• STANDARDY OCHRONY DZIECI - CO WARTO WIEDZIEĆ O NOWYCH PRZEPISACH? Ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci m.in. nakłada na podmioty pracujące z dziećmi obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich (zwanych inaczej standardami ochrony dzieci). Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach i innych placówkach działających na rzecz dzieci. Nasza szkoła przygotowuje się do wprowadzania standardów od 15 lutego 2024 roku i do tego celu został powołany zespół, który pracuje nad opracowaniem odpowiednich dokumentów.