• Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          • W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku, społeczność naszej szkoły podczas zajęć bibliotecznych uczestniczyła IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach i w bibliotece. Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

        • Bal Wszystkich Świętych
          • Bal Wszystkich Świętych

          • 31 października odbył się  w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych dla klas 1-3. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Mogliśmy spotkać min.: św. Maryję, św. Józefa, św. Jana Pawła II, św. Siostrę Faustynę, św. Piotra, św. Lilianę, św. Mikołaja i wielu innych świętych. Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały. Mogły również obejrzeć przedstawienie pt. „Czy z wiercipięty może być święty”, przygotowane przez uczennice z kl.6b.  Uczniowie obejrzeli także przygotowany specjalnie na ten dzień film – „Co wiecie o świętych”. Była to szkolna sonda przygotowana przez wolontariuszy naszej szkoły.  Bal był  nie tylko świetną i radosną zabawą, ale też propagowaniem wśród uczniów wzorowych postaw i czynów, jakie prezentowali ich ulubieni święci. Taki bal ma dużą wartość dydaktyczną i wychowawczą.

            Natomiast uczniowie klas starszych mogli cieszyć się radością świętych w tzw. przerwie dla Świętych. Tańce integracyjne królowały na korytarzu szkolnym, które cieszyły się dużą popularnością. Jak obiecywaliśmy nie było nudy. Dziękuję p. Ewie Zakowanej, p. Kindze Dunin – Borkowskiej, wychowawcom, wolontariuszom i uczennicom klasy 6b za pomoc.

        • Warsztaty profilaktyczne
          • Warsztaty profilaktyczne

          • W październiku uczniowie wszystkich klas siódmych brali udział w zajęciach realizowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem warsztatów prowadzonych przez doradcę zawodowego było wzmacnianie norm przeciwnych używaniu substancji psychoaktywnych oraz podejmowania zachowań ryzykownych. Spotkania były również okazją do rozpowszechniania wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków oraz czynników chroniących przed uzależnieniami, a ich wpływem na przebieg dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

            Uczniowie chętnie brali udział w ćwiczeniach, dyskusjach, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Z pewnością dzięki udziałowi w zajęciach nasza młodzież zdobyła wiedzę i umiejętności, które wykorzysta z dobrym skutkiem w przyszłości.

        • HALLOWEEN`OWY  KOSTIUM
          • HALLOWEEN`OWY KOSTIUM

          • Przebieranie się z okazji Halloween to zabawna i kreatywna tradycja, która łączy ludzi w okazywaniu swojej wyobraźni i poczucia humoru w wyjątkowy sposób. Święto obchodzone jest 31 października nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w wielu krajach na całym świecie. Współczesne przebieranie się to zabawa, w której ludzie przebierają się w różne kostiumy, często straszne lub komiczne, aby bawić się na imprezach, zbierać słodycze od drzwi do drzwi i cieszyć się atmosferą święta.

            Dlatego też Samorząd Uczniowski zorganizował dnia 30 października namiastkę tego popularnego święta. Uczniowie klas starszych przyszli do szkoły przebrani w różnorodne kostiumy oraz wytypowali jednego ucznia z każdej klasy (według nich najciekawiej przebranego), który wziął udział w konkursie na Halloween`owy Kostium. Oto wyniki konkursu:

            I miejsce – Michał Rycąbel, kl. 7b

            II miejsce – Amelia Klepacz, kl. 6b

            III miejsce – Lena Styś, kl. 7c

            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki z rąk opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Agnieszki Kępczyk.

