25 kwietnia 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach odbyło się podsumowanie Konkursu Filmowo-Zawodowego „Kim będę w przyszłości” organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Kazimierza Mądzika. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, do młodych i kreatywnych ludzi, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej.
Nadrzędnym celem konkursu było zachęcenie uczniów do świadomego i dojrzałego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz doskonalenie praktycznych umiejętności posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami multimedialnymi.
Zadaniem młodzieży było stworzenie oryginalnego projektu promującego ciekawe zawody. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz dodatkowo interesować się produkcją filmową.
Spośród siedemdziesięciu nadesłanych prac z całego województwa świętokrzyskiego, jury nagrodziło trzy. Wyniki przedstawiają się następująco:
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim I miejsce:
- Aleksandra Sidowska
- Nicola Gałek
- Oliwia Żak
- Oliwia Michalska
Dziewczęta pod kierunkiem Kingi Dunin-Borkowskiej nagrały film promujący zawód przyszłości – Hydrologa.
Konferencja, na której odbyło się podsumowanie konkursu i uczestniczyły w niej nasze uczennice, Kinga Dunin-Borkowska oraz Dyrektor Monika Wiączek odbyła się pod hasłem „e-Technologie@ ksztalcenie_zawodowe.com”. Organizatorem konferencji był Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, została ona objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego.
Spotkanie otworzył Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, który powitał zgromadzonych gości oraz zwrócił szczególną uwagę na znaczenie wykorzystania nowych technologii w procesie kształcenia. Dodał, że nowoczesne technologie to wyzwania, z którymi nauczyciele muszą sobie poradzić w codziennej pracy z młodzieżą. Zaznaczył, że coraz bardziej wkraczająca w nasze życie sztuczna inteligencja może przynieść wiele korzyści w różnych obszarach codziennego funkcjonowania, a także w edukacji młodego pokolenia.
M. Wiączek/jk/ms