• Sukces ósmoklasistów 15.07.2022 zdjęcie
          • Sukces ósmoklasistów

• W poniedziałek ukazały się długo oczekiwane oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 osiągnęli świetne wyniki, a tym samym nasza placówka znalazła się na I miejscu wśród publicznych szkół podstawowych Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zgodnie z wynikami opublikowanymi na stronie OKE uzyskaliśmy: 66,33%, w rozbiciu na poszczególne przedmioty: 64% z języka polskiego (60% średnia ogólnopolska), 62% z matematyki (57% średnia ogólnopolska) i 73% z języka angielskiego (67% średnia ogólnopolska).

Warto zaznaczyć, że średnia wszystkich uczniów w powiecie z trzech przedmiotów to 58,67%, w gminie – 60,33%, a średnia województwa to 60,33%.

Z języka polskiego uczniowie powiatu ostrowieckiego uzyskali 59%, gminy Ostrowiec Świętokrzyski – 58%, a średnia wojewódzka to 59%. Z matematyki w powiecie ostrowieckim było 52%, wyniki gminy – 55% przy średniej wojewódzkiej 57%, z języka angielskiego – 65% powiat, 68% gmina przy średniej wojewódzkiej 65%.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom osiągnięcia świetnego wyniku i życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

jk