Strona główna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 jest miejscem wyjątkowym i niesamowitym.
-
To tu doświadczenie i rozwaga wykwalifikowanej kadry pedagogicznej pozwalają opanować najcenniejszą w życiu "sztukę małych kroków", dzięki którym wielu naszych absolwentów osiągnęło zamierzone cele, a obecni uczniowie są na dobrej drodze do życiowych sukcesów.
-
To tu rozszerzamy granice nauki tak, by nasi wychowankowie wiedzę o sobie i świecie traktowali jak cenny dar, a nie przykry obowiązek.
-
To tu od lat łączymy wiedzę i umiejętności, sumujemy doświadczenia, doskonalimy siebie i innych po to, by co roku z pierwszym dzwonkiem rozpocząć żmudny, ale owocny proces kształcenia, inspirowania, wspierania i wspólnego tworzenia, przekładający się na najwyższą jakość nauczania.
-
To tu wykorzystujemy technologie informacyjne i komunikacyjne w nauczaniu i uczeniu się. Nie boimy się nowych wyzwań.
Szkoła posiada:
-
2 pracownie informatyczne każda ze stałym łączem do Internetu i 21 stanowisk komputerowych;
-
Biblioteczne Multimedialne Centrum Informacyjne z bogatym księgozbiorem oraz trzema stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu;
-
duże klasopracownie, wyposażone w kąciki zabaw ruchowych dla dzieci;
-
dwie sale gimnastyczne oraz boisko wielofunkcyjne;
-
salę teatralną ze sceną, kulisami, nagłośnieniem i oświetleniem;
-
świetlicę szkolną i środowiskową czynne od 7:00 do 16:30;
-
pracownię plastyczną wyposażoną w sztalugi;
-
nowoczesną pracownię językową.
Szkoła oferuje:
-
Zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
-
Możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych (m.in. koło języka polskiego, koło matematyczne, koło historyczne, koło przyrodnicze, dodatkowe zajęcia sportowe)
-
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki dla uczniów wymagających wsparcia,
-
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
-
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej,
-
Zajęcia logopedyczne.
Szkoła stwarza możliwości:
-
Zdobywania wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie (profesjonalna kadra, nowatorskie, aktywne metody nauczania, nowoczesne rozwiązania),
-
Prezentowania siebie na forum szkoły i poza nią (konkursy, prezentacje, prowadzenie szkolnej strony internetowej),
-
Działania w organizacjach szkoły (np. Samorząd Uczniowski),
-
Współdecydowanie o sprawach i decyzjach zapadających w szkole.
Szkoła zapewnia:
-
Wykwalifikowaną, dobrze przygotowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną,
-
Opiekę pedagogiczną i pomoc dydaktyczną (dla najlepszych, dla wymagających pomocy),
-
Bezstresowe przekraczanie progów edukacyjnych,
-
Systematyczny kontakt z rodzicami i przepływ informacji.
Pragniemy, aby nasi uczniowie:
-
Akceptowali siebie mając świadomość swoich mocnych i słabych stron,
-
Byli aktywni i twórczy,
-
Żyli w harmonii z przyrodą i pamiętali, że „człowiek jest tylko nitką w tkaninie życia”
-
Znali i szanowali historię, kulturę i tradycję narodową z jej regionalnym bogactwem
-
Mieli szerokie zainteresowania i pasje poznawcze,
-
Potrafili podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje,
-
Potrafili znaleźć w sobie radość życia,
-
Czuli się prawdziwymi Europejczykami,
-
Posiadali zdolność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów międzyludzkich.
-
Najnowsze
Aktualności
Dzień Rodziny w naszej szkole – klasa 3a pokazała klasę!
- 25.06.2026
24 czerwca, klasa 3a przygotowała wyjątkowy, pełen ciepła występ z okazji Dnia Rodziny.
Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o rodzicach, przygotowały wzruszające przedstawienie, w którym same wcieliły się w role rodziców, wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione prezenty, zatańczyły z ogromną energią i zadbały o pyszny poczęstunek dla wszystkich.
- Dzień Rodziny w naszej szkole – klasa 3a pokazała klasę!: Czytaj więcej
Czas na las!
- 25.06.2026
Wakacje tuż-tuż, nadszedł, więc czas na przygodę, której nie znajdziemy w szkolnych ławkach. 24 czerwca klasa 2a wyruszyła na pełną wrażeń leśną wyprawę do Brzozowego Wzgórza. Już sam przejazd pociągiem był dużą atrakcją, a na miejscu czekały kolejne niespodzianki.
Pod czujnym okiem Gajowego Gugały uczniowie brali udział w konkursach i zawodach sportowych, gdzie nie brakowało rywalizacji, śmiechu i dobrej zabawy. Miłośnicy ruchu i wyzwań mogli sprawdzić swoją sprawność w parku linowym oraz na torze przeszkód, pokonując kolejne zadania niczym prawdziwi odkrywcy.
- Czas na las!: Czytaj więcej
Wizyta klasy 2b w Klockomanii
- 25.06.2026
24 czerwca, już u schyłku roku szkolnego, uczniowie klasy 2b wybrali się na warsztaty do pobliskiej Klockomanii. Na miejscu przywitała nas pani Klaudia, która zaprosiła dzieci do udziału w kreatywnych zajęciach z wykorzystaniem klocków.
Tematem warsztatów były wakacje i letni wypoczynek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli różnorodne budowle oraz ciekawe konstrukcje związane z wakacyjnymi marzeniami. Powstały bardzo pomysłowe, szczegółowe i niezwykle kreatywne prace, które zachwycały swoją oryginalnością.
- Wizyta klasy 2b w Klockomanii: Czytaj więcej
Dzień pełen twórczości i zabawy
- 22.06.2026
21 czerwca uczniowie klasy 3c uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Renowatorium w Janiku.
Podczas pobytu brali udział w warsztatach malowania porcelanowych kubków, rozwijając swoją kreatywność oraz zdolności manualne. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i aktywności integracyjnych, które sprzyjały budowaniu pozytywnych relacji.
- Dzień pełen twórczości i zabawy: Czytaj więcej
Olaf Gagat wicemistrzem Polski w piłce wodnej!
- 25.06.2026
Z ogromną dumą informujemy, że Olaf Gagat, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, wraz z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zdobył tytuł Wicemistrza Polski podczas Turnieju Finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U-13 w Piłce Wodnej.
Turniej zgromadził sześć najlepszych zespołów z całego kraju. Młodzi zawodnicy KSZO zaprezentowali wysoki poziom sportowy, odnosząc cztery zwycięstwa i dopiero w decydującym meczu ulegając drużynie z Poznania. Dzięki znakomitej postawie przez cały turniej wywalczyli srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Polski.
- Olaf Gagat wicemistrzem Polski w piłce wodnej!: Czytaj więcej
Tydzień dla bezpieczeństwa – wspólnie zadbaliśmy o bezpieczne wakacje
- 19.06.2026
W dniach 12.06.2026r.-19.06.2026r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja MEN "Tydzień dla bezpieczeństwa", której celem było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego, a zwłaszcza w okresie wakacji.
Jednym z najważniejszych punktów programu było spotkanie z panią funkcjonariuszką Ostrowieckiej Straży Miejskiej, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, odpowiednim korzystaniu z hulajnóg elektrycznych, rowerów oraz właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia.
- Tydzień dla bezpieczeństwa – wspólnie zadbaliśmy o bezpieczne wakacje: Czytaj więcej
