• Kapsuły czasu

• Kapsuła czasu to miejsce lub pojemnik, w którym umieszcza się przedmioty, które będą oglądane w przyszłości. 12 października 2021 roku czwartoklasiści zakopali swoje kapsuły czasu na terenie PSP7. Czwarta klasa w życiu ucznia szkoły podstawowej jest szczególnym momentem, który rozpoczyna II etap edukacyjny. Uczniowie na lekcjach języka polskiego napisali listy do samych siebie z przyszłości. Zostały one schowane w kapsule i zakopane na terenie szkoły. Uczniowie odkopią swoje kapsuły pod koniec ósmej klasy.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski. Galeria zdjęć

• Pamiętaj o Żołnierzach Wyklętych

• Moim zdaniem, przedstawiony na lekcji temat dotyczący Żołnierzy Wyklętych jest trudny. Nie pod względem nauki, lecz pod względem emocjonalnym. Był to okres, kiedy tysiące ludzi poświęciło się, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Gdy sobie wyobrażę, co ludzie musieli wtedy przeżywać i jak to wszystko wyglądało, wprowadza mnie to w refleksje i w zamyślenie. Ciężko mi pomyśleć, jakby te wydarzenia wyglądały w dzisiejszych czasach. Myślę, że z godnością i z szacunkiem powinniśmy myśleć o Żołnierzach Wyklętych i być im wdzięcznym za to, że żyjemy w wolnym kraju i mówimy w języku ojczystym. Szczególnie zapadła mi w pamięci postać Inki. Jej młody wiek, poświęcenie dla ojczyzny i jej los, wywarły na mnie ogromne wrażenie. Ciężko wyobrazić sobie, jakie cierpienia musiała przejść. Niejeden prawdziwy zbrodniarz był lepiej traktowany niż ta dziewczyna, której jedyną winą było to, że kochała Ojczyznę i starała się jej służyć.

Zawsze, gdy słyszę o takich tematach, zastanawiam się, co ja bym zrobiła... Czy byłoby mnie stać na taką odwagę i bohaterstwo w tak młodym wieku? Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia będą pamiętać o poświęceniu Żołnierzy Wyklętych.

Marcelina Głąb, klasa 7a

• Dzień Kobiet z MSU

•  Szczęścia, uśmiechu , dużo radości spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,

samych przyjemnych w Waszym życiu zdarzeń…

Tego i wiele innych ciepłych słów życzyli mali mężczyźni dnia 8 marca wszystkim Paniom i koleżankom.
            W tym dniu Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich kobiet audycję,
            w której uczniowie zaprezentowali wiersze o kobietach, podkreślając ich ważną rolę w życiu.

Oprócz tego w klasach nie zabrakło też wiosennych tulipanów, kolorowych bukietów i życzeń.
            Wszystkim udzielił się unoszący w powietrzu miły nastrój.

Dzień Kobiet - MSU

• Cudownych i bezpiecznych ferii zimowych

• Mały Samorząd Uczniowski wszystkim Naszym Uczniom życzy miłych i bezpiecznych ferii.

Odpoczywajcie, przeżywajcie nowe przygody, poznawajcie nowych kolegów.
            Po feriach wróćcie wypoczęci, zadowoleni i uśmiechnięci, pełni nowych sił do pracy.
            Życzymy Wam wielu niezapomnianych wrażeń.
            Prosimy jednak, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o swoje bezpieczeństwo
            i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

Wszystkim Naszym Nauczycielom i Pracownikom życzymy pogodnych i beztroskich ferii.
            Znajdźcie czas na swoje pasje oraz błogie lenistwo.
            Niech te dni wolne od pracy pozwolą na odpoczynek, regeneracje sił i zdrowia,
            a także oderwanie od codziennych obowiązków.

Bezpieczne ferie zimowe - film

• Wspomnienia o Kazimierzu Kocowskim

• Życzenia świąteczne

•  Mały Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunami życzy

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzinom

By radosne święta były.

By marzenia się spełniły.

By choinka była biała

i kolęda pięknie brzmiała.

By prezentów było moc

w Wigilijną Świętą Noc!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku!

Mały Samorząd Uczniowski

• Wirtualne Mikołajki

• 6 grudnia to niezwykły dzień. Samorząd Uczniowski postanowił wprowadzić magię na lekcjach zdalnych. Uczniowie, którzy mieli na sobie czapkę św. Mikołaja byli zwolnieni z odpowiedzi na ocenę.

• Mikołajkowa zabawa

•  Kliknij i baw się dobrze!