Strona główna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 jest miejscem wyjątkowym i niesamowitym.
-
To tu doświadczenie i rozwaga wykwalifikowanej kadry pedagogicznej pozwalają opanować najcenniejszą w życiu "sztukę małych kroków", dzięki którym wielu naszych absolwentów osiągnęło zamierzone cele, a obecni uczniowie są na dobrej drodze do życiowych sukcesów.
-
To tu rozszerzamy granice nauki tak, by nasi wychowankowie wiedzę o sobie i świecie traktowali jak cenny dar, a nie przykry obowiązek.
-
To tu od lat łączymy wiedzę i umiejętności, sumujemy doświadczenia, doskonalimy siebie i innych po to, by co roku z pierwszym dzwonkiem rozpocząć żmudny, ale owocny proces kształcenia, inspirowania, wspierania i wspólnego tworzenia, przekładający się na najwyższą jakość nauczania.
-
To tu wykorzystujemy technologie informacyjne i komunikacyjne w nauczaniu i uczeniu się. Nie boimy się nowych wyzwań.
Szkoła posiada:
-
2 pracownie informatyczne każda ze stałym łączem do Internetu i 21 stanowisk komputerowych;
-
Biblioteczne Multimedialne Centrum Informacyjne z bogatym księgozbiorem oraz trzema stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu;
-
duże klasopracownie, wyposażone w kąciki zabaw ruchowych dla dzieci;
-
dwie sale gimnastyczne oraz boisko wielofunkcyjne;
-
salę teatralną ze sceną, kulisami, nagłośnieniem i oświetleniem;
-
świetlicę szkolną i środowiskową czynne od 7:00 do 16:30;
-
pracownię plastyczną wyposażoną w sztalugi;
-
nowoczesną pracownię językową.
Szkoła oferuje:
-
Zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
-
Możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych (m.in. koło języka polskiego, koło matematyczne, koło historyczne, koło przyrodnicze, dodatkowe zajęcia sportowe)
-
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki dla uczniów wymagających wsparcia,
-
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
-
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej,
-
Zajęcia logopedyczne.
Szkoła stwarza możliwości:
-
Zdobywania wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie (profesjonalna kadra, nowatorskie, aktywne metody nauczania, nowoczesne rozwiązania),
-
Prezentowania siebie na forum szkoły i poza nią (konkursy, prezentacje, prowadzenie szkolnej strony internetowej),
-
Działania w organizacjach szkoły (np. Samorząd Uczniowski),
-
Współdecydowanie o sprawach i decyzjach zapadających w szkole.
Szkoła zapewnia:
-
Wykwalifikowaną, dobrze przygotowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną,
-
Opiekę pedagogiczną i pomoc dydaktyczną (dla najlepszych, dla wymagających pomocy),
-
Bezstresowe przekraczanie progów edukacyjnych,
-
Systematyczny kontakt z rodzicami i przepływ informacji.
Pragniemy, aby nasi uczniowie:
-
Akceptowali siebie mając świadomość swoich mocnych i słabych stron,
-
Byli aktywni i twórczy,
-
Żyli w harmonii z przyrodą i pamiętali, że „człowiek jest tylko nitką w tkaninie życia”
-
Znali i szanowali historię, kulturę i tradycję narodową z jej regionalnym bogactwem
-
Mieli szerokie zainteresowania i pasje poznawcze,
-
Potrafili podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje,
-
Potrafili znaleźć w sobie radość życia,
-
Czuli się prawdziwymi Europejczykami,
-
Posiadali zdolność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów międzyludzkich.
-
Najnowsze
Aktualności
Rok szkolny 2025/2026 oficjalnie zakończony!
- 26.06.2026
Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Tradycyjnie cała społeczność szkolna spotkała się na dziedzińcu szkoły, gdzie miała miejsce część oficjalna uroczystości.
Dyrektor szkoły Monika Wiączek podsumowała mijający rok szkolny, dziękując uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wspólną pracę, zaangażowanie i liczne sukcesy osiągnięte w ciągu ostatnich miesięcy. Życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji.
- Rok szkolny 2025/2026 oficjalnie zakończony!: Czytaj więcej
Pożegnanie ze szkołą
- 26.06.2026
25 czerwca 2026 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas ósmych. Miała ona wyjątkowy, nieco inny niż zwykle charakter. Oprócz oficjalnej części nie zabrakło muzyki, śpiewu i tańca. Uczniowie przygotowali pełen energii program artystyczny, który dostarczył zgromadzonym wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. Radosna atmosfera sprawiła, że pożegnanie ze szkołą stało się niezapomnianym wydarzeniem, a wspólna zabawa była pięknym zwieńczeniem ośmiu lat nauki.
- Pożegnanie ze szkołą: Czytaj więcej
Dzień Rodziny w naszej szkole – klasa 3a pokazała klasę!
- 25.06.2026
24 czerwca, klasa 3a przygotowała wyjątkowy, pełen ciepła występ z okazji Dnia Rodziny.
Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o rodzicach, przygotowały wzruszające przedstawienie, w którym same wcieliły się w role rodziców, wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione prezenty, zatańczyły z ogromną energią i zadbały o pyszny poczęstunek dla wszystkich.
- Dzień Rodziny w naszej szkole – klasa 3a pokazała klasę!: Czytaj więcej
Czas na las!
- 25.06.2026
Wakacje tuż-tuż, nadszedł, więc czas na przygodę, której nie znajdziemy w szkolnych ławkach. 24 czerwca klasa 2a wyruszyła na pełną wrażeń leśną wyprawę do Brzozowego Wzgórza. Już sam przejazd pociągiem był dużą atrakcją, a na miejscu czekały kolejne niespodzianki.
Pod czujnym okiem Gajowego Gugały uczniowie brali udział w konkursach i zawodach sportowych, gdzie nie brakowało rywalizacji, śmiechu i dobrej zabawy. Miłośnicy ruchu i wyzwań mogli sprawdzić swoją sprawność w parku linowym oraz na torze przeszkód, pokonując kolejne zadania niczym prawdziwi odkrywcy.
- Czas na las!: Czytaj więcej
Wizyta klasy 2b w Klockomanii
- 25.06.2026
24 czerwca, już u schyłku roku szkolnego, uczniowie klasy 2b wybrali się na warsztaty do pobliskiej Klockomanii. Na miejscu przywitała nas pani Klaudia, która zaprosiła dzieci do udziału w kreatywnych zajęciach z wykorzystaniem klocków.
Tematem warsztatów były wakacje i letni wypoczynek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli różnorodne budowle oraz ciekawe konstrukcje związane z wakacyjnymi marzeniami. Powstały bardzo pomysłowe, szczegółowe i niezwykle kreatywne prace, które zachwycały swoją oryginalnością.
- Wizyta klasy 2b w Klockomanii: Czytaj więcej
Dzień pełen twórczości i zabawy
- 22.06.2026
21 czerwca uczniowie klasy 3c uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Renowatorium w Janiku.
Podczas pobytu brali udział w warsztatach malowania porcelanowych kubków, rozwijając swoją kreatywność oraz zdolności manualne. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i aktywności integracyjnych, które sprzyjały budowaniu pozytywnych relacji.
- Dzień pełen twórczości i zabawy: Czytaj więcej