          • Młodzieżowa Rada Miasta

          • Zachęcamy do głosowania na naszych kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta.
            Zasady przeprowadzania głosowania
            1. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego na stronie https://mrm.um.ostrowiec.pl/ w terminie od 28 października 2023 r. do 12 listopada 2023 r.
            2. Jesteś uprawniony do głosowania, jeśli spełniasz łącznie następujące warunki:
            1) na dzień wyborów ukończyłeś 13 rok życia i  nie ukończyłeś 19 roku życia,
            2) zamieszkujesz na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego,
            3) kontynuujesz edukację.
            3. Dla potwierdzenia warunków, o których mowa w  pkt. 2, przed oddaniem głosu będziesz musiał podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz placówkę oświatową, do której uczęszczasz. Poprawność tych danych będzie weryfikowana!
            4. Po wybraniu kandydatki/kandydata, na którą / którego chcesz zagłosować, podasz swój numer telefonu. Otrzymasz wówczas kod, który umożliwi ci oddanie głosu.
            5. Możesz oddać tylko jeden głos, więc głosuj na kandydatkę/kandydata, którą/którego popierasz najbardziej.
            6. Jeżeli nie masz dostępu do Internetu, będziesz mieć możliwość oddania głosu w siedzibie Urzędu Miasta – Biurze Obsługi Interesanta, ul. Jana Głogowskiego 3/5, w terminie, o którym mowa w pkt. 1, w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
            7. Informacje dotyczące głosowania są również dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta, w siedzibie Urzędu, w placówkach oświatowych położonych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oraz na stronie https://mrm.um.ostrowiec.pl/ .
            8. Jeżeli dojdzie do awarii systemu informatycznego, za pomocą którego przeprowadzane będzie głosowanie, trwającej bez przerwy co  najmniej przez 6 godzin, głosowanie zostanie przedłużone o czas trwania awarii.
            9. Po upływie terminu, o którym mowa w pkt. 1, zsumujemy wszystkie głosy ważnie oddane na kandydatów, a wyniki głosowania są przedstawimy w formie listy rankingowej, obejmującej wszystkich kandydatów.

            Link do strony głosowania: https://mrm.um.ostrowiec.pl/

            #funduszenorweskie #EOG #norwaygrants
             

        • Ślubowanie pierwszoklasistów
          • Ślubowanie pierwszoklasistów

          • 25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla pierwszoklasistów, ale również dla ich rodziców                              i nauczycieli.

            Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zdać pierwszy
            w swoim życiu  egzamin. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.  Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, recytacja wierszy, zaprezentowanie umiejętności tanecznych, recytatorskich oraz umiejętność odpowiedzi na zagadki zadawane przez starsze koleżanki z klasy 2a. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, że wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
            W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali  na sztandar szkoły być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

            Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Monika Wiączek a potwierdzający dyplom wręczyła pani wicedyrektor Małgorzata Olech. Na uroczystości obecni byli przyjaciel naszej szkoły Agnieszka Rogalińska-dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego oraz członek Zarządu Powiatu oraz  Robert Rogala-kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz radny Rady powiatu, którzy obdarowali naszych uczniów misiami – przytulankami.

            Pani dyrektor Monika Wiączek odebrała z rąk pani Agnieszki Rogalińskiej przepiękny grawer w ramach podziękowania za dobrą współpracę między placówkami.

            Uroczystość przygotowała pani Majewska Iwona i uczniowie z klasy 2a, za dekorację dziękujemy Ewie Zakowanej a o oprawę muzyczną zadbała Beata Dunajska.

            Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

             

        • Konkurs ,,Lokalne Niebanalne"
          • Konkurs ,,Lokalne Niebanalne"

          • Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły. 

            Zwracamy się z prośbą o lajkowanie  uczniów, którzy biorą udział w konkursie plastycznym pn. "Lokalne Niebanalne". 

            Głosowanie trwa do 3 listopada do godziny 14.00. 

            Można głosować na wszystkie prace, oczywiście tylko raz. 

            Pomóżmy naszym koleżankom i kolegom  zdobyć nagrodę publiczności. 

             Oto link do prac oraz imiona i nazwiska autorów.

            https://www.facebook.com/CRLOstrowiecSwietokrzyski

            Zuzanna Dekasińska kl. 3b - Midori Sushi 

            Weronika Budzeń kl. 4b - "Czerwona Szpilka" 

            Wiktor Mazur - Zakład Optyczny kl.5b - "Prestige" 

            Natalia Błędzińska kl. 5b - Salon Fryzjerski Katarzyna Dębniak 

            Iga Pałka kl. 5b - "Alpaka" Tkaniny i Pasmanteria 

            Joly Abdelmalak kl. 8a - "Piramida" Mina Abdelmalak 

             

            Weronika Budzeń

        • Pokazy wodnego ratownictwa medycznego
          • Pokazy wodnego ratownictwa medycznego

