliminacje XXIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika.

            Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Aleksandra Wiączek reprezentowała szkołę w rejonowych eliminacjach, którego finał odbywa się co roku w Będzinie. Ola zaśpiewała kolędę pt. „Jezusa narodzonego” oraz pastorałkę „Gore gwiazda”. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Świąteczne warsztaty 2016 zdjęcie
          • Świąteczne warsztaty

          • 13 grudnia uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach plastycznych, zorganizowanych dla miłośników sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych. Dzieci malowały i ozdabiały wykonane z masy solnej sylwety Mikołaja i jego wiernego pomocnika Rudolfa.

            Kolejną atrakcją było zwiedzanie wystawy malarstwa i rzeźby „Synestezja. Muzyka i taniec”. Świąteczna muzyka oraz tematyka wystawy zainspirowała uczniów do spontanicznych improwizacji ruchowych.

            Udział w warsztatach wprowadził drugoklasistów w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Rachmistrz 2016 zdjęcie
          • Rachmistrz 2016

          • W dniu 12 grudnia odbyły się eliminacje szkolne dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej VII Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”. Eliminacje przeprowadziły: Urszula Pastuszka i Małgorzata Soboń.

            Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki oraz motywowanie uczniów do osiągania sukcesów.

            Z trudnymi matematycznymi zadaniami zmagali się uczniowie klas szóstych. Do II etapu tego konkursu zakwalifikowali się: Amelia Grabowska, Julia Kozieł, Mateusz Nowak (6a), Iga Dziekan, Weronika Machula, Aleksandra Pietrasik, Kamil Raczyński, Bartosz Wieczorek (6b), Joanna Partyka, Kacper Kalita (6c).

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za wysokie wyniki w kolejnym etapie konkursu. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Stół wigilijny 2016 zdjęcie
          • Stół wigilijny

          • Jeśli nie masz pomysłu jak udekorować stół na Wigilię zobacz galerię prac naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Stół wigilijny” zorganizowanym przez Małgorzatę Szymańską i Ewę Pocheć. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez każdą klasę IV-VI dekoracji o określonej tematyce wylosowanej przez przedstawicieli klas.

            Prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i ocenieni one przez jury w składzie: dyrektor Rozalia Machnicka, wicedyrektor Małgorzata Iwańska, Jolanta Tracz – nauczyciel informatyki i Ewa Szymanowicz – nauczyciel bibliotekarz. Galeria zdjęć

            • I miejsce zajęła klasa 4b, która przygotowała dekorację pt. „Odważnie”
            • II miejsce klasa 6a za pracę pt. „Śnieżne inspiracje”
            • III miejsce klasa 6c za „Czerwień i zieleń”

            M. Szymańska/mw/jk

          • Trzy razy na podium 2016 zdjęcie
          • Trzy razy na podium

          • 10 grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego szkół podstawowych w Turnieju Street Handball’u Chłopców w kategorii klas czwartych, piątych i szóstych.

            Nasi młodzi sportowcy stanęli trzykrotnie na podium, zajmując kolejno: I, II i I miejsce. Opiekunami zwycięskich drużyn byli nauczyciel wychowania fizycznego. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Złoto dla Maćka i Wiktora 2016 zdjęcie
          • Złoto dla Maćka i Wiktora

          • 7 grudnia 2016r. zostały rozegrane Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego szkół podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców 2016/2017.

            Miło nam poinformować, że chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 wywalczyli I miejsce. Maciej Kuziemka, uczeń klasy 5c oraz Wiktor Kłonica, uczeń klasy 6b zostali Mistrzami Tenisa Stołowego 2016/2017. Chłopców przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Galeria zdjęć

            Serdecznie gratulujemy chłopcom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

            mw/jk

          • XIV Konkurs Humanistyczny – I etap 2016 zdjęcie
          • XIV Konkurs Humanistyczny – I etap

          • W dniu 7 grudnia odbył się I etap XIV Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: Ewa Zakowana i Bożena Dąbrowska.

            Cele konkursu to: kształtowanie uczniowskiej postawy poszanowania tradycji i kultury własnego regionu i narodu, a także postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji, rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli, motywowanie szkół do podejmowania w roku szkolnym 2016/2017 działań wpisujących się w kierunki zmian, ogłoszonych przez Ministra Edukacji Narodowej 27 czerwca 2017 r. w Toruniu podczas podsumowania ogólnopolskiej debaty o systemie edukacji pt. „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” oraz motywowaniem szkół do podejmowania działań wpisujących się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Galeria zdjęć

            Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za biorących udział w konkursie.

            mw/jk

          • Olimpiada Wiedzy Liturgicznej w dziedzinie plastyki 2016 zdjęcie
          • Olimpiada Wiedzy Liturgicznej w dziedzinie plastyki

          • W dniu 7 grudnia odbyła się XIV Olimpiada Wiedzy Liturgicznej „Słudzy Miłosierdzia – misja osób konsekrowanych w Diecezji Sandomierskiej widziana oczyma dzieci i młodzieży” – w dziedzinie plastyki.

            Miło nam poinformować, że finalistami tego konkursu zostali: Rozalia Glibowska oraz Michał Walas. Uczniów przygotowała Małgorzata Łabuz.

            Serdecznie gratulujemy. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Dzień Kapcia na Mikołaja! 2016 zdjęcie
          • Dzień Kapcia na Mikołaja!

          • Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącą – Amelią Grabowską ogłosił dzień 6 grudnia – Dniem Kapcia.

            W Mikołajki uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione kapcie, do zabawy przyłączyli się nauczyciele oraz dyrekcja szkoły.

            Na sali gimnastycznej odbyła się Wielka Parada Kapci a w jej trakcie odbyły się dwa konkursy. Jednym z nich to wybór najładniejszych, najbardziej ciekawych i śmiesznych kapci. W tym konkursie wyróżnieni zostali: Erwin Guzal z klasy 4a, Paulina Górniak, Maja Opala z klasy 5a, Piotr Górczyński z klasy 5b, Jakub Jabłoński z klasy 6a, Wiktor Kłonica, Aleksandra Wiączek z klasy 6b,

            Osoby, które miały najładniejsze kapcie zostały nagrodzone słodyczami.

            Jury przyznało również nagrodę klasie, której uczniowie założyli najwięcej par kapci. W tym konkursie wygrała klasa 6a. Klasie został przyznana nagroda – „jeden dzień bez pytania”, a tym dniem będzie czwartek – 8 grudnia.

            Wielu uczniów założyło także Mikołajkowe czapki, które w Mikołajki zwalniały uczniów z pytania.

            Organizatorami „Dnia Kapcia” były opiekunki SU – Monika Wiączek, Małgorzata Soboń oraz przewodnicząca szkoły – Amelia Grabowska. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Św. Mikołaj u najmłodszych 2016 zdjęcie
          • Św. Mikołaj u najmłodszych

          • 6 grudnia odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły św. Mikołaj. Dzieci z koła teatralnego przedstawiły scenkę mówiącą o życiu świętego dla uczniów klasy „0”, klas 1a oraz klas drugich.

            Wszyscy świetnie bawili się na spotkaniu z ulubionym przez najmłodszych i nie tylko gościu. Później św. Mikołaj rozsupłał worek i rozdawał dzieciom prezenty. Nie zapomniał też o Dyrekcji i obiecał, że w przyszłym roku też nas odwiedzi. Galeria zdjęć

            M. Łabuz/mw/jk

          • Szalik dla Świętego Mikołaja 2016 zdjęcie
          • Szalik dla Świętego Mikołaja

          • Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Szalik dla Świętego Mikołaja”. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas I-VI, poszukując najodpowiedniejszych materiałów do wykonania zadania oraz oryginalnych pomysłów. Nad zbiórką materiałów w klasach młodszych czuwała Joanna Grudzień. Ostateczna forma pracy konkursowej powstała na zajęciach koła technicznego prowadzonego przez Małgorzatę Szymańską.

            4 grudnia na Rynku naszego miasta uczennice klasy 4a: Zuzanna Komorniczak, Zuzanna Strzębska, Zuzanna Walas i Anna Wójcicka zaprezentowały wspólne dzieło. Dziewczynki pochwaliły się również indywidualnymi, przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność pracami, które były bardzo pomysłowo wykonane.

            W konkursie szkoła zajęła I miejsce. Razem ze Świętym Mikołajem cieszymy się z tego wyróżnienia. Wierzymy, że z naszym konkursowym szalikiem Mikołajowi będzie naprawdę ciepło i oczywiście do twarzy. Galeria zdjęć

            M. Szymańska/mw/jk

          • Muzyczny spektakl i wizyta u Henryka Sienkiewicza 2016 zdjęcie
          • Muzyczny spektakl i wizyta u Henryka Sienkiewicza

          • 2 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 4b pod opieką wychowawczyni – Bożeny Dąbrowskiej byli na wycieczce w Kieleckim Teatrze Tańca na widowisku baletowym pt. „Dziadek do orzechów”.

            Barwny spektakl wprowadził wszystkich w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie doświadczyli miłych przeżyć związanych z nastrojem świątecznych melodii, kolorowych świateł, bajkowych postaci i ... spełniania marzeń. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie w teatrze grupy obcokrajowców, z którymi uczniowie przez chwilę mieli okazję rozmawiać w języku angielskim.

            Tego dnia czwartoklasiści zwiedzili także piękny pałacyk położony na niewielkim wzniesieniu – Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W domu pisarza poznali wiele ciekawych szczegółów z życia patrona naszej szkoły. Zobaczyli zachowane oryginalne wnętrza gabinetu, sypialni, jadalni i palarni, a także wiele cennych przedmiotów należących do noblisty i jego rodziny. Szczególnym miejscem był gabinet pisarza, w którym znajdowało się zabytkowe dębowe biurko.

            Uczniowie dowiedzieli się, że przy nim właśnie Sienkiewicz pracował codziennie, pisząc powieść „W pustyni i w puszczy”. Często korzystał ze znajdującego się tu księgozbioru. Ściany pokoju zdobiły kolekcje broni i trofea myśliwskie, gdyż polowania i podróże należały do ulubionych rozrywek pisarza. Pomieszczenia pałacyku są gustownie urządzone i niezmienione od czasów zamieszkiwania tam Sienkiewicza.

