Uczniowie klas 6b i 7b wzięli udział w jednodniowej wycieczce szkolnej do Krakowa oraz Wieliczki. Pierwszym punktem programu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, gdzie uczniowie poprzez zabawę i samodzielne eksperymenty poznawali prawa fizyki oraz ciekawe zjawiska przyrodnicze. Mimo że podczas pobytu w ogrodzie rozpadał się deszcz, uczestnicy z zainteresowaniem korzystali z przygotowanych stanowisk doświadczalnych.
Po wizycie w Krakowie uczniowie zjedli wspólny posiłek oraz mieli czas na zakup pamiątek. Następnie grupa udała się do Kopalni Soli „Wieliczka”, jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych zabytków w Polsce, obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania podziemnej trasy uczniowie zobaczyli solne komory, kaplice i rzeźby oraz poznali historię pracy górników.
Wycieczka była ciekawą lekcją nauki, historii i kultury. Uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspólne wspomnienia.
J. Tracz/B. Dunajska/jk