          • W piątek 27 października uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami p. Bożeną Cholewińską i p. Joanną Grudzień uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu profilaktyczno- edukacyjnym pod hasłem “Bezpiecznie nad wodą".  Organizatorem akcji był Polski Instytut Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu we współpracy z MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski. Ratownicy wodni propagowali wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą i pokazywali, jak zachować się w trudnych sytuacjach nad akwenami. Instruktorzy prezentowali indywidualne i zespołowe akcje ratownicze z użyciem specjalistycznego sprzętu oraz udzielali wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  W trakcie spotkania odbył się quiz z nagrodami. Miło nam zawiadomić, iż laureatami zostali uczniowie: Zuzanna Dekasińska ( 3b), Antoni Głogowski ( 3a), Aniela Kałuża ( 3a), Anna Kozub (3b) , Łukasz Nowak (3b) , Marcelia Żmuda (3B).

            J. Grudzień

             

        • Dyniowy Bieg po Szczęście
          • Dyniowy Bieg po Szczęście

          •  

            W niedzielę 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dyniowym Biegu po Szczęście” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak, który odbył się na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wszystkich grup wiekowych.

            Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem rozgrzewkowym, a następnie challengem „1000 przysiadów bez podziałów”. Później odbył się bieg na dystansie 1 km, kolejny na dystansie 5 km oraz morsowanie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a także różnorodne gadżety. Podczas imprezy odbywał się także kiermasz ciast oraz kiermasz rękodzieła, a całkowity dochód z biegu przeznaczony został na terapię uczniów zespołu szkół specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

            Opiekunem uczniów w trakcie imprezy była Katarzyna Nowakowska - opiekunka SU.

        • Stypendia rozdane!
          • Stypendia rozdane!

          • 24 października dyrektor Monika Wiączek wręczyła dyplomy za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.

            Stypendium w wysokości 200 zł otrzymali uczniowie, którzy uzyskali zachowanie wzorowe lub bardzo dobre oraz średnią ocen 5,2 lub więcej.

            Dyrektor Wiączek serdecznie podziękowała nagrodzonym za trud włożony w naukę i życzyła, aby otrzymana nagroda była impulsem do dalszej wytężonej pracy i własnego rozwoju. Wszystkim pozostałym uczniom, aby w „Siódemce” była jeszcze większa ilość stypendystów.

        • Dzień Krawata
          • Dzień Krawata

          • Szkolne Koło wolontariatu dotrzymuje słowa i w tym roku organizuje ciekawe dni w każdym miesiącu. W ubiegłym roku były to kolorowe poniedziałki, a w tym roku … zaczynamy Światowym Dniem Krawata.

            Krawat od pokoleń stanowi modny dodatek do ubioru, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jest ozdobą eleganckich kreacji, ale też, coraz częściej noszony na luzie jako modny element stroju.

             17 października uczniowie przyszli z założonymi krawatami. Podziwialiśmy pięknie krawaty; w biedronki, renifery, czy konie. Uczniowie klas 1 – 3 projektowali krawaty, z których wolontariusze zrobili wielki „siódemkowy” krawat, natomiast dla uczniów klas 4 – 8 odbył się konkurs na najładniej zawiązany krawat w sposób tradycyjny i fantazyjny. Laureaci dostaną dyplomy i drobne upominki.

        • Super Doc
          • Super Doc

          • Rozwój logicznego myślenia, zadaniowe podejście do stawianych problemów i umiejetność pracy zespołowej towarzyszyły spotkaniu klasy Ia i Ic z robotem „Super Doc”. Zajęcia polegały na wykonaniu krótkich zadań programistycznych i odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

            #CodeWeek

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

        • Lena przewodniczącą szkoły!
          • Lena przewodniczącą szkoły!

          •  

            ​​​​​​​

            11 października w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Osiem kandydatek przygotowało swoją kampanię wyborczą i zachęcało do głosowania przygotowanym programem wyborczym. Były to następujące uczennice:

            ·         Laura Lipka - klasa 6a

            ·         Izabela Gałka - klasa 6b

            ·         Wiktoria Gruszczyńska – klasa 6b

            ·         Katarzyna Walczyk – klasa 7a

            ·         Marina Dudek – klasa 7b

            ·         Lena Styś – klasa 7c

            ·         Maja Brożek– klasa 8a

            ·         Oliwia Wardzała – klasa 8a

             

            Klasy głosowały zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Szkolną Komisję Wyborczą. Uprawnionych do głosowania było 210 uczniów, swoje głosy oddało 186 uczniów. Ważnych głosów było 185, zaś 1 głos okazał się nieważny.