            Wycieczka podobała się wszystkim, dlatego w planach klasy 4b jest już kolejna wyprawa, ale tym razem do zupełnie innego zakątka Polski. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Tradycja łączy pokolenia 2016 zdjęcie
          • Tradycja łączy pokolenia

          • Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wiąże się z nim wiele zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Jednym z nich jest przygotowanie dekoracji na świąteczne drzewko. Każdy chciałby, aby było ono piękne, niezwykłe. Również uczniowie naszej szkoły na zajęciach technicznych przystąpili do wykonania  bombek różnymi technikami.

            Klasy szóste pracowały pod okiem zaproszonych gości, którymi były: Emilia Sękiewicz, Alicja Podczaska, Elena Szyriajewa, Irena Wójcik – studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

            Na początku zajęć panie zaprezentowały swoje prace, które były inspiracją dla uczniów. Z resztek tkanin, dzianin, koronek i styropianu powstały oryginalne, kolorowe i co najważniejsze własnoręcznie wykonane ozdoby. Podczas lekcji studentki UTW służyły radą i pomocą. Galeria zdjęć

            Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie oraz miło i twórczo spędzony czas.

            M. Szymańska/mw/jk

          • Bartek w II etapie Konkursu Języka Angielskiego 2016 zdjęcie
          • Bartek w II etapie Konkursu Języka Angielskiego

          • W dniu 2 grudnia na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach ukazała się lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu I Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.

            Miło nam poinformować, że z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 do II etapu zakwalifikował się Bartosz Wieczorek, zdobywając 81 punktów na 90 możliwych do uzyskania. Bartka do konkursu przygotowała Julita Klepacz.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i opiekunowi i życzymy sukcesów w następnym etapie. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • EkoGala 2016 zdjęcie
          • EkoGala 2016

          • W czwartek, 1 grudnia 2016 roku, w sali kina Etiuda odbyła się EkoGala, będąca podsumowaniem edukacyjnych kampanii ekologicznych prowadzonych w 2016 roku w ostrowieckich szkołach i przedszkolach.

            Podczas uroczystości Prezydent Jarosław Górczyński wręczył zwycięzcom i uczestnikom dyplomy i atrakcyjne nagrody. Nasza szkoła zajęła w tym roku III miejsce w Programie promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski” – edycja XIII. Miejsce na podium to zasługa całej społeczności szkolnej zaangażowanej w tegoroczne zbiórki surowców wtórnych, konkursy i ekozadania.

            Na EkoGali odbyło się też podsumowanie konkursów dla uczniów:

            • klas I-III pt. „Drugie życie produktów – wykonanie dzieła sztuki z odzyskanych surowców", w którym wyróżnienia otrzymała Weronika Suchecka z klasy 2b i nagrodę w postaci pendrive’a 32GB. Do drugiego etapu miejskiego zakwalifikowane zostały również prace uczniów: Wiktorii Peli z klasy 3d, Bartosza Sałapskiego z klasy 2d, Konrada Adamskiego z klasy 3a, którzy otrzymali nagrody książkowe.
            • klas IV-VI pt. „Drugie życie produktów – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców”. W tym konkursie wyróżnienia otrzymały uczennice: Natalia Cymerys i Katarzyna Śliwka z klasy 5c obdarowane przez pana Prezydenta pendrive’ami. Praca Mateusza Górczyńskiego z klasy 6b zakwalifikowała się do etapu miejskiego za co uczeń otrzymał nagrodę książkową.

            Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz życzymy kolejnych sukcesów. Galeria zdjęć

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Bartek w II etapie Konkursu Przyrodniczego 2016 zdjęcie
          • Bartek w II etapie Konkursu Przyrodniczego

          • W dniu 1 grudnia na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach ukazała się lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu I Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych. W konkursie maksymalnie można było uzyskać 51 punktów. Galeria zdjęć

            Z naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się Bartosz Wieczorek, który zdobył 41 punktów. Bartka przygotowała Ewa Pocheć.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

            mw/jk

          • Być albo nie być... 2016 zdjęcie
          • Być albo nie być...

          • Pod takim hasłem odbył się Międzyszkolny Konkurs Poetycki organizowany przez Zespół Szkół Katolickich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego rozstrzygnięcie miało miejsce 30 listopada 2016 roku.

            Z największą przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6c, Joanna Partyka, zajęła w nim I miejsce, otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową. Jej utwór napisany w języku polskim i angielskim bardzo spodobał się organizatorom, którzy postanowili przyznać Joasi tytuł laureatki.

            W konkursie wyróżniono również wiersze Weroniki Machuli i Igi Dziekan z klasy 6b. Opiekę nad uczennicami sprawowała nauczycielka języka polskiego – Bożena Dąbrowska. Konsultacji językowych udzieliła nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Kępczyk. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Mistrzynie tenisa stołowego 2016 zdjęcie
          • Mistrzynie tenisa stołowego

          • W dniach od 28 do 30 listopada zostały rozegrane Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego szkół podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt 2016/2017.

            Z ogromną radością informujemy, że dziewczęta z naszej szkoły zdobyły I miejsce. Mistrzyniami tenisa stołowego zostały: Aleksandra Wiączek, Amelia Grabowska oraz Kinga Moskalik. Dziewczynki przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Andrzejki za nami 2016 zdjęcie
          • Andrzejki za nami

          • 28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W trakcie dyskoteki gościliśmy Wróżkę – Czarodziejkę z Wielkiej Góry Czarownic. Chętnych do spotkania było wielu. Uczniowie mogli dowiedzieć się co ich czeka w najbliższej jak i dalekiej przyszłości.

            Uczniowie brali udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach.

            W konkursie na „taniec z balonem” nagrodzeni zostali:

            • I miejsceGabrysia Klepacz i Jan Mozal z klasy 4aa
            • II miejsceWeronika Zienkowska i Kacper Majewski z klasy 5b
            • III miejsceNatalia Górczyńska i Michał Puton z klasy 4b

            W konkursie na „najpiękniejszy kapelusz czarodziejki lub czarodzieja” nagrody otrzymali:

            • I miejsce – uczennica z klasy 4c, Daria Wójcik
            • II miejsce – uczennica z klasy 4c, Natalia Szczerbińska
            • III miejsce – uczeń z klasy 4b, Bartek Studzieżba

            Organizatorami dyskoteki andrzejkowej był Samorząd Uczniowski z opiekunkami – Małgorzatą Soboń i Moniką Wiączek. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Bartek, Mateusz, Joanna i Kamil w II etapie Konkursu Matematycznego 2016 zdjęcie
          • Bartek, Mateusz, Joanna i Kamil w II etapie Konkursu Matematycznego

          • W dniu 28 listopada na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach ukazała się lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu I Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych. W konkursie maksymalnie można było uzyskać 40 punktów. Galeria zdjęć

            Z naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartosz Wieczorek35 punktów, Mateusz Nowak31 punktów, Joanna Partyka28 punktów oraz Kamil Raczyński26 punktów. Uczniów przygotowały: Urszula Pastuszka i Małgorzata Soboń.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie.

            mw/jk

          • Jesteśmy w Finale Mini Piłki Nożnej Dziewcząt 2016 zdjęcie
          • Jesteśmy w Finale Mini Piłki Nożnej Dziewcząt

          • W dniu 25 listopada 2016 roku w hali sportowej PSP nr 7 w Ostrowcu Św. odbył się półfinałowy turniej Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych na rok szkolny 2016/17.

            Drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Klubińska (5a), Patrycja Szymańskanajlepsza zawodniczka, Zuzanna Zawadzka (5c), Hanna Cichoń, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka (6a), Dominika Bogdańska najlepszy strzelec, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec, Aleksandra Wiączeknajlepszy bramkarz (6b) wywalczyła wejście do finału.

            Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyły: Dominika Bogdańska 2; Patrycja Szymańska 1; Kinga Moskalik 1. Opiekunami drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej, która zagra w Finale Wojewódzkim byli: Małgorzata Zięba, Wojciech Lis i Marcin Bartnik.

            Pamiątkowe statuetki dla wyróżnionych zawodniczek ufundowali: Sklep Sportowy HI-SPORT S.C, który reprezentował współwłaściciel Andrzej Szymański i PSP nr 7, a dyplomy oraz koszty organizacyjne Wojewódzki SZS w Kielcach.

            Zawody obserwowali trener Kadry Województwa U 13 Jarosław Jałocha oraz trener KSZO Tadeusz Krawiec, którzy z Dyrektor Szkoły Rozalią Machnicką wręczyli wyróżnienia na zakończenie zawodów.

            Zawody sędziował Łukasz Kaczmarski, a organizatorami byli Wiesław Kepel, wiceprzewodniczący Pow. SZS oraz Małgorzata Zięba i Wojciech Lis nauczyciele wychowania fizycznego PSP nr 7

            Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia 2016 zdjęcie
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada w naszej bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

            Ten dzień to wspaniała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi uczniami klasy „0” wraz z wychowawcą Joanną Sałapą. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Następnie, przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia jako zabawki, która wzbogacona była prezentacją multimedialną.

            Po obejrzeniu slajdów z najbardziej znanymi sylwetkami misiów – bohaterów literackich, dzieci przystąpiły do konkursu wiedzy na temat ulubionych pluszaków. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi każdy wylosował drobny upominek. W dalszej części spotkania milusińscy zmierzyli się z wesołymi zagadkami, na które odpowiadali bezbłędnie.

            Zabawy ruchowe ze swoimi misiami umiliły pobyt w bibliotece. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, które są dostępne w czytelni.

            Dzieciom podobała się nasza impreza. Na pamiątkę wszyscy zrobili sobie zdjęcie ze swoimi „przyjaciółmi” i otrzymali kolorowanki. Galeria zdjęć

            E. Szymanowicz/mw/jk

          • Pierwsza pomoc – warto się uczyć! 2016 zdjęcie
          • Pierwsza pomoc – warto się uczyć!

          • Umiejętność udzielania pierwszej pomocy to obowiązek każdego człowieka. Warto znać jej zasady, aby uratować nie tylko bliskich, ale również poszkodowanych. Istotne jest to, by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania.

            25 listopada po raz kolejny klasę 2c odwiedzili ratownicy medyczni, rodzice Zuzi Klepacz Katarzyna i Tomaz Klepacz. Uczniowie przypomnieli sobie podstawową zasadę udzielania pierwszej pomocy, czyli dbałość o własne bezpieczeństwo. Poznali sposoby postępowania z poszkodowanymi, którzy stracili przytomność. Wykorzystywali tu metodę: widzę, słyszę, czuję. Dzieci wykazały duże zaangażowanie podczas  praktycznych ćwiczeń.

            Pracą domową było przećwiczenie na rodzicach pozycji bocznej ustalonej. Jesteśmy pewni, że się udało! Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • IV Konkurs Języka Angielskiego – I etap 2016 zdjęcie
          • IV Konkurs Języka Angielskiego – I etap

          • W dniu 24 listopada uczniowie klas szóstych zmagali się z pytaniami I etapu IV Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Galeria zdjęć

            W I etapie udział wzięło 9 uczniów: Jakub Kucharczyk, Mateusz Nowak (6a), Jakub Bąk, Iga Dziekan, Martyna Kaczmarska, Kamil Raczyński, Bartosz Wieczorek (6b), Kacper Kalita, Julia Rak (6c).

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Agnieszka Kępczyk i Julita Klepacz.

            Celem konkursu było wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań uczniów w zakresie nauki języka angielskiego, pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, kształtowanie świadomości językowej oraz tolerancji i otwartości dla innej kultury, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczyciel oraz motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

            Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu.

            mw/jk

          • I Konkurs Przyrodniczy – I etap 2016 zdjęcie
          • I Konkurs Przyrodniczy – I etap

          • W dniu 23 listopada odbył się I etap I Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. W komisji konkursowej pracowały: Ewa Pocheć i Małgorzata Soboń.

            Cele konkursu to: wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań uczniów, ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, rozwijanie zdolności twórczego myślenia, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem uzdolnionym. Galeria zdjęć

            Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za biorących udział w konkursie.

            mw/jk

          • Wycieczka w teatrze i Oblęgorku 2016 zdjęcie
          • Wycieczka w teatrze i Oblęgorku

          • 22 listopada klasa 4a i 4c wybrały się na wycieczkę. Uczniowie odwiedzili Oblęgorek - muzeum Henryka Sienkiewicza. Drugim etapem podróży była wizyta w teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, która miała premierę na deskach kieleckiej sceny dziesięć lat temu. 

            Powieść o rudowłosej dziewczynce pióra Lucy Maud Montgomery ma ponadczasowe cechy, które mimo upływu czasu zachowują świeżość, bawią i wzruszają. Kolejne pokolenia, zwłaszcza dziewcząt, przeżywają przygody Ani razem z nią. „Kielecka Ania z Zielonego Wzgórza” ma dodatkowe atuty: jest rozśpiewana, roztańczona, barwna. Kochają ją i dorośli, i dzieci.

            Wycieczkę zorganizowała Monika Wiączek wraz z wychowawcami Małgorzatą Soboń i Ewą Zakowaną. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Podsumowanie Roku Sienkiewicza 2016 zdjęcie
          • Podsumowanie Roku Sienkiewicza

          • Nie miecz, nie tarcz – bronią Języka,
            Lecz – arcydzieła

            Te słowa wielkiego poety Cypriana Kamila Norwida z wiersza Język ojczysty stały się mottem uroczystości podsumowującej miejskie obchody Roku Sienkiewiczowskiego. Galeria zdjęć

            Przypomnijmy, że w bieżącym roku kalendarzowym przypada 100. rocznica śmierci wybitnego, polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Mija też 170. rocznica jego urodzin. Rocznice te, są okazją do oddania hołdu temu wielkiemu pisarzowi.

            Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku pisarza dla dziedzictwa narodowego ogłosił zatem rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

            W związku z tym, że nasza szkoła nosi imię tego sławnego noblisty naszym obowiązkiem było przyłączyć się do obchodów Roku Sienkiewiczowskiego. Zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnione gimnazjum – Publiczne Gimnazjum nr 3.

            Podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza odbyło się w kinie „Etiuda”, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw SpołecznychJan Bernard Malinowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Henryka SienkiewiczaRozalia Machnicka oraz wicedyrektor Małgorzata Iwańska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3Grażyna Ukleja, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, Barbara Bakalarz-Kowalskaprzedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, Anna Mroczek, redaktor „Gazety Ostrowieckiej”, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Ewa Malec, Elżbieta Pomiankiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Ostrowcu Św. oraz Paweł Górniak, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św.

            PSP nr 7 oraz PG nr 3 od stycznia podejmowało szereg działań, aby w odpowiedni sposób uczcić Ogólnopolskie Obchody Roku Sienkiewiczowskiego. Jednym z działań, jakie zaproponowaliśmy naszym uczniom jest cykl „Siódemka czyta Sienkiewicza”. W dniach od 20 do 22 maja uczniowie PSP nr 7 brali udział w XXIV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Oblęgorku.

            Ogłosiliśmy wiele konkursów: Międzyszkolny Konkurs Literacki, Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na współczesny projekt okładki do książki Henryka Sienkiewicza, Międzyszkolną grę terenową „Poszukiwacze zaginionego pióra Henryka Sienkiewicza”. Międzyszkolny Konkurs na strój nawiązujący do twórczości lub epoki Henryka Sienkiewicza.

            Publiczne Gimnazjum nr 3 zorganizowało, wspólnym wysiłkiem polonistów, historyków i oczywiście uczniów, kilka projektów edukacyjnych, m.in.: przedstawienie teatralne „W tynieckiej gospodzie”, „Czytamy Sienkiewicza” – wspólne czytanie połączone z konkursami i quizami ze znajomości powieści pisarza, które są lekturami szkolnymi, projekt plastyczny – ilustracje do znanych powieści H. Sienkiewicza. Najlepsze prace uczniowskie prezentowane były w Paradzie Sienkiewiczowskiej 16 września 2016 r.

            Jednym z największych działań jakie zaplanowaliśmy aby uczcić święto naszego patrona była organizacja miejskiej Ostrowieckiej Parady z Noblistą ulicą Henryka Sienkiewicza.

            Główne uroczystości rozpoczęły się 16 września na Rynku. Z wielką dumą i radością gościliśmy na paradzie prawnuczkę samego Henryka Sienkiewicza Annę Dziewanowską. W tym wyjątkowym dniu w rolę Sienkiewicza znakomicie wcielił się radny Rady Miasta Kamil Stelmasik. Barwny korowód ulicą Henryka Sienkiewicza do Amfiteatru w Parku Miejskim poprowadziła Szkolna Orkiestra Dęta przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            W amfiteatrze został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs na strój nawiązujący do twórczości lub epoki Henryka Sienkiewicza. Przypomnijmy, że zwycięzcą tego konkursu został uczeń PG nr 3.

            4 listopada odbyła się „Sienkiewiczowska Noc Cudów”. W trakcie kilku godzin, które uczniowie spędzili w szkole, uczestniczyli w różnych zabawach, były śpiewy, tańce, quizy związane oczywiście z życiem i twórczością sławnego noblisty.

            Natomiast 10 listopada odbyła się niebywała sesja naukowa zatytułowana "Sienkiewicz na filmowo – co zdecydowało, że kino pokochało Henryka Sienkiewicza?"

            Jej organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Publiczne Gimnazjum nr 3 oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            Wykład poprowadził Wojciech Szymański, nauczyciel I LO im. Stanisława Staszica.

            Honorowy patronat nad Miejskimi obchodami Roku Sienkiewiczowskiego objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Patronat medialny – „Gazeta Ostrowiecka”. Partnerami we wszelkich przedsięwzięciach był Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz „Gazeta Ostrowiecka”.

            W trakcie uroczystości uczniowie PG nr 3 zaprezentowali trzy scenki: „Krzyżacy”, „Pan Wołodyjowski”, „Quo vadis”.

            Na podsumowaniu Roku Sienkiewiczowskiego rozstrzygnięto i wręczono nagrody.

            W konkursie „Poszukiwacze zaginionego pióra Henryka Sienkiewicza” nagrodzeni zostali:

            • I miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 5
            • II miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 14
            • III miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 3

            Międzyszkolny Konkurs Literacki związany z twórczością Henryka Sienkiewicza organizowaliśmy we współpracy z „Gazetą Ostrowiecką”. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną opublikowane na łamach Gazety Ostrowieckiej. Nagrody wręczyła  redaktor Anna Mroczek oraz dyrektor szkołyRozalia Machnicka.

            Nagrodzeni uczniowie:

            • Nagroda specjalna „Gazety Ostrowieckiej” Kinga Wielguszewska z PSP nr 4
            • I miejsceAleksandra Wiączek z PSP nr 7
            • II miejscePatryk Pytel PSP nr 4
            • III miejsce Monika Lesicka – Katolicki Zespół Edukacyjny

            Wyróżnienia:

            • Maria Kosiarz z PSP nr 9
            • Magdalena Oksińska z PSP nr 5
            • Mateusz Nowak z PSP nr 7

            Kolejny konkurs, który został rozstrzygnięty na deskach „Etiudy” to, Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na współczesny projekt okładki do książki Henryka Sienkiewicza.

            Nagrodzeni uczniowie:

            • Nagroda specjalna „Gazety Ostrowieckiej” Patrycja Szymańska z PSP nr 7.
            • I miejsce Olaf Stawiński z PSP nr 7
            • II miejsce Magdalena Surmańska PSP nr 1
            • III miejsce Kamil Broś z PSP nr 14

            Wyróżnienia:

            • Specjale wyróżnienie „Gazety Ostrowieckiej” Amelia Grabowska z PSP nr 7
            • Aleksandra Swat z PSP nr 7
            • Nicola Górczyńska z PSP nr 9
            • Adam Stencel z PSP nr 1
            • Natalia Wróbel z PSP nr 14

            Na zakończenie uczniowie PSP nr 7 i PG nr 3 odśpiewali wspólnie piosenkę „Quo vadis, Domine”. Na scenie pojawiły się gospodynie uroczystości – dyrektor PSP nr 7 Rozalia Machnicka oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 Grażyna Ukleja, które podziękowały nauczycielom za zaangażowanie w przygotowania Roku Sienkiewiczowskiego, uczniom występującym na scenie oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach.

            mw/jk

          • „Siódemka” wygrywa! 2016 zdjęcie
          • „Siódemka” wygrywa!

          • W dniu 17 listopada 2016 r. uczennice klasy 5b Magdalena Dudek, Wiktoria Hejn i Martyna Kropielnicka zajęły I miejsce w Powiatowym Konkursie ,,Dzisiaj sport, jutro zdrowie". Organizatorem konkursu była PSP Nr 3 oraz Zarząd Rejonowy PCK i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św.

            Konkurs obejmował część teoretyczną i sportową. Każda drużyna przygotowała również plakat pod hasłem ,,Stop otyłości". Autorką plakatu była Aleksandra Swat uczennica klasy 6c.