             

            Kandydaci uzyskali następującą ilość głosów:

            ·         Lena Styś – 79 głosów

            ·         Marina Dudek – 40 głosów

            ·         Katarzyna Walczyk – 21 głosów

            ·         Izabela Gałka – 15 głosów

            ·         Wiktoria Gruszczyńska – 13 głosów

            ·         Laura Lipka – 8 głosów

            ·         Oliwia Wardzała – 6 głosów

            ·         Maja Brożek – 3 głosy

             

            Na podstawie powyższych wyników, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 została Lena Styś.

             

            W Komisji wyborczej wspaniale wywiązali się ze swoich obowiązków uczniowie klasy 7b i 8a pod opieką Katarzyny Nowakowskiej i Agnieszki Kępczyk – opiekunek SU.

        • Dzień Papieski
          • Dzień Papieski

          • Wolontariusze ze szkolnego koła „Cor bonorum plena” kolejny raz pokazali swoje wielkie, otwarte serca. Podczas XXIII Dnia Papieskiego kwestowali na rzecz funduszu stypendialnego dla młodych, zdolnych, niezamożnych osób z małych miejscowości. 

        • Dzień Gier Planszowych
          • Dzień Gier Planszowych

          • We wtorek 10 października  obchodziliśmy w szkole Dzień Gier Planszowych. Jest to świetna zabawa, gdyż gry planszowe uczą dzieci współpracy, przestrzegania reguł i zasad gry, uczą radzenia sobie z emocjami, z przegraną i satysfakcję z wygranej. Gry planszowe  budują więzi międzyludzkie, uczą i bawią. Sale lekcyjne zamieniły się w wielkie sale gier.  Uczniowie przynieśli tego dnia swoją ulubioną grę planszową, w którą grali razem z wolontariuszami. Była to dla uczniów chwila odpoczynku połączona z aktywnością umysłu, a nade wszystko świetna zabawa. Wolontariusze z wielką radością grali z młodszymi kolegami i koleżankami z klas młodszych. Grajmy w gry planszowe nie tylko od święta ale codziennie.

        • Europejski Tydzień Kodowania
          • Europejski Tydzień Kodowania

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #CodeWeek

            Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa dedykowana wszystkim, którzy rozpoczynają lub kontynuują przygodę z kodowaniem. Uczniowie klasy IIa na takich zajęciach rozwijają umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Ostatnim razem w nauce programowania pomógł robot Blue-Bot zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

        • Komputery dla dzieci z Ukrainy
          • Komputery dla dzieci z Ukrainy

          • Nasza szkoła została doposażona w sprzęt komputerowy na potrzeby uczniów z Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium ich państwa. Uczniowie otrzymali do dyspozycji przenośne komputery wraz z systemem operacyjnym i pakietem biurowym. W czwartek 12.10.2023r. zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dotyczące bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze, jak również zasad oszczędzania energii elektrycznej.

        • Klasa 1c na warsztatach w pizzerii
          • Klasa 1c na warsztatach w pizzerii

          •  

            6 października nasza klasa była gośćmi pizzerii Da Grasso. Chyba nie ma dziecka, które nie lubi tego włoskiego przysmaku, toteż postanowiliśmy zobaczyć i samodzielnie przygotować pizzę z ulubionymi dodatkami. Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z pracą kucharza w pizzerii. Po przybliżeniu nam techniki wykonania pizzy przyrządziliśmy swoje własne. Toteż były pizze z szynką, kurczakiem, salami, pieczarkami i kukurydzą. Oczywiście sos pomidorowy i ser był podstawą każdej pizzy. Potem nasze przysmaki powędrowały do pieca i już po chwili mogliśmy delektować się przepyszną pizzą. Nic tak bowiem nie smakuje, jak samodzielnie przyrządzone danie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i odznaki małego kucharza.