            Część teoretyczna obejmowała zagadnienia ze znajomości budowy i roli układu pokarmowego, rolę składników pokarmowych i ich źródło w pokarmach, zasady zdrowego odżywiania. Część praktyczna to rozpoznawanie rodzajów kasz oraz zasady udzielania I pomocy. W części sportowej uczennice brały udział indywidualnie lub zespołowo w konkurencjach sprawnościowych.

            Do części teoretycznej i praktycznej uczennice przygotowała Ewa Pocheć, a do części sportowej Małgorzata Zięba. Za zajęcie I miejsca zespół otrzymał nagrody rzeczowe i dyplom. Galeria zdjęć

            E. Pocheć/mw/jk

          • I Konkurs Matematyczny – I etap 2016 zdjęcie
          • I Konkurs Matematyczny – I etap

          • W dniu 17 listopada odbył się I etap I Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: Urszula Pastuszka i Małgorzata SzymańskaGaleria zdjęć

            Cele konkursu to: wspieranie i rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień uczniów, pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie matematyki, rozwijanie zdolności twórczego myślenia uczniów i kreatywnego podchodzenia do problemów matematycznych, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.

            Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za biorących udział w konkursie.

            mw/jk

          • Muzyka na żywo 2016 zdjęcie
          • Muzyka na żywo

          • 15 listopada w naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu „Wirtuoz”. Celem spotkań z młodzieżą jest przybliżenie warsztatu pracy muzyka.

            Profesjonalni muzycy zorganizowali szybkie warsztaty gry na wybranych instrumentach oraz zachwycili swoimi umiejętnościami gry przedstawiając fragmenty znanych utworów klasycznych i rozrywkowych.

            Wszyscy się dobrze bawiliśmy i czekamy na kolejny koncert. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Ostrowieckie biegi niepodległościowe 2016 zdjęcie
          • Ostrowieckie biegi niepodległościowe 2016

          • 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie „Siódemki” uczcili na sportowo. Ponad 120 uczniów uczestniczyło w ostrowieckich biegach. Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

            Nasza szkoła uplasowała się na II miejscu pod względem liczebności wśród wszystkich szkół biorących udział w biegach oraz na III miejscu w klasyfikacji na największy udział uczniów szkoły w stosunku do liczby uczniów danej placówki. Szkoła otrzymała nagrodę pieniężną.

            Miło jest nam poinformować, że w kategorii chłopców – rocznik 2006-2007 podium należało do uczniów naszej szkoły. I miejsce zajął Jakub Kowalski z klasy 4b, II miejsce Michał Niedbała z klasy 4b oraz III miejsce Maciej Kuziemka z klasy 5c.

            W pierwszych 10-tkach znaleźli się również: Karolina Myśliwiec, Dominika Bogdańska, Weronika Zienkowska, Patrycja Szymańska, Aleksandra Jędrzejczyk, Wiktor Kłonica, Jakub Mendyk i Magdalena Kosik.

            Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunkami zorganizowali doping na trasie Biegu Głównego. Nie obyło się bezt ransparentów oraz efektów dźwiękowych. Galeria zddjęć

            mw/jk

          • Rok Sienkiewiczowski trwa 2016 zdjęcie
          • Rok Sienkiewiczowski trwa

          • 10 listopada odbyła się niebywała sesja naukowa zatytułowana "Sienkiewicz na filmowo - co zdecydowało, że kino pokochało Henryka Sienkiewicza?"

            Jej organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Publiczne Gimnazjum nr 3 oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            Wykład poprowadził pan Wojciech Szymański, nauczyciel I LO im. Stanisława Staszica.

            Zaproszonych, w gościnnych murach WSBiP przywitała rektor Izabela Zaborowska, a dyrektor Rozalia Machnicka uroczyście otworzyła sesję i powitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się: dziekan Grażyna Kałamaga, radny Rady MiastaArtur Głąb, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej  Paweł Górniak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku  Matylda Niewójt, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Publicznych Gimnazjów z Ostrowca Świętokrzyskiego.

            Wykład, umilił wszystkim występ zespołu piosenki anglojęzycznej z PSP nr 7 "Blue Sapphire of Seven” oraz występ uczniów z I LO im. Stanisława Staszica.

            Sesja została zorganizowana w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Spotkanie z dietetykiem 2016 zdjęcie
          • Spotkanie z dietetykiem

          • 9 listopada rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Dominiką Krakowiak dietetykiem z centrum dietetycznego Natur House, która odwiedziła naszą placówkę na zaproszenie Małgorzaty Szymańskiej – nauczyciela zajęć technicznych i Ewy Pocheć – nauczyciela przyrody.

            Zdrowe odżywianie sprzyja  prawidłowemu rozwojowi  fizycznemu i psychicznemu dzieci oraz młodzieży, poprawia również koncentrację. Nieprawidłowa dieta jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych takich jak nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca. Szczególną uwagę należy zwracać na urozmaicenie diety. Każda grupa produktów spożywczych jest źródłem innych cennych składników odżywczych. Bardzo istotny jest pierwszy posiłek – śniadanie, które jest  ważnym „zastrzykiem” energii w ciągu dnia. Nie bez znaczenia jest również drugie śniadanie, które w znacznym stopniu wpływa na poprawę koncentracji dzieci podczas nauki.

            Pani dietetyk podczas prezentacji zaproponowała rodzicom aby „zamienili złe nawyki na lepsze zamienniki”.  Podała przykłady produktów, które powinny być spożywane w ramach drugiego śniada. Fast foody, tak chętnie jedzone przez młodzież, najlepiej  zastąpić jogurtem naturalnym i owocami albo kanapką z chudą wędliną i świeżymi warzywami. Zaproponowała również samodzielne przygotowanie wody smakowej zamiast słodkich napojów gazowanych. Podkreśliła, ze warunkiem zachowania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej jest regularne jedzenie pięciu posiłków dziennie, wypijanie minimum 1,5 l wody i oczywiście ruch. Galeria zdjęć

            Na zakończenie uczestnicy spotkania zostali poczęstowani plackiem z dyni przygotowanym przez mamę naszej uczennicy.

            Nad sprawnym działaniem sprzętu audio-wizualnego podczas spotkania czuwała Beata Dunajska – nauczyciel muzyki.

            M. Szymańska/mw/jk

          • Z pieśnią na ustach 2016 zdjęcie
          • Z pieśnią na ustach

          • Z okazji Święta Niepodległości 9 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Koncert pieśni patriotycznych. W sali gimnastycznej wybrzmiały żołnierskie melodie przypominające o losach naszego narodu. Uczniowie klas IV-VI dumnie i z powagą śpiewali pieśni legionowe opowiadające o kraju pod zaborami, kolejnych powstaniach, walkach o Polskę wolną i  niepodległą. Całość opatrzona była komentarzami na temat wykonywanych utworów.

            W tym dniu szkołę zaszczycili swą obecnością zaproszeni na uroczystość goście. Byli to członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wśród których gościł prezes ŚZŻAK – Kazimierz Kocowski.

            Po koncercie dziękował za zaproszenie i zapewniał, iż przekonany jest o tym, że uczniowie PSP 7 wyrosną w przyszłości na prawdziwych patriotów. Miłe wrażenia i przyjemne refleksje w czasie koncertu skłoniły wszystkich do zadumy nad współczesnością. Na twarzach pojawił się uśmiech i łzy wzruszenia. Po konkursie uczniowie wybierali piosenkę, która w ich odczuciu była najlepsza: najładniej zaśpiewana, pomysłowo i ciekawie zaprezentowana. Wyróżnione zostały klasy: 4b, 5b i 6c. Dyrektor Rozalia Machnicka podziękowała wszystkim uczniom i wychowawcom za piękne przygotowanie uroczystości, właściwą postawę i zaangażowanie. Galeria zdjęć

            Organizatorami koncertu były: Beata Dunajska (oprawa muzyczna), Ewa Zakowana (oprawa plastyczna) oraz wychowawcy klas. Nad całością uroczystości czuwała nauczycielka języka polskiego – Bożena Dąbrowska.

            W tym samym dniu klasy 0-III również uczestniczyły w akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pięknie przedstawili program artystyczny przygotowany przez Iwonę Majewską. Młodzi patrioci odśpiewali pieśni patriotyczne oraz przedstawili historię w bardzo ciekawy sposób. Na zakończenie uroczystości dyrektor Rozalia Machnicka podziękowała najmłodszym za wspaniałą akademię oraz przypomniała o wywieszeniu flag w dniu 11 listopada. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Śniadanie w "Siódemce" 2016 zdjęcie
          • Śniadanie w "Siódemce"

          • Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania 8 listopada nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc" w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia. Celem akcji było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych oraz regularne spożywanie posiłków.

            Najpierw uczniowie brali udział w zajęciach, na których poznali zasady zdrowego odżywiania. Następnie wraz z wychowawcami włączyli się w przygotowanie wystawy plastycznej na korytarzu, plakatów promujących zdrowy styl życia. Tak zachęceni przystąpiliśmy do przygotowania drugiego śniadania, wykorzystując różne produkty, między innymi zdrowe owoce i warzywa. W przygotowaniach wspierali nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki oraz sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło też smacznego, domowego chleba na zakwasie.

            Przygotowane przez dzieci kanapki wszyscy mogli podziwiać na zorganizowanej na korytarzu wystawie. W ten sposób inni mieli możliwość zobaczyć i docenić pomysły i inwencję twórczą swoich kolegów i koleżanek. Dzieci miały wielką frajdę, a także możliwość dzielenia się z innymi.

            Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem również wśród uczniów klas starszych, którzy chętnie częstowali się tym, co zrobili ich młodsi koledzy. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabawy przy muzyce, dlatego przygotowaliśmy owocowy karnawał.

            Wszystkie działania miały na celu uświadomienie dzieciom, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest, aby jeść posiłki regularnie i bez pośpiechu. Mowa była także o niezbędnym ruchu i unikaniu dużej ilości słodyczy. Prawidłowe nawyki żywieniowe wpływają na naszą odporność, szczególnie w okresie jesienno- zimowym i pozwalają  uniknąć wielu chorób.

            Był to dzień miły, kolorowy i pełen wrażeń. Za przygotowanie zdrowego śniadania uczniowie otrzymali dyplomy. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poznali ważną rolę śniadania, które daje moc. Akcję zorganizowała Teresa Lisińska. Galeria zdjęć

            T. Lisińska/mw/jk

          • Podium dla Oli Wiączek 2016 zdjęcie
          • Podium dla Oli Wiączek

          • 7 listopada w sali kina "Etiuda" odbyły się przesłuchania XII Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

            Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Aleksandra Wiączek w konkursie, w kategorii klas IV-VI zdobyła III miejsce.

            Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • XII Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych 2016 zdjęcie
          • XII Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych

          • 7 listopada w sali kina „Etiuda" odbyły się przesłuchania XII Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzelecki Strzelec Organizacja Społeczno Wychowawcza.

            Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Walas z klasy 4a. Uczennica wykonała dwie pieśni „Ułani, ułani" i „Piechota". Galeria zdjęć

            B. Dunajska/mw/jk

          • Sienkiewiczowska Noc Cudów 2016 zdjęcie
          • Sienkiewiczowska Noc Cudów

          • W ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego nauczycielki naszej szkoły - Monika Wiączek, Julita Klepacz i Ewa Zakowana zorganizowały „Sienkiewiczowską Noc Cudów”.

            W trakcie kilku godzin, które uczniowie spędzili w szkole, uczestniczyli w różnych zabawach, były śpiewy, tańce, quizy związane z Henrykiem Sienkiewiczem, jego życiem i twórczością. W imprezie uczestniczyło ponad 100 uczniów.

            Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali opiekunowie: Marcin Bartnik, Joanna Grudzień, Julita Klepacz, Mariola Krawczyk, Łukasz Lewandowski, Kamila Strzębska, Monika Wiączek i Ewa Zakowana.

            Całą zabawę zakończyła projekcja znanego i lubianego przez wszystkich uczniów i dorosłych filmu pt. W pustyni i w puszczy”. Dzieci na małej sali gimnastycznej, porozkładały na materacach śpiwory, koce i w miłej, „rodzinnej”, szkolnej atmosferze obejrzały film. Galeria zdjęć

            Głównym celem „Sienkiewiczowskiej Nocy Cudów" była popularyzacja twórczości literackiej, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni filmowej, pogłębianie uczuć patriotycznych oraz integracja uczniów i nauczycieli.

            Wszyscy uczniowie opuszczali szkołę w znakomitych humorach.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na „III ... Nocy Cudów”. Jakiej? Czas pokaże.

            mw/jk

          • Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych 2016 zdjęcie
          • Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

          • Biblioteka szkolna z okazji tego święta zaproponowała uczniom różnorodne działania. Na czytelników czekało wiele atrakcji:

            • zorganizowanie kącika czytelniczego „Czytam sobie” na korytarzu przed wejściem do biblioteki
            • tydzień „Zakazanych książek z dreszczykiem”
            • wystawa książek pt. „Przerwa na komiks”
            • gazetka na korytarzu „Czytanie mądra rzecz”
            • akcja biblioteczna „Przyłapani na czytaniu” zorganizowana z pomocą Koła Przyjaciół Biblioteki
            • konkurs sprawnościowy „Noś książkę jak koronę” dla chętnych uczniów odwiedzających bibliotekę, gdzie zostały odkryte prawdziwe talenty chodzenia z podniesioną głową i wyprostowanym kręgosłupem
            • plebiscyt czytelniczy dla nauczycieli „Moja ulubiona książka z lat szkolnych”. Oto najpopularniejsze tytuły:

            K. Siesicka „Zapałka na zakręcie”

            J.CH. Andersen „Królowa Śniegu”

            F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”

            A. Szklarski „Tomek na Czarnym Lądzie”

            L. Montgomery „Ania z zielonego Wzgórza”

            T. Jansson  „Muminki”

            A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”

            E. Knight „Lassie wróć”

            • mini konkursy o książce na przerwach dla chętnych uczniów
            • zajęcia czytelnicze dla najmłodszych „Poznajemy bibliotekę szkolną” i „W krainie baśni”
            • quizy i zagadki dla starszych uczniów „Czy znasz swoją bibliotekę szkolną?”

            Wszyscy uczniowie uczestniczący w Święcie Biblioteki otrzymali drobne upominki. Galeria zdjęć

            E. Szymanowicz/R. Warda/mw/jk

          • Niebo od środka 2016 zdjęcie
          • Niebo od środka

          • „Niebo od środka” pod takim tytułem 28 października odbył się Bal Wszystkich Świętych w naszej szkole. Organizując bal chcieliśmy zachęcić dzieci i ich rodziców, aby skierowali swoje oczy na wartości nieprzemijające.

            Dzieci na balu obejrzały przedstawienie pt. „Czy z wiercipięty może być święty”, przedstawiały sylwetki swoich Świętych Patronów. Radość i uśmiech towarzyszyły dzieciom, nauczycielom i rodzicom podczas wspólnej zabawy. Dzieci zapewniły, że spotykamy się ponownie za rok. Galeria zdjęć

            M. Łabuz/mw/jk

          • Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w klasie 5c 2016 zdjęcie
          • Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego w klasie 5c

          • 26 października klasa 5c wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

            Głównym punktem programu był pobyt w Parku Trampolin, w którym uczniowie pod opieką trenerów Parku Trampolin Gocław mogli nauczyć się podstaw akrobatyki. Udział w tym ćwiczeniu pozwolił na połączenie sportu z zabawą. Niecodzienna lekcja wychowania fizycznego składała się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, takich jak: wspólna rozgrzewka, nauka podstaw skakania na trampolinach, gra w zbijaka na trampolinach, konkurs najlepszych ewolucji (basen z gąbkami) czy wspólne rozciąganie. Uczniowie z ogromnym zapałem uczestniczyli w tych zajęciach.

            Po wyczerpującej godzinie aktywności fizycznej nastąpiła „chwila dla ducha”.

            Wycieczkowicze udali się na zwiedzanie Starego Miasta, które rozpoczęli od Krakowskiego Przedmieścia gdzie podziwiali kościół Św. Anny z pięknym barokowym wnętrzem.

            Uczniowie mogli też zachwycić się czarnymi ławeczkami grającymi muzykę Chopina. Nadają one Krakowskiemu Przedmieściu nie tylko unikalny charakter, ale także pozwalają dowiedzieć się, jaki związek z Fryderykiem Chopinem ma miejsce, w którym ustawiona dana ławeczka. Następnie wszyscy przeszli na Plac Zamkowy, który dziś stanowi piękną wizytówkę Starego Miasta z Kolumną Zygmunta III Wazy na tle Zamku Królewskiego.

            W czasie spaceru do samego serca warszawskiego Starego Miasta – Rynku gdzie znajduje się fontanna z Syrenką Warszawską uczniowie obejrzeli Pomnik Małego Powstańca – najstarszy z warszawskich pomników upamiętniający Powstanie Warszawskie oraz wysłuchali legendy o bazyliszku, który mieszkał w piwnicy domu przy ul. Krzywe Koło. Potwór zabijał wzrokiem i w ten sposób uśmiercił wielu mieszczan, aż do czasu, kiedy pewien śmiałek zszedł do piwnicy obwieszony lustrami. Bazyliszek zginął wówczas od własnego spojrzenia.

            Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie w znakomitych humorach wrócili do Ostrowca. Galeria zdjęć

            Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy 5c – Julita Klepacz, a pomoc w opiece zapewniła Ewa Szymanowicz.

            mw/jk

          • Klasy szóste w Warszawie 2016 zdjęcie
          • Klasy szóste w Warszawie

          • 26 października klasa 6a i 6b wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie poznali wybrane zabytki stolicy. Spacerowali po Starym Mieście, zobaczyli fontannę z Syrenką Warszawską, Zamek Królewski czy Pomnik Małego Powstańca. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest swoistym hołdem mieszkańców Warszawy, dla tych którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

            W trakcie zwiedzania uczniowie mogli przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, które było przykładem męstwa, heroizmu i walki o godność. Ekspozycje muzealne ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, wygląd kanałów. Młodzież obejrzała również film w 3D „Miasto ruin”.

            Następnym punktem wycieczki było „Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN”. To wspaniałe miejsce spotkań ludzi, którzy interesują się lub chcą poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską.

            Głównym celem wycieczki było kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym kraju. Galeria zdjęć

            Wizyta w Warszawie, a przede wszystkim w muzeach pozostawiła niezatarte wrażenia na uczniach jak i nauczycielach.

            Opiekunami i organizatorami wycieczki byli: Monika Wiączek, Urszula Pastuszka i Wojciech Lis.

            mw/jk

          • Światowy Dzień Oszczędzania w PSP 7 2016 zdjęcie
          • Światowy Dzień Oszczędzania w PSP 7

          • Przy współpracy z PKO Bankiem Polskim od czterech lat w naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. Chcąc włączyć się w obchody Światowego Dnia Oszczędzania przypadającego na dzień 31 października, we wtorek - 25 października 2016 r. odbył się apel, na którym opiekunki SKO zachęcały dzieci do oszczędzania pieniędzy na własny użytek i dzięki temu do spełniania swoich marzeń.

            Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o tym, jak od najmłodszych lat można kształtować w sobie nawyk oszczędzania i jak nauczyć się lepiej wykorzystywać swoje dochody dziś i w przyszłości. Największe zainteresowanie dzieci wzbudzała możliwość korzystania z nowoczesnych technologii, a dokładnie z internetowego konta bankowego.

            W czasie apelu odbył się również konkurs związany z obliczeniami pieniężnymi. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiadali na zagadki otrzymali drobne upominki. W związku z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania na szkolnym korytarzu wykonano również okolicznościową gazetkę.

            Wszystkie dzieci, które chcą zapisać się do Szkolnej Kasy Oszczędności mogą to zrobić u opiekunów: Jolanty Tracz lub Urszuli Pastuszki. Rodziców, którzy chcą zapoznać się m.in. z zasadami i warunkami korzystania z SKO, zachęcamy do obejrzenia materiałów zamieszczonych w zakładce Strefa Rodzica.

            Serdecznie zapraszamy! Galeria zdjęć

            J. Tracz/U. Pastuszka/mw/jk

          • Ratownictwo Medyczne w świetlicy szkolnej i środowiskowej 2016 zdjęcie
          • Ratownictwo Medyczne w świetlicy szkolnej i środowiskowej

          • Dnia 19 października 2016 r. Zespół Ratownictwa Medycznego z ostrowieckiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża odwiedził dzieci ze świetlicy szkolnej i środowiskowej w PSP nr 7.

            Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki z zakresu ratownictwa medycznego połączonej z pokazem udzielania pomocy przedmedycznej. Po omówieniu przez ratowników schematu postępowania w miejscu zdarzenia uczniowie poznali sposób składania meldunku do służb ratowniczych.

            W trakcie ćwiczeń dzieci dowiedziały się również jak ułożyć poszkodowanego i zastosować folię termiczną. Ratownicy medyczni uświadomili dzieciom konieczność posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Liczne pytania od uczniów świadczyły o dużym zainteresowaniu tematyką przeprowadzonych zajęć. Galeria zdjęć

            J. Woźniak/K. Strzępska/M. Bartnik/mw/jk

          • Pierwsza pomoc w zerówce 2016 zdjęcie
          • Pierwsza pomoc w zerówce

          • W dniu 19 października dzieci z grupy „0” uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym.

            Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z narządami wewnętrznymi człowieka oraz uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy przy skaleczeniu. W trakcie spotkania uczniowie przypomnieli numery alarmowe oraz sposób podawania informacji o nagłym zdarzeniu przez telefon. Galeria zdjęć

            Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały naklejki „Umiem pomagać”.

            J. Sałapa/mw/jk

          • Poszukiwanie zaginionego pióra 2016 zdjęcie
          • Poszukiwanie zaginionego pióra

          • Henryk Sienkiewicz w czasie podróży zgubił swoje pióro, którym najchętniej przelewał na papier swoje dzieła. Od tego czasu nic nie napisał! Zaprosiliśmy więc do poszukiwań uczniów z klas drugich i trzecich ostrowieckich publicznych szkół podstawowych by pomogli nam w poszukiwaniach. 

            Tak rozpoczęła się gra terenowa pt. Poszukiwacze zaginionego pióra Henryka Sienkiewicza, która rozegrana została 18 października 2016 r. na terenach przyszkolnych naszej placówki w ramach ostrowieckich obchodów Roku Sienkiewiczowskiego. W zabawie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn, których zadaniem było pokonanie wyznaczonego szlaku, rozwiązanie napotkanych problemów i odszukanie pióra pisarza. Wszystkie drużyny sprawnie pokonały trasę i wykonały zadania przygotowane przez Stasia i Nel – bohaterów W pustyni i w puszczy, a przekazywane zawodnikom w formie listów.

            W ramach zadań znalazło się między innymi: układanie puzzli na czas, obliczanie lat życia noblisty, tworzenie nowych wyrazów z tytułu powieści, badanie celności, rozpoznawanie owoców tropikalnych tylko po dotyku. Każdy zespół prawidłowo odczytał wskazówki i trafił do zacnego miejsca w naszej szkole, gdzie odnalazł pióro pisarza, które stało się pamiątką pokonkursową.

            Po zaciętej rywalizacji jury zliczyło punkty i ogłosiło werdykt:

            • I miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 5
            • II miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 14
            • III miejscePubliczna Szkoła Podstawowa nr 3

            Drużyna z naszej szkoły zajęła czwartą lokatę. Warto dodać, iż różnice punktowe między zespołami były niewielkie i wynosiły 0,5 lub 1 punkt.

            Gratulujemy najlepszym! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie i miłą atmosferę jaką udało się wspólnie stworzyć podczas konkursu.

            Uroczyste podsumowanie zabawy i wręczenie dyplomów umiliły występy artystyczne uczniów z naszej szkoły i słodki poczęstunek dla uczestników.

            Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom, uczennicom i uczniom, którzy pomogli przy organizacji konkursu międzyszkolnego. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/M. Krawczyk/mw/jk

          • Iluzja jesienią 2016 zdjęcie
          • Iluzja jesienią

          • 18 października uczniowie klas: 5a, 5b i 6c pod opieką Beaty Dunajskiej, Agnieszki Kępczyk, Małgorzaty Szymańskiej i Ewy Pocheć byli gośćmi Parku Iluzji w Trojanowie. Wszystkim wycieczka dostarczyła mnóstwo atrakcji.

            Uczniowie zwiedzili wnętrze Latającej Chaty Tajemnic. Trudno było utrzymać równowagę poruszając się wśród sprzętów i mebli we wnętrzu domu. Uczniowie, którzy zlekceważyli prawo grawitacji zwiedzali chatę na czworakach.

            Ciekawym doświadczeniem była wyprawa do wnętrza grobowca Faraona. Zwiedzających powitali egipscy strażnicy, którzy dbali o spokój duszy Faraona. Prześwietlili laserowym wzrokiem intencje wszystkich wchodzących osób. Punktem kulminacyjnym zwiedzania grobowca było spotkanie oko w oko z mumią starożytnego władcy.

            Poszukiwacze mocnych wrażeń doświadczyli na własnej skórze iluzji ruchu pozornego we wnętrzu Zakręconego Domku. Mieli nietęgie miny wychodząc ze środka domu. W pokoju Amesa najniższy uczeń mógł poczuć się najwyższym uczniem w klasie, a nawet w szkole.

            Uczniowie nie mieli czasu na nudę. Musicie to sprawdzić sami. Galeria zdjęć

            M. Szymańska/mw/jk

          • Spotkanie z policjantem 2016 zdjęcie
          • Spotkanie z policjantem

          • W dniu 18 października 2016 r. przybyła do naszej szkoły policjantka ostrowieckiej komendy policji asp. sztab. Anna Wasilewska na spotkanie z pierwszakami i grupą zerową.

            Celem  tej wizyty było utrwalenie wśród dzieci zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Dzieci z uwagą obejrzały film ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym’’. Policjantka sprawdziła, czy dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa na ulicy, a także numery alarmowe.

            Ochotnicy zademonstrowali praktycznie, jak należy przechodzić przez jezdnię na pasach i jak należy odczytywać sygnalizator świetlny dla pieszych i pojazdów oraz ruchy dłoni policjanta, kierującego ruchem drogowym. Następnie wspólnie omówiła z dziećmi  zasady postępowania z obcymi  ludźmi, zwracając uwagę na właściwą postawę dzieci wobec różnych zagrożeń.

            Spotkanie wywołało wiele pozytywnych wrażeń. Przyczyni się do utrwalenia zdobytej wiedzy i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa naszych wychowanków. Dzieci wraz z wychowawcami Anną Prokop i Joanną Sałapą serdecznie dziękują Annie Wasilewskiej za poświęcony czas i spotkanie w miłej i serdecznej atmosferze. Galeria zdjęć

            A. Prokop/J. Sałapa/mw/jk

          • Warsztaty edukacyjne w ZUO Janik 2016 zdjęcie
          • Warsztaty edukacyjne w ZUO Janik

          • 11 października 2016 roku uczniowie klasy 4b i 4c pod opieką swoich wychowawców, Bożeny Dąbrowskiej i Małgorzaty Soboń wybrali się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”. Uczestniczyli tam w warsztatach edukacyjnych, podczas których dowiedzieli się, jak transportuje się, magazynuje i zagospodarowuje odpady komunalne. Uczniowie poznali sposoby ich kompostowania i mechaniczno-biologicznego przetwarzania. Zobaczyli, jak wygląda praca tych, którzy służą nam wszystkim.

            Nie obyło się też bez wizyty w schronisku dla bezdomnych zwierząt, któremu nasi uczniowie przekazali suchą karmę. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko, zobaczyły pomieszczenia dla psów, z zaciekawieniem przyglądały się przebywającym w boksach zwierzętom.

            Wycieczka ta była bardzo pouczająca. Dzięki niej wszyscy staniemy się z całą pewnością bardziej świadomymi konsumentami, a swoją wiedzą i wrażeniami podzielimy się z innymi. Galeria zdjęć

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Szpinak w roli głównej 2016 zdjęcie
          • Szpinak w roli głównej

          • Jak zachęcić młodzież do spożywania zdrowych posiłków? Co zrobić, aby gotowanie stało się prawdziwa pasją? Na te pytania wspólnie z uczniami szukała odpowiedzi Małgorzata Szymańska – nauczycielka techniki w PSP 7.

            Wszyscy dobrze wiedzą, że nic nie smakuje w szkole lepiej niż posiłek przygotowany samodzielnie i spożywany wspólnie w grupie. Uczniowie klas szóstych na zajęciach technicznych przygotowali  koktajle owocowo-warzywne według samodzielnie wyszukanych przepisów. Obowiązkowym  składnikiem napoju był szpinak.

            Zadanie było dość trudne do wykonania ze względu na ograniczony czas pracy. Podczas lekcji pracownia przypominała „Piekielną kuchnię Gordona Ramsay’a”. Wszyscy poradzili sobie doskonale, a efekt zmagań kulinarnych uczniowie zaprezentowali na wystawie „Szpinak w roli głównej, czyli miksuj na zdrowie”.

            Wyeksponowane dzieła kulinarne zostały ocenione przez ośmiu niezależnych ekspertów sztuki kulinarnej. Kryteria oceny dotyczyły estetyki, smaku i koloru. Najwyżej punktowane były napoje o intensywnym zielonym kolorze, czyli największej zawartości szpinaku. Nad efektownym przygotowaniem napojów oraz estetycznym nakryciem stołu wystawowego czuwała Ewa Pocheć – nauczycielka przyrody.

            Tytuł Mistrza szpinakowego i drewniane łopatki otrzymał zespół z numerem 15 – Aleksandra Wiączek, Anna Kurzyńska, Martyna Kaczmarska i Roksana Różalska. II miejsce zajął zespół z numerem 18 – Karolina Myśliwiec, Weronika Machula, Ola Pietrasik, Weronika Pukos. Trzecie miejsce jury przyznało dwóm zespołom: zespołowi z numerem 1 – Oli Zając, Julce Rak, Zuzi Kowalskiej, Marcie Niezgodzie, Kacprowi Kalicie, Mikołajowi Pakule oraz zespołowi z numerem 5 – Amelce Grabowskiej i Amelce Wilk. Galeria zdjęć

            Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

            M. Szymańska/E. Pocheć/mw/jk

          • Wizyta w Centrum Nauki 2016 zdjęcie
          • Wizyta w Centrum Nauki

          • 7 października uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

            Podczas pobytu na terenie Centrum dzieci oglądały film 3D z cyklu „Było sobie życie” oraz brały udział w warsztatach „Nadstaw ucha i nie daj się oszukać”. Warsztaty były okazją do tego, aby poznać budowę narządu słuchu i sprawdzić, czy ucho potrafi oszukać mózg. Każde dziecko skonstruowało również własny instrument muzyczny wydający przedziwne dźwięki.

            Kolejnym etapem było zwiedzanie wystawy „Energia”, czyli 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego, bezpiecznego eksperymentowania. Zwiedzający mogli rozniecić płomień w wielkim kotle, zobaczyć jak powstaje wir wodny, wziąć udział w wyścigach z prądem czy poczuć na własnej skórze energię morskich fal.

            Dużą radość sprawiły atrakcje Energetycznego Ogrodu Doświadczeń na świeżym powietrzu, min. trzydziestometrowa tyrolka, karuzela rowerowa, zjeżdżalnie, trampolina, hamaki i litery do wspinania. Po obiedzie dzieci odwiedziły Manufakturę Karmelu, gdzie uczestniczyły w pokazie wyrabiania cukierków, a następne samodzielne wykonały lizaka.

            Po dużej porcji pozytywnej energii we wspaniałych nastrojach uczniowie klasy 2c wrócili do Ostrowca. Galeria zdjęć

            J. Grudzień/mw/jk

          • Stypendia odebrane! 2016 zdjęcie
          • Stypendia odebrane!

          • W piątek 7 października 2016 roku odbyło się symboliczne wręczenie stypendiów za naukę w II semestrze roku szkolnego 2015/2016.

            Dyrektor Rozalia Machnicka i wicedyrektor Małgorzata Iwańska wręczyły pamiątkowe dyplomy i zaprosiły do odbioru przygotowanych przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego stypendiów w wysokości 200 zł.

            Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Amelia Grabowska - nową przewodniczącą szkoły! 2016 zdjęcie
          • Amelia Grabowska - nową przewodniczącą szkoły!

          • We wtorek 4 października Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na przewodniczącego szkoły. Cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami oddała głosy na swoich kandydatów – a było ich sześciu.

            Miło jest nam poinformować, że przewodniczącą szkoły w roku szkolnym 2016/2017 została Amelia Grabowska, uczennica klasy 6a. II miejsce i jednocześnie funkcję pierwszego zastępcy obejmuje Wiktor Kłonica z klasy 6b, a na III miejscu uplasowała się Zuzanna Kowalska z klasy 6c.

            Nowo wybrana przewodnicząca szkoły to wzorowa uczennica. Klasę piątą ukończyła ze średnią 6,0. Główną pasją Amelki jest fitness gimnastyczny, w którym osiąga duże sukcesy. Ostatnio zdobyty tytuł to wicemistrzyni Polski. Przewodnicząca uwielbia również grać w piłkę nożną, siatkówkę. Amelia pięknie śpiewa oraz posiada wielkie zdolności teatralne.

            Serdecznie gratulujemy Amelce wygranej i życzymy sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Krawatowo i różowo! 2016 zdjęcie
          • Krawatowo i różowo!

          • W dniu 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka, który zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką Małgorzaty Soboń i Moniki Wiączek.

            W tym dniu wszyscy chłopcy założyli krawaty, a dziewczynki ubrały się na różowo.

            Został również rozstrzygnięty konkurs o tytuł „Super Chłopaka”. Głosować mogły panie nauczycielki i dziewczynki. Po skrupulatnym podliczeniu wszystkich głosów tytuł Super Chłopaka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 powędrował do ucznia klasy 5c – Macieja KuziemkiGaleria zdjęć

            Serdecznie Maćkowi gratulujemy.

            Wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

            mw/jk

          • Mnożyć każdy może... 2016 zdjęcie
          • Mnożyć każdy może...

          • Nasza szkoła uczestniczyła w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia zorganizowanym w dniu 30 września 2016 roku pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

            Akcję, która miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia otworzyła dyrektor Rozalia Machnicka. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Nauczyciele i ucziowie chętnie uczestniczyli w akcji i odpowiadali na pytania młodych egzaminatorów.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się odpytanie z tabliczki mnożenia nauczyciela matematyki, Urszuli Pastuszki, która egzamin zdała celująco. VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zorganizowała i przeprowadziła Małgorzata Soboń. Pomogła jej w tym Urszula Pastuszka oraz Samorząd Uczniowski.

            W komisji zasiedli: Jan Choina, Eliza Duda, Tymoteusz Sucholewski, Zuzanna Walas (4a), Antoni Cieślik, Mateusz Kasprowicz, Michał Niedbała, Joanna Stachula (4b), Bartosz Hanak, Natalia Kowalska, Miłosz Ronduda, Nikodem Wojciechowski (4c), Amelia Grabowska, Amelia Wilk (6a).

            Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali: Marcin Bartnik, Bożena Borowska, Julita Klepacz, Agnieszka Ronduda, Małgorzata Stec, Ewa Szymanowicz.

            Ogromnie cieszy nas fakt, że społeczność nauczycielska i uczniowska zna świetnie tabliczkę mnożenia o czym świadczy wynik egzaminu. Ponad 90% wszystkich zdających może pochwalić się tytułem eksperta. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Podwójne złoto dla Siódemki! 2016 zdjęcie
          • Podwójne złoto dla Siódemki!

          • 29 września 2016 r. w Ośrodku Rekreacyjnym „GUTWIN” odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego szkół podstawowych i gimnazjów w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafety szkolne rywalizowały na dwóch dystansach: 10 x 800m dla dziewcząt i 10 x 1000m dla chłopców. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Ostrowcu.

            Dziewczęta w składzie: Martyna Klubińska (5a), Patrycja Szymańska, Katarzyna Śliwka, Zuzanna Zawadzka (5c), Martyna Śliwka (6a), Dominika Bogdańska, Weronika Machula, Karolina Myśliwiec, Weronika Pukos (6b), Aleksandra Jędrzejczyk, Aleksandra Zając (6c) odniosły ogromny sukces zajmując I miejsce w Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

            Chłopcy w składzie: Jakub Kowalski, Jakub Mendyk, Michał Niedbała (4b), Maciej Kuziemka (5c), Jakub Śliwka (6a), Wiktor Kłonica, Maciej Kosik, Jakub Mucha (6b), Bartosz Górczyński, Kacper Tomaszewski (6c) nie pozostali w tyle i również wrócili ze złotem, zdobywając I miejsce.

            Opiekunami uczniów byli: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik i Wojciech Lis.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Mały Kucharz 2016 zdjęcie
          • Mały Kucharz

          • 28 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 2c mieli okazję sprawdzić swe talenty kulinarne uczestnicząc w kursie robienia pizzy. Dzieci, pod okiem kucharzy samodzielnie wałkowały ciasto, wybierały ulubione składniki na swoją niepowtarzalną pizzę. Wszystkie wypieki udały się doskonale. Galeria zdjęć

            Na zakończenie dzieci z apetytem przystąpiły do konsumpcji, a w nagrodę otrzymały dyplom i odznakę "Małego Kucharza". Warto takie święto jak Dzień Chłopaka wykorzystać do aktywnej i opartej na doświadczeniu edukacji.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Ślubowanie pierwszaków 2016 zdjęcie
          • Ślubowanie pierwszaków

          • 28 września w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.

            W obecności wicedyrektor szkoły Małgorzaty Iwańskiej, rodziców oraz społeczności szkolnej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali między innymi, iż będą dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować. Przyrzekali, że będą starali uczyć się, uczciwie i rzetelnie pracować oraz być zgodnymi kolegami i dobrymi Polakami.

            Ceremonii pasowania na uczniów klasy pierwszej dokonała wicedyrektor Małgorzata Iwańska. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Jestem bezpieczny 2016 zdjęcie
          • Jestem bezpieczny

          • 27 września  uczniowie klas drugich spotkali się w naszej szkole z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Tematem zajęć było utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

            Policjanci  przypominali, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Drugoklasiści dowiedzieli się, jak należy postąpić w kontaktach z nieznajomymi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Zademonstrowano również,  jaką należy przyjąć postawę podczas ataku niebezpiecznego psa.

            Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Galeria zdjęć

            Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy Mariuszowi Wiączkowi.

            J. Grudzień/mw/jk

          • Spotkanie z dietetykiem 2016 zdjęcie
          • Spotkanie z dietetykiem

          • Słowo „dieta” wielu osobom kojarzy się z wyrzeczeniami, ograniczeniami i niesmacznymi posiłkami, a przecież było ono już znane w starożytnej Grecji i oznaczało przyjęty sposób życia. Możemy zatem stwierdzić, że wszyscy jesteśmy na diecie.

            Pojawia się tylko pytanie, jaka dieta będzie dla nas najodpowiedniejsza? Na to pytanie wyczerpujących wypowiedzi uczniom klas szóstych PSP nr 7 udzielała Dominika Krakowiak – dietetyk Centrum Dietetycznego Natur House.

            Podczas spotkania ze specjalistką od żywienia uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która zawierała podział produktów spożywczych na grupy i szczegółowy opis roli każdej z nich w naszym życiu. Mogli też sprawdzić swoją aktualną wagę i za pomocą siatki centylowej BMI samodzielnie określić przynależność do grupy wagowej.

            Wszyscy obecni wzięli udział w konkursie związanym z omawianą problematyką. Najbardziej uważnym uczniom zostały wręczone drobne upominki.

            Wszyscy wiemy, że kształtowanie u dzieci i młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych owocuje w dorosłym życiu zmniejszeniem ryzyka zachorowań na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, zaburzenia układu sercowo – naczyniowego, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Warto więc mówić o zdrowym żywieniu, by ładnie wyglądać, długo zachować młodość i czuć się szczęśliwym. Galeria zdjęć

            M. Szymańska/E. Pocheć/mw/jk

          • Bartek i Ola triumfują! 2016 zdjęcie
          • Bartek i Ola triumfują!

          • 25 września już po raz siódmy odbył się Bieg Zwycięstwa, który nawiązuje do wrześniowych obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku bieg ten został zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Świętokrzyskim razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i połączony z 5. rundą cyklu biegów „IV MosirGutwinRun2016”.

            W biegu wzięło udział 54 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, a trasa liczyła około 6 kilometrów dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej oraz od 100 do 300 metrów dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

            Z ogromną radością informujemy, że Bartosz Górczyński uczeń klasy 6c zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI chłopców, a Aleksandra Jędrzejczyk uczennica tej samej klasy – II miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI dziewcząt.

            Opiekunami dziewcząt byli: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik i Wojciech Lis. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Pomysł – Nauka – Innowacje 2016 zdjęcie
          • Pomysł – Nauka – Innowacje

          • Klasy I-VI w dniach 22 i 23 września miały możliwość uczestniczyć w niecodziennych zajęciach ze „Świata Robotyki”. Uczniowie mogli obejrzeć roboty, sprzęty wykonane z Lego Education. Pokazy przygotowane przez instruktorów miały zachęcić uczniów do wzięcia udziału w zajęciach techniczno-informatycznych.

            Tematem proponowanych spotkań będzie budowa i programowanie robotów. Zajęcia te, to nieustanne poznawanie zagadnień z matematyki, fizyki, informatyki, mechaniki i programowania w przyjazny i nowoczesny sposób MINIMUM TEORII MAXIMUM PRAKTYKI. Dzięki temu dzieci bawią się nauką, poszukują najlepszych rozwiązań dla danego zadania. Rozwijają swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Galeria zdjęć

            Zainteresowani uczniowie i ich rodzice znajdą więcej informacji na stronie internetowej: WWW.SWIATROBOTYKI.PL

            mw/jk

          • I miejsce dla Siódemki 2016 zdjęcie
          • I miejsce dla Siódemki

          • 22 września odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt.

            Miło nam poinformować, że drużyna PSP 7 w składzie: Martyna Klubińska (5a), Patrycja Szymańska, Zuzanna Zawadzka (5c), Hanna Cichoń, Maria Rogozińska, Martyna Śliwka (6a), Dominika Bogdańska, Kinga Moskalik, Karolina Myśliwiec (6b) wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt.

            Drużyna w składzie: Natalia Brzyska, Wiktoria Górnisiewicz, Maja Kamińska, Wiktoria Nowak (6a), Anna Kurzyńska, Roksana Różalska (6b), Aleksandra Jędrzejczyk, Zuzanna Kowalska, Marta Niezgoda, Julia Rak (6c) zdobyła IV miejsce w tych samych mistrzostwach.

            Opiekunami dziewcząt byli: Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik i Wojciech Lis. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i opiekunom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • 23. Edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016 zdjęcie
          • 23. Edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska

          • W tym roku ruszyła po raz 23. Edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska.

            Uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do proponowanych działań ekologicznych, które w tym roku organizowane są pod hasłem  „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

            Głównym przesłaniem tegorocznej akcji było: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

            W dniu 21 września uczniowie klas: ”0”, 1a, 2a, 2b, 2c, 2d, 3d, 4a, 4b, 4c, zaopatrzeni w worki i rękawiczki jednorazowe, pod opieką nauczycieli  ruszyli w teren by zebrać śmieci i posprzątać teren wokół szkoły i okolicznych placów zabaw. Dzięki tej akcji dołączyliśmy do ponad 2 milionów ludzi w Polsce zaangażowanych w wzmacnianie świadomości ekologicznej polskiego społeczeństwa. Galeria zdjęć

            Kolejnym przedsięwzięciem ekologicznym jest zebranie i przekazanie specjalistycznym  firmom tzw. elektrośmieci, za które szkoła otrzyma specjalne kupony na zakup pomocy edukacyjnych. Akcja zbiórki elektrośmieci będzie trwać do 15 października.

            M. Krawczyk/mw/jk

          • Ostrowiecka Parada z Noblistą ulicą Henryka Sienkiewicza 2016 zdjęcie
          • Ostrowiecka Parada z Noblistą ulicą Henryka Sienkiewicza

          • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku Henryka Sienkiewicza dla dziedzictwa narodowego ogłosił rok 2016 Rokiem Sienkiewiczowskim. W roku 2016 przypada 100. rocznica śmierci oraz 170. rocznica jego urodzin. Rocznice te, są okazją do oddania hołdu temu wielkiemu pisarzowi. W związku z tym, że nasza szkoła nosi imię tego sławnego noblisty, naszym obowiązkiem było przyłączyć się do obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

            Jednym z największych działań jakie zaplanowaliśmy aby uczcić święto naszego patrona była organizacja miejskiej Ostrowieckiej Parady z Noblistą ulicą Henryka Sienkiewicza.

            Główne uroczystości rozpoczęły się 16 września na Rynku. Zgromadzonych gości, uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych powitał Jarosław GórczyńskiPrezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zgromadzonych powitała również prawnuczka samego Henryka Sienkiewicza Anna Dziewanowska, a oficjalnie paradę otworzyła Rozalia Machnicka – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej. Artur Głąb, który reprezentował Senatora Jarosława Rusieckiego podziękował dyrektor szkoły za wspaniałą inicjatywę oraz wręczył pamiątkową książkę.

            W rolę Sienkiewicza znakomicie wcielił się radny Rady Miasta – Kamil Stelmasik. Wśród zaproszonych gości oprócz dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów znalazła się również Izabela Zaborowska – rektor WSBiP, Marek Cichosz zastępca dyrektora MCK, w imieniu Wojciecha Turczyńskiego, redaktora naczelnego „Gazety Ostrowieckiej” pojawiła się Anna Mroczek. Swoją obecnością zaszczycili nas również: prezes Sekcji Piłki Nożnej KSZO 1929 Maciej Kozicki, Elżbieta Pomiankiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Ostrowcu i jej zastępca Paweł Górniak.

            Barwny korowód ulicą Henryka Sienkiewicza do Amfiteatru w Parku Miejskim poprowadziła Szkolna Orkiestra Dęta przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na scenie zaprezentowała się Aleksandra Kostępska podopieczna Ryszarda Góry nauczyciela PSP nr 5 z piosenką „Quo vadis Domine”. Głos zabrała prawnuczka Sienkiewicza, która opowiadała jak żyje się jej i członkom całej rodziny nosząc słynne nazwisko. Edyta Wilk, właścicielka szkoły tańca „Progres” porwała cały Amfiteatr do zabawy. Wszyscy tańczyli w rytmach zumby.

            Uczennice klasy 5c przedstawiły fragment tańca przygotowanego na potrzeby filmu, który brał udział w  konkursie organizowanym przez szkołę w Oblęgorku. Odbył się również Międzyszkolny Konkurs na strój nawiązujący do twórczości lub epoki Henryka Sienkiewicza , w którym główną nagrodę zdobył uczeń PG nr 3. Jury w składzie: Anna Dziewanowska, Kamil Stelmasik, Marek Cichosz oraz Artur Głąb przyznali dodatkowo dwa wyróżnienia – PSP nr 7 oraz PSP nr 1.

            Do piosenki „Hej Sokoły” przygotowanej przez uczniów klasy 2a pod czujnym okiem Iwony Majewskiej zatańczyły uczennice klasy 3c. Uczniowie PG nr 3 wyrecytowali podziękowania skierowane w stronę twórczości Noblisty, a Dominika Bugajska (Perła Ryszarda Góry) zaprezentowała się w piosence „Dumka na dwa serca”. Gabrysia Klepacz, uczennica naszej szkoły dała pokaz taneczno-gimnastyczny do ścieżki dźwiękowej z filmu „W pustyni i w puszczy” zatytułowanej „Nel i King". Każda ze szkół przygotowała transparent oraz okrzyk promujący Rok Sienkiewicza.

            Na zakończenie wszystkim z zgromadzonym podziękował za udział w paradzie Kamil Stelmasik oraz w imieniu organizatorów, czyli PSP nr 7, PG nr 3, MCK oraz „Gazety Ostrowieckiej” zabrała głos dyrektor Rozalia Machnicka. Uroczystość zakończył zespół piosenki anglojęzycznej z PSP nr 7 ”Blue Sapphire of Seven”, wykonując piosenkę „Rzeka marzeń”.

            Honorowy patronat nad obchodami Roku Sienkiewiczowskiego i Ostrowiecką Paradą z Noblistą ulicą Henryka Sienkiewicza objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Patronat medialny„Gazeta Ostrowiecka”. Partnerami we wszelkich przedsięwzięciach było Publiczne Gimnazjum nr 3, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz „Gazeta Ostrowiecka”.

            Koordynatorami przedsięwzięcia były: Monika Wiączek, Julita Klepacz, Ewa Zakowana, Mariola Krawczyk, Joanna Grudzień. Galeria zdjęć

            mw/jk

          • Kochane Pierwszaki - Sitkówka Nowiny 2016 zdjęcie
          • Kochane Pierwszaki - Sitkówka Nowiny

          • 14 września na stadionie sportowym w Sitkówka Nowiny spotkali się uczniowie klas pierwszych z całego województwa. Nie zabrakło  na spotkaniu też pierwszaków z Ostrowca Świętokrzyskiego z  PSP nr 7 .

            Przedsięwzięcie edukacyjno – profilaktyczne ,,Kochane Pierwszaki” jest wspólnym projektem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Diecezji Kieleckiej, Komendy Wojewódzkiej Policji.

            Poprzez: zabawę, muzykę, śpiew, taniec, udział w warsztatach i pokazach dzieci uczyły się dbać, o bezpieczeństwo własne i innych oraz odpowiednio reagować na zagrożenia. Ksiądz Biskup Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne. Uczniowie otrzymali zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski, zakładki do książek przekazane przez Wydawnictwo „Jedność” oraz plakaty „Kodeks Bezpiecznego Pierwszaka” sponsorowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Poczęstunek zapewnił dzieciom Caritas Diecezji Kieleckiej, Fundacja Vive Serce Dzieciom oraz Prezes Zarządu „Uzdrowiska Busko-Zdrój”. Galeria zdjęć

            A. Prokop/mw/jk

          • Narodowe Czytanie Qvo vadis z udziałem nauczycieli i uczniów naszej szkoły 2016 zdjęcie
          • Narodowe Czytanie Qvo vadis z udziałem nauczycieli i uczniów naszej szkoły

          • W ramach akcji Narodowe Czytanie 3 września 2016 roku na Molo w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się miłe spotkanie, podczas którego zaproszeni goście i miłośnicy prozy Henryka Sienkiewicza czytali fragmenty Qvo vadis.

            Narodowe Czytanie to inicjatywa mająca popularyzować wartościowe w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa.Nasza szkoła nosząca imię słynnego noblisty aktywnie się w nią włączyła. Galeria zdjęć

            Szkołę w tej szlachetnej akcji reprezentowała dyrektor Rozalia Machnicka, wicedyrektor Małgorzata Iwańska, nauczycielka języka polskiego Bożena Dąbrowska oraz uczennica klasy 6c Aleksandra Zając.

            B. Dąbrowska/mw/jk

          • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 zdjęcie
          • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

          • 1 września uczniowie naszej szkoły przywitali nowy rok szkolny 2016/2017.

            Dyrektor Rozalia Machnicka z wielką radością przywitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapewniła, że szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia zajęć, a głównym priorytetem całej kadry pedagogicznej jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa.

            Wszystkie informacje dotyczące bieżącego roku szkolnego znajdują się na stronie internetowej szkoły. Galeria zdjęć

            mw/